Evvet Leserko hislerime tercüman olmuşsun :D , InsideUO da senin dmkümanında bahsettiğin şekildeki gibi iki farklı part gözükmüyor bende . Yani anlatılan kelimelerle konuşuyorum " InsideUO'da çıkardığımda gözüken binek yani model no.su var , altımda gözükecek olan binek yok . :( " Dökümanda özürlüye anlatılıyor gibi detaylı bi şekilde anlatılmış ama eksik heralde bilmiyorum ki . Kendimden şüphelenmeye başladım artık bi türlü çözüm bulamadım :D
verilen dökümanda mesala hiryunun iki uop verilmiş biri inside uo npc kısmının diyeri ise item kısmına kooyulan animi vermiş npc kısmına koyulanı anim1 anim2 .3.4.5. ten rahatlıkla mulpacher yardımı ile çıkartabilirsin ama item kısmına koyucağım uop pu nasıl yaratıcaz sorun orda :D

bu arada arkadaşım inside uoda altın daki bineğin id yazmaz onu pach yaparken tiledadaki bi bmp id oluşturuyosun eyer id sen oluşturmasıysan bulman imkansız gibi bişey
çok güzel yere parmak bastın leserko.anlamadığım yer de orası neyaptım ettim ekleyemedim oraya :S
Bu konu hakkında yıllar önce bir araştırma yapmıştım şu sitede nasıl yapıldıgımı anlatıyor https://ultima.lonet.cz/g02.php adamın yaptıklarını adım adım yaptım ve en son bölümünde tıkandım nedilde yazdığınada bilmiyorum aramadığım sözlük kalmadı ve sonunda sıkıldım bıraktım :D peki şuanda ekleyemiyormuyum binek npc silah. Ekliyorum ama farkılı verdatalardan alıpta yani ultima sürümlerini kullanarak deil peki soruyorum herkezde mevcut hiryu vs vs ml tüm itemler pach li şekilde verdatası var bu verdatayı yapan adam kim :D yada nasıl yaptı bize lazım olanda bu zaten hazır uoplarla pach yapmak deil 0 dan kendimiz yapmak... dediğim gibi linkte https://ultima.lonet.cz/g02.php bu sitede nasıl yapıldıgını anlatmış bmp leri birleştirerek animi oluşturyorsun ama tercume yetersizliğinden ben sonuna kadar yapamadım bu dilde bilgisi olan yapacağına inanıyorum Saygılar...
Lan Shard Sn Kımı Yıyorsn Orıgın In Verdatasını Almıs Upload Etmıs Kımı Yıyorsn
batraxia : Lan Shard Sn Kımı Yıyorsn Orıgın In Verdatasını Almıs Upload Etmıs Kımı Yıyorsn

Adamı yerden yere vurma cnm adam gene çalışmış :D originin verdatasından binekleri pach lemiş yedek olarak bizlere sunmuş :d
Bu konuyu bilen yok bence :D
bilen yok derken neyi öğrenmek istediği söğlermisin ?
Soylemiştim ilk sayfada zaten .
hain_kostok : Soylemiştim ilk sayfada zaten .
mulpacher işe orginin verdatasından istediğin bineği al sonra kendi verdadata pach le scp lerle oynma 56b nin orjinel scp leri ile çalışır c_m_hiryu yap bineğin elinde
uo anim tool dan elde ettigim binegi verdataya ekliorum , sonra tiledata da kayıtlı olan rasgele bi item üzerine kaydediyorum . Oyunda çıkartıyorum ve biniyorum ama binek üzerinde koşarken kesik kesik ve iz bırakan bi görüntü oluşuyor. Nedeni ne olabilir acaba ya da nerde hata yapıyorum , ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden sağolun .
batraxia : Lan Shard Sn Kımı Yıyorsn Orıgın In Verdatasını Almıs Upload Etmıs Kımı Yıyorsn

Cok biliyosan sen ogret millete
arkadaşım öncelikle lbr konusunda özenip bezenip hazırladığın dökümanın için teşekkürler yalnız ben bir sorunla karşılaşıyorum.
animasyonu uoanimtools'dan verdatama ekledikten sonra insideUO'da senin dökümanında anlattığın gibi bi high/low kısmında birinci , People&Accessories kısmında ikinci olmak üzere iki tane binek animasyonu olmuyor.
ben de doğal olarak mulpatcher'da tiledata kısmında , altımda gözükecek bineğin id sini değil de rasgele ekli olan bir itemin id sini kullanıyorum . O zaman da binek altımdayken hareket ettiğimde kesik kesik , iz bırakan bir görüntü oluşuyor.
Ne yapmam gerekiyor , insideUO daki sorunumu çözmem için yardımlarını bekliyorum .
link kırık :(
hain_kostok : uo anim tool dan elde ettigim binegi verdataya ekliorum , sonra tiledata da kayıtlı olan rasgele bi item üzerine kaydediyorum . Oyunda çıkartıyorum ve biniyorum ama binek üzerinde koşarken kesik kesik ve iz bırakan bi görüntü oluşuyor. Nedeni ne olabilir acaba ya da nerde hata yapıyorum , ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden sağolun .

Sebep belli tiledata da sorun var

2.yazdıgın için

Kardeş şimdi şöyle bişe var
Mesale kirin
kirinin bi normal oyundaki hali var inside uo da ikikere tıkladigin zaman run walk stand vb. şeyler cıkyo bu da haliyle low high bolumunde gozukuyo

kirinin diger hali de people de fln gozukuyo ona da iki kere tkladigin da horse.walk fln yazyo
sen tiledata yaparken oraya normal kirinin id sini yazarsan ole dedigin gibi iz fln cıkyo

Dedigin şeyleri ben cok yaşadım bu arada

Bu konu shard123 tarafından düzenlendi(2009-09-25 17:40, 14 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.