Merhaba arkadaşlar ben Peri Ajans Web Tasarım Şirketinin sahibiyim Ultima Online serverı kurmaya karar verdim Makina vs herşey hazır sadece bu işlerden anlıyan bana yardımcı olucak sürekli beraber çalışacağım ve oyun yönetici kadrosu olarak bi çekirdek kadro kurmak istiyorum.

Makina özellikleri değişebilir 16 gb ram e kadar çıkabiliriz benim datacenterda bulunan bilgisayarımda 16 gb ram e kadar oyuna ayırabileceğim bi boşluk var ileride decided serverada dönüştürebiliriz makinadan yana bir problem yaşamayız.

Aradığım özelliklerde yaş çok problem değil olgunluk ve bilgi ilk baktığım özelliktir , serverı açtıktan sonra kapanma sorunu yaşamama garantisiyle açıcaz DSL'in ana merkezinde bi sorun olmadığı sürece server kapanmaz :)

İletişim : [email protected]

İyi geceler / İyi forumlar
Sunucu dedigin 100-150 lira bir şey zaten, çok büyük bir para degil ki bu ayda.
Sadece makine ile sunucu açma yoluna girmek hatta yolu yarıladıgını sanmak daha baştan başarısızlık.
Başlamadan biter ne gerek var hiç bulaşma diyorum ben ,tamam inanıyoruz kapanmaz ama yinede siz açmayın cidden bakın bırakın bu işten anlayanlar açsın siz hiç bulaşmayın
Hepinize tek tek cevap vermek zor geliyor ama bu işerleden anlamıyorum evet daha şimdiye kadar hiç scp nin s sini duymadım bu doğrudur.Ama hiçbirşey öğrenilmiycek diye bir şey yoktur.Ben tasarım işine başlamadan önce vbulletin forumu nasıl kurulur onu bilmiyodum ama şu anda professionel olarak sıfırdan aspx admin panelli kurumsal , e-ticaret veya forum gibi sistemleri yazabiliyorum.Hiçbir eğitim almadım vakat şu anda Türkiyede bulunan çoğu hosting firmalarının önündeyim çünkü havuz dediğimiz olay ile hemen hemen her ülkede bi dc serverım bulunmakta.

Bunların dışında ilk yorumda sanal sunucunun 150 TL olduğunu söylemişler , bul ben ondan alayım gibi saçma bir cevap vermiycem ama bi makinanın datacenterda 1 aylık masrafı zaten 100 TL dir.150 TL ye sanal sunucu hiçbir datacenter bulundurmaz , bulunduramaz.Fiyatları öyle görürsünüz sadece alır makinanızı oraya koyarlar gidip monitör bağlayıp işinizi halledersiniz :) 150 TL orda bulunma parasıdır sadece + cpanel + plesk + İnternet hızı (Mbit) vs vs eklerde ekler en aşşağı 300-350 ile paçayı kurtarırsınız.Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmanızı tavsiye etmem.Reklama girecek biliyorum ama örnek datacenter fiyatlarının en ucuzu direk.net.tr

Eğer Online Oyun kurucaksanız İşlemci ve bağlantısı tabikide önemlidir ama bunlar artık klişeleşmiştir.İ7 işlemciden ve 10 mbit bağlantıdan aşşağı oyun sunucuları yoktur.O yüzden 3. özellik olarak herkes Ram' e bakar Ram'in ne işe yaradığını Google'den detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.Ama mademki dile geldi İ7 4,28 4,28 mhz | 100mbit paylaşımsız hat vardır oyun kuracağımız makinada.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Bu arada Scripter ve Web Builder Arkadaşlar PM yada Messengerden ulaşırsa iyi olur.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.