Ben kayıt sistemi için forumu kullanacağım.Size bu konuda bir sorum olacak.Ben foruma kayıt olan kullanıcıları nasıl sphere'ye yazdırabilirim?.Acaba foruma kayıt olan kullanıcıyı sphere'ye kaydetmek için bir programmı var yoksa arabirim için bir script mi kullanılıyor?

Teşekkür Ederim.
Bildiğim kadarı ile forum'u sphere ile aynı sunucuda web server açarak kuruyorlar. Kayıt esnasında yapılan işlemlere fwrite() functionını kullanarak sphere içindeki account dosyasına yazdırıyorlar ilk save'de bu account aktif oluyor.

https://www.php.net/manual/en/function.fwrite.php bu adresden fwrite kullanımı hakkında detaylı bilgi alabilirsin.
Evet fwrite() 'le Olyor. Siz Hangi Foruma Kurcaksiniz Phpbb mi yoksa digerlerinden ?
herkez phpbb diyor ama smf'yide kullanabilirmiyiz?

@Lucretius ,Axon
Tşk ederim ilgin için
Bende phpbbyi tavsiye ederim
peki phpbb ile smf arasında ne fark var
+ smfde kurulmuyormu kuruluyorsa sorun mu çıkıyorda günümüzdeki forum kayıt sistemi kullananlar smf kullanmıyor?

Gerçekten çok tşk ederim.
kodu yazabileceksen her sisteme olur
https://www.php.net/manual/en/function.fwrite.php bu adreste anlatılan konu smf içinmi phpbb için mi?
smf ve phpbb'nin yazıldığı dil yani php için.
Lucretius phpbb mi smf diye sorduğuna göre bunu öğrensede sonuç değişmeyecek xD Sen en iyisi hangi dosyalara ne ekleneceğini direk yaz (bizde faydalanalım :D )
vallahi ne diyeceğimi bilmiyorum.hazıra konmakta istemiyorum o kadar uğraşmışsınız vede bunları öğrenmişsiniz ama kayıt sisteminden bahseden konularda açıkça anlatılmıyor.Lai'nin account sistemine baktım ancak oda bi noktada tıkandı. Zaqorun dediği gibi hangi dosyalara ne ekleyeceğimizi yazarsan çok mutlu edersin.Çok teşekkür ederim.
Selamlar,
öncelikle daha önceden hiç phpbb ve smf kullanmadım bu yüzden üye kayıtında nerede işlemler yapıldığını bilemiyorum. Fakat account dosyasınına yazma işlemini şu örnek koddan yararlanabilirsiniz;

$yol = "c:/sphere/accounts/sphereacct.scp";
$yetki = "1";
$veriler='

['. $uyeadi. ']
PASSWORD=' . $sifre. '
PLEVEL=' . $yetki. '
TAG.PIN=' . $pin. '
EMAIL=' . $email;
$fp = fopen($yol, 'a');
fwrite($fp,$veriler);
fclose($fp);
$üyeadi, $sifre, $email ve $pin değişkenleri sistemden sisteme post metodu ile gelen verilere göre değişir. Yani dediğim gibi bu verileri sistemi tanıyan biri tarafından değişkenler eşitlenmeli ve kayıt işlemlerinin bulunduğu bölgeye kod koyulmalıdır.
Lucretius un veriği Koddan Yararlanabilirsin. Hangi Sistemi Kuracağına karar verdin mi ?
tavsiyene uyacağım.
kuracaksan phpbb3 kur
smf ve bb2 de çok açık var

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.