Iyi gunler Suank ultima online toollariyla oyunu baska 1 oyun yapma imkanini sunana arkdaslara oncellike tesekkur ediyorum
Projem hakkinda konusmak istiyorum Ultima online ister dunya ister item ister animasyon item muzik akliniza geleblicek ne warsa degistirip farkli birsey yaratmak

Suanda aklimda 3 plan war
1]Star wars dunyasini ultima online entegre etmek
2]1990 larda ultima onlinden once darksun online wardi bunu entegre etmek
3}Dungeons And Dragons (Frp nin hasi olan)Oyuna farkli animasyon weya grafiklere entegre etmek

Aklinizda benimkine benzer bir fikir warsa lutfen yaziniz

Projenin Amaci nedir ?
Suanda bu tarz Projeleri bircok amator kisi yapiyor we sonunda kendilerine kanitlayip yurtdisinda weya iyi oyun sirketlerine is bulabiliyor weya
birlesip kendi sirketlerini kuruyorlar

Neden boyle bir proje ?
Bu tarz bir proje Askere gitmeden 9 ay oncesine dayaniyor bu 24 ay icersinde cok dusunduum bu proje icin we sonunda hayata gecirmeyi dusunuyorum gerekli destegi alabilirsem

Asıl amac nedir ?
Asıl amacımız kendimiz kendimize kanitlayip is imaknlari bulmak eylenmek baskalarini eylendirmek profyosenl sekilde calismak ama amator ruhumuzu bozmadan Sabırla-Dostlukla-Dayanısmayla boyle bir projenin icinde cikip bazi seylerere baslmak kanitlamak

Aradigim kisiler

Askerligini bitirmis- Dost canlısı-Sabırlı-Projeyi satip yari yolda birakmicak weya projeyi calip emekleri bosa harcamicak-Olgun-Ingilizce bilen(scripting weya dier seylerde yabanci dil zorunlu cunku)-Coding weya animasyonlardan anlayan en azindan uo ya yeticek kadar

buyuk ihtimal sorucaginiz soru kardesim boyle bir ise kalkisiyorsun senin tecruben nedir ?
Scripting konusunda fazla tecru bem olmasada Map editing-Animasyon grafik tasarimda cok olmasada uo ya yeticek kadar programlari kullana bilcek kapasitede tecrubem war.Cabuk ogrenen arastirmayi sewen bir insanim

Bu bir projedir sadece bunu yapmak isteyen gonulden insanlar ariyorum odeme yapilmiyor weya parayla ilgili hic birsey gecimicek

Hosting-Web sitesi we bu tarz maddi seyleri halletmeye hazirim tek ihtiyacim olan bu isi hakkiyla yapabilecek istekli kisiler aman abi ben proyum vs tarzi seylerin olmasini istemiyorum hepimiz bir brimize bagli olarak calisicaz.

Herkez uo serveri acip farkli scrptle weya 3-5 gereksiz item quest ekleyerek insanlari eylendirmeye calisip 3-4 bilemediniz 9 ay sonra serverlarini kapatip ozur diliyor.Neden Ultima online baska birseye cewirip insanlara cok farkli birsey sunmuyoruz ? Neden kendimizi kanitlamayalim ? neden farkli seylere acik olmayalimli Cogu insanin problemidi budur hazir birseye konmak ugrasmadan emek wermek pisir agzima dus mantigindan yola cikarak eldeki hazir seyleri tuketip elde kalmayinca umutsuzca hareket edip dier insanlarida bu isten sogutmak

uzun lafin kisasi Herkezin istedigi farklilik bizde insanlara we kendimize bu farkliligi vericez

Bu hakkindaki dusunceleriniz- Fikirlerinizi- weya boyle bir projede yer almak istiyorsaniz lutfen yazin

Bu topic tarismaya donerse kaptilmasiini istiyorum cunku bu topicigin aynisini bu ise kendini adamis yabanci kisilerin forumlarinada yazdim kismettse international calisicaz Herneyse fikirlerinizi dusuncelerinizi almak istiyorum tesekkur ederim

PS:Turkcem asiri iyi oldugunu soylenemez noktalama isaretlerine dikkat etmem oyuzden kusura bakmayin :)
This means that you can go through life kıriterlerde a project if such a project it is really perfect and we do not find examples of courage is olupta. but it came on but the point that the project in a specific area for 6-7 people in the Professional, but should şununda awake [sphere] that this also seriously good original mağnada reflect not developed until a new version is introduced version of Abyss STYGAIN this version out to the market after this project to attempt to take into account not in your hands önericem and receive a proposal entirely mine. [Tymaron] has called to investigate a complete description of my friend shows you some promotional articles are fine, and create something in your head into your project-based edelimki the way you go hope to be successful.
Novice
11.9
Star wars ve Ultima Online Süper ikili :D
Postlariniza soylicek laf bulamiyorum.Topic gerektigi ilgiyi gormesse 2-3 gun icinde silinmesini istiyorum
Tessekurler
K.Serkan Özbala
@dragonlance
Postlariniza soylicek laf bulamiyorum.Topic gerektigi ilgiyi gormesse 2-3 gun icinde silinmesini istiyorum

