Arkadaşlar ßen Tüm Mapi Silip Kendim İnşa Etmek istiorm mape sabitlemeyi bliorm fakat tüm mapi aynı anda nasıl silicem bu konu hakknda fazla bilgim yoq yardımcı olabilirseniz sevinirim..
Master
59.2997
Dragon Map Editör'ün içinde bir program vardı onu çalıştırarak tüm haritayı silebiliyordun ama hatırlamıyorum hangisi olduğunu.
başka yardım edeblcek biri?
güzel konu olmuş bende yeni konu acmadan bı soru soruyum full mapı sılıp yenıden yapsak we okdaar cok sehır deılde daha az sehır kullansak mapın boyutu eskısınden buyukmu olur kucukmu ?
şöyle diyim bende bir yanlışlık sonucu bulmuştum dybray senin dediğini tam olarak bilmiyorum ama eğer kastettiğiniz sosaria haritasındaki tüm binaları yapıları fln silmekse

1)multoolu indirin(aramadan multool yaz indir)
2)save alın
3)oyundayken .export item.wsc yazın
4)sphere klasöründe item.wsc oluşcak onu alıp multool klasörüne atın açın multoolu freeze gelin freeze butonuna basın ordan o dosyaya staidx0.mul static0.mul gibi iki dosya oluşcak
5)uo dizinine girin ve dizindeki staidx0.mul ve static0.mul u bulup yedekleyin bidaha bulamayabilirsiniz
6)o multool dosyasında oluşan 2 tanesini alıp uo dizinine atın

Sonuçlar:
1) Tüm binaların sadece yerleri kalıyo duvarları çatıları fln herşeyleri siliniyo mapdeki denizler adalar fln kalıyo

not: yeni harita yapmak istiyosanız da benim bilgim yok arama kısmına yazarak bulabilirsiniz

not2:yazdıklarım yanlışsada affola ama ben bir hata sonucu yazdıklarım oluştu o yüzden söyledim
arkadaşlar hiç denemeyin binaların duvarları vs silseniz de tabanları kalıyor onla uğraşmak da işkence en temizi sıfırdan map yapmak..
nası yapcağmz hakknda bilgi verrsn?
Novice
-14.8
Fındık Fıstık Virsem Yirsen?
batuhan yapacağın şey arama... yazıyo tepede oraya map yapmak falan şeklinde aratırsan bulursun
Basic : batuhan yapacağın şey arama... yazıyo tepede oraya map yapmak falan şeklinde aratırsan bulursun

nese zaten multoolla halletim çok saol..
DisqusteD : Fındık Fıstık Virsem Yirsen?

Hahhaha koptum.. Neyse benim düşünceme gelince. Bence sıfır map yapmakla uğraşma gerçekten çok sıkıcı bir konu ve insanın gerçekten fazlasıyla zamanını alıyor.. Onun gzsiydi cartıydı curtuydu bence hiç uğraşma normal map üzerinde edit yap daha kolay olucak ve değişik bi hava vereceğinden eminim. Ayrıca yeni bir map'e (serverda kullanmayı düşünüyorsan) playerların alışması gerçekten çok zor olur ve buda player kaybına yol açabilir :) Kolay gelsin..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.