Arkadaslar ben bir Irk sistemi yaptım. Daha dogrusu yaptım demeyim bi yerden buldum ama baya bi değiştirdim hatta komple değiştirdim ve değiştirmeye devam ediyorum. Simdi ben bu sistemde örnegin Dwarf ırkının sadece Llama'ya binmesini istiyorum veya Haradrim'lerin sadece kendine özgü bineklere binmelerini istiyorum bunun scriptini daha önce Null =Murat yapmıstı sanırım Huysuz Net = Paradox ve TcPip-Ali yapmıstı ben bir türlü bu arkadaslara ulasamadım. Böyle bir script elinizde varsa paylaşmayı düşünürmüsünüz ? Gerçekten çok ihtiyacım var....

Su script bile varsa işimi görür. Orc'ların sadece Ethernal Ayıya binmesi scripti.
aradığın şey çok kolay ben scp den anlamıom ama biraz sabredersen birleri yardımcı olur
-Sidious- : aradığın şey çok kolay ben scp den anlamıom ama biraz sabredersen birleri yardımcı olur

İnşallah dostum sitede paylaşanda olmamıs sanırım scriptlere baktım ama bulamadım :( iyi dileklerin için çok tsk ederim.
ifle sorgulatarak yapabilirsin

misal

if ( <src.body> == c_orc> >  )
src.sysmessage @56,,1 Sadece OrcLar Giyebilir
return 1
endif
Sağol dostum aksama deneyeceğim ancak çünkü biraz kafayı dagıttım bugun kendime geldiğimde hemen deneyeceğim tesekkürler.
isevents e_elfim gibi birşey kullanırsan haledebilirsin sanırım .. . bu arada C_orc bodysi binege binmez sanırsam :gorme
Xariyla : isevents e_elfim gibi birşey kullanırsan haledebilirsin sanırım .. . bu arada C_orc bodysi binege binmez sanırsam :gorme

Dostum bunuda denerim söylediğim gibi su anda için bakamıyorum ama gece hepinizin yazdıklarını dikkate alıp deneyeceğim süpheniz olmasın hallettiğimde buraya yazırım baska arkadaslar isterlerse onlarda faydalana bilirler tsk ediyorum..
body c_orcsa bindiremezsin yani anim lazım galiba. aynı şekilde paperdollda gözükmezsin ve üstüne giydiğin şeyleri göremezsin. o yzden normal insanı yeşile boya :D
Arkadaslar söylediklerinizi denedim ancak olmadı :( ben simdi ırk sisteminden kodları koyucam biraz bunun üstünde yorum yaparsak sevinirim. RP serverları için gayet güzel olucak bir script bence tabi. Sizlerede sunucam zaten ama hatasız bitirmeliyim :( Örnek bir ırk'ın kodunu verecegim şimdi...

1 ) ---------------------------------------------
onbutton 5
src.tag.mage elf 01
src.title Calaquendi
src.allskills=00.0
SRC.magery=50.0
src.meditation=50.0
src.healing=50.0
SRC.NEWITEM=i_deed_20
SRC.NEWITEM=i_magic_reg30
SRC.ACT.AMOUNT=1
SRC.ACT.ATTR=04
SRC.ACT.BOUNCE
src.color 00
src.oskin 00
src.go 2307,1022,5
src.fix
src.sms Calaquendi Irkina Katildiniz.
endif
---------------------------------------------------Calaquendi'ler ise Sky Must Renginde bir horse yapıcam ona binecekler.

Buda baska bir IRK
2 )----------------------------------------------

onbutton 2
src.tag.dark crafted 01
src.title Khazâd
src.allskills=00.0
src.blacksmithy=50.0
SRC.NEWITEM=i_saw
SRC.NEWITEM=i_hammer
src.carpentry=55.0
src.mining=50.0
src.tailoring=60.0
src.tinkering=55.0
src.color 0600
src.oskin 0600
src.go 3873,1126,2
src.fix
src.sms Khazâd Irkina Katildiniz
endif
-------------------------------------------------

Khazad ırk'ını Llama'ya bindirmek istiyorum mesela. Baska hiç bir binege binemeyecekler...
IRKCILIK YAPMAYIN :D Şaka tabide Llama lar bari rare olsn
@onmouth ekle özel binege if ile sorgulattir snra ^^
[chardef c_xxxx_mustang]
defname c_xxx_mustang]
id c_horsexx
x
x
x
x

on=@create
str 100
xxx

on=@equip ----------> on=@mountta olabilir
if (<src.isevents.e_xxx>)
src.sysmessage @080a Bindiniz.
else
src.sysmessage @080a Buna binemezsin /*--------- Buray ters yazmıs olabilirim ama böle bişiler yapcan işte
return 1
endif
Novice
0.1
chardclick triggerini kullanabilirsiniz.

Edit :
@Xariyla
verdigin scriptin adamin isine yaricani sanmiyorum. equip triggeri bineklerde calismiyor cunku teknik olarak binek kalmiyor ortada sadece i_mt_horse gibi bir item equip edilip onhorse flagi veriliyor.
Malapagos : @onmouth ekle özel binege if ile sorgulattir snra ^^
Dostum serwer acıkmı acıksa linkini verirmisin ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.