-----------

Bunu iyi yöndemi kötü yöndemi söylediğinizi anlayamadım :)
[Static] : @dragonlance

-----------

Bunu iyi yöndemi kötü yöndemi söylediğinizi anlayamadım :)

iyi yönde söylediğini gösteren bir post sayısı göremiyorum konuda :)
Silindi
Neophyte
0
dragonlance Once sunu belirtmek istiyorum amator dedigin insanlar senin burdaki anlattiklarindan ve bildiklerinden eminim ki 10x fazlasi var.. Sen Scpden anlamiyorsun NOKTA..Olay bitmistir .Cunku bir kisi scpden anlamiyor ise ne istediklerini tam yaptirabilir nede kendini patron gosterebilir.Senin bu isi yapman icin herkezden cok dil,herkezden cok scp bilgin olmasi lazimki proje lideri olabilesin. Yazinla da sende amator birisin.Birakin artik su insanlari hor gorme islerini.. Amator dediklerin 14 yasinda ki kisilerden kucuk olmasi gerek ki daha yeni baslayan onlarda.. Yas ile bilgi bir degildir.. Ben scptirlar taniyorum 16-17-18 yaslarinda ama masallahlari var. Neyse Ben boyle bir projede calisicak kisi bilmiyorum.Heh iste o amator dediklerinle basbasa kalirsin : ))

Static Kendinide yeterince REZIL ETTIN daha fazla etme.Translate.googledan yaziyi turkce-ingizlizce olarak degistirirsen tam turkce destegi olmadigi icin bazi kelimeler eksik olur, onuda turkce olarak birakir.. Ve cumle ingilizceye doner iken devrik olur.

"to take into account not in your hands önericem and " yazinda ki hatayi goruyormusun.. Birak ingilizceyi git kursundan ogren bildigin kadari ile yaz tebrik al.. Ama bu sekilde bence - lesiyorsun. Amacim elestiri degil , insanlarin yanlislarini bilmesi ve farkli kisiler tarafindan daha cok kotu konuma dusmemesi.
Ultima10Line : dragonlance Once sunu belirtmek istiyorum amator dedigin insanlar senin burdaki anlattiklarindan ve bildiklerinden eminim ki 10x fazlasi var.. Sen Scpden anlamiyorsun NOKTA..Olay bitmistir .Cunku bir kisi scpden anlamiyor ise ne istediklerini tam yaptirabilir nede kendini patron gosterebilir.Senin bu isi yapman icin herkezden cok dil,herkezden cok scp bilgin olmasi lazimki proje lideri olabilesin. Yazinla da sende amator birisin.Birakin artik su insanlari hor gorme islerini.. Amator dediklerin 14 yasinda ki kisilerden kucuk olmasi gerek ki daha yeni baslayan onlarda.. Yas ile bilgi bir degildir.. Ben scptirlar taniyorum 16-17-18 yaslarinda ama masallahlari var. Neyse Ben boyle bir projede calisicak kisi bilmiyorum.Heh iste o amator dediklerinle basbasa kalirsin : ))

Static Kendinide yeterince REZIL ETTIN daha fazla etme.Translate.googledan yaziyi turkce-ingizlizce olarak degistirirsen tam turkce destegi olmadigi icin bazi kelimeler eksik olur, onuda turkce olarak birakir.. Ve cumle ingilizceye doner iken devrik olur.

"to take into account not in your hands önericem and " yazinda ki hatayi goruyormusun.. Birak ingilizceyi git kursundan ogren bildigin kadari ile yaz tebrik al.. Ama bu sekilde bence - lesiyorsun. Amacim elestiri degil , insanlarin yanlislarini bilmesi ve farkli kisiler tarafindan daha cok kotu konuma dusmemesi.

Beni tanimadigina gore neyi ne kadar bildigimi bilemezssin.Su camur atma kampanyalari heryerde ayni. Katilip katkida bulunmak istiyorsan hosgeldin,aksi takdirde en fazla suan yaptigin gibi yapici amacli bir projeyi sacma postlarla karalamaktan öteye gidemezsin.
Profesyonel - Amatör - Qualified - Unqualified arasındaki farkı öğrenirsen sanırım niye amatör sıfatında kişiler aradığımı daha iyi anlayabilirsin. Yazımda amatörleri hor gören bir ifade de bulunmamaktadır.
dragonlance ultimayı değiştirmenin neden kötü olduğu konusunda bir sürü yorumlar yapıldı. Zaten bu fikirlerle kendi serverında kendin oynayacaksın. Bu dediğin oyunların veya oluşumların nekadarını tamamen entegre edebilirsinki? Hadi star warsdan ıçın kılıcını yaptın yapılamaz mı? yapılır. Ee star wars demek bu kadar mı kolay?

Dungeons and Dragons entegre etmenin anlamını anlayamadım. Zaten uo T2A daki bir çok yaratık zaten dungeon and dragonsda var. Olmayan ırkları vs. eklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum...

