Arkadaşlar porta ping atılmakta bunu nasıl engelliyebilirim uzamn arkadaslar bilgi verebilirmi
Gerek yok böyle şeylere isteyen saldırabilir , saldırı almıyan sunucu yoktur , isteyen istediği gibi saldırabilir istediğim gibi engellerim o saldırıyı haydi bakalım kolay gelsin ;
diyen birileri vardı başka platformlarda...
Çok farklı olay bassi geçtiğim botnetti ancak ping atılıyor ve sorunu hallettım gibi büyük ihtimal ve neden laf sokma çabasındasınız ki?
Laf sokma gibi bir çabam yok çok net konuşmuşsun da onu hatırlatmak istedim.Sorunu hallettin gibiyse zaten konu açmaya gerek yok.

bassi değil "bahsi"
Silindi
Novice
2.1
Nelph : Arkadaşlar porta ping atılmakta bunu nasıl engelliyebilirim uzamn arkadaslar bilgi verebilirmi

ping atılarak saldırı yapılmaz heleki servera dediğin olay botnetten başka bişe olamaz
porta ping atılmasını portu kapatarak veya firewalla o porta gelen istekleri süzerek engelleyebilirsin.
Firewalların return eden port saldırılarını tespit eder blocklar zaten.En uygun ve en basit korunma yolu budur.
anladım bir arkadas birşey gösterdi onu denicem , spherenin portuna saldırı yapılmakta
apf kurabilirsin
o zaman maliyetli yollar hariç engelleyebileceğini sanmıyorum login paketi geliyordur. sphere ip adresini banlasa bile her istek geldiğinde kontrol eder listeyi ve yine cpu artar. başka bir çözüm yolun varsa paylaşırsan biz de faydalanalım
Botnet yiyorsunuzdur, botneti yazılımsal olarak engellemenin bazı yolları var ancak büyük boyutlardaki saldırılara karşı malesef donanımsal çözüm dışında bir yol yok.
apf linux için değilmi sadece ? windows kullanmaktayız
apf linux için ve botnette pek bi işe yaramaz

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.