Darksun onlineı bilmiyorumda ben Ultimayı ilk mmorpg oyun diye biliyodum. Yanılıyomuşum demekki.

Basic
Basic : dragonlance ultimayı değiştirmenin neden kötü olduğu konusunda bir sürü yorumlar yapıldı. Zaten bu fikirlerle kendi serverında kendin oynayacaksın. Bu dediğin oyunların veya oluşumların nekadarını tamamen entegre edebilirsinki? Hadi star warsdan ıçın kılıcını yaptın yapılamaz mı? yapılır. Ee star wars demek bu kadar mı kolay?

Dungeons and Dragons entegre etmenin anlamını anlayamadım. Zaten uo T2A daki bir çok yaratık zaten dungeon and dragonsda var. Olmayan ırkları vs. eklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum...

Darksun onlineı bilmiyorumda ben Ultimayı ilk mmorpg oyun diye biliyodum. Yanılıyomuşum demekki.

Basic

Oncelikle yorumun icin tesekkur ediyorum
Total Convertation maksadi budur Elinde bulunmaya birseyi var edip insanlarin beğenisine sunmaktir ister basarili ister basarisiz olsun
Size bir kac ornek wermek istiyorum belki cogunuz Jedi Knight Academy icin yapilan Movie Battles II Weya Yılmazın yaptigi modu bilirsiniz modb yarismasinda 1 turkun modu dunya siralamasinda 3 oldu kendi reklamini yapti we bir suru firsati eline gecirdi.

dragonlance ultimayı değiştirmenin neden kötü olduğu konusunda bir sürü yorumlar yapıldı. Zaten bu fikirlerle kendi serverında kendin oynayacaksın. Bu dediğin oyunların veya oluşumların nekadarını tamamen entegre edebilirsinki? Hadi star warsdan ıçın kılıcını yaptın yapılamaz mı? yapılır. Ee star wars demek bu kadar mı kolay?

Kendi serverimda kendim oynama olayi deyildir maksat farklilik yaratmaktir daha once single player oyunlari multiplayer a cewirmek projelerinde calistim we basarili oldum.Maksat belli bir kitleye erismek emek wermektir we emin ol boyle bir projeyle insanlarini karsisina cikmak butun ilgi odagini sende topluyacaktir

Bu dediğin oyunların veya oluşumların nekadarını tamamen entegre edebilirsinki?
Grafiksel calisma ile %90 lik oranini entegre etmeye ben sahsen garantiliyorum calisma ile hicbirsey imkansiz deyil
Scriptsel acidan emek isteyecek bir proje bende dahil omak uzere emek wermek isteyecek canla basla calisicaklarini umuyorum ki benim projeme benzer suanda yabancilarin yaptigi bir proje war gerektiginden fazla destek gordu.

Hadi star warsdan ıçın kılıcını yaptın yapılamaz mı? yapılır. Ee star wars demek bu kadar mı kolay?
Ewet benim kadar star wars faniysan kolay proje sadece star wars uzerine deyil ortak 1 karar alinip tek 1 proje uzere yogunlasmadir
Grafiksel acidan kolay tek zorlayacak olan scriptsel acidan seylerin oldugunu tahmin ediyorum script bilgim war sphere server sitesinde ilk ucan hali Flying carpet scriptini yazan kisiyim

Ultima Online nin yapisi Yaratiksal itemsal olarak Ne kadar Frp ye benzesede Frp ogelerini kapsamasi bunun tamamen frp haline getirmez
Gerekli edit we modifikasyonla haddinden fazla dungeons and dragons yaratigida eklemek deyildir Zar sistemi 1d10 zari combat sirasinda oyuncuya attrip buna gore yapacagimiz bir sistem weya scriptsel olarak bir mage in Ultima online daki spell book deyilde Dungeons and Dragon ta buyuleri kullanmasi Ultima online da Magic Missle -Mirror Image Mordaikens Sword-Stone to Flesh-Chromantic Orb buyulerine rasladinizmi hic ? maksad bunlari yapabilmektir

Dakrsun Online ultima online oncesinden cikan bir oyun olup ultima onlinenin cikmasiyla beraber oyuncularin yeni arayisi yuzunden firma batti suanda Dark Sun Online i tekrar hayata gecirmek isteyen 1 takimin Map We Grafik editiyorum butun world bazli isleri yaptim proje yakinda tamamlanip oyunculara acilicak cok merak eden dostlarim warsa https://www.darksunworld.com/ adresine girip resimlere bakabilirler weya proje hakkinda bilgi alabilirler ama Amacimiz Ultima Online da farkliliktir postun sapmasini istemiyorum.

Postun icin tekrardan Tesekkur ediyorum ciddi bir mesaj aldim sonunda

Dip not:Camur atilma kampanyasi eger dewam edicekse Lutfen Bu konu hakkinda gercekten ilgili kisiler bana Pm atsin projeyle ilgilenen kisi
Silindi
Members
0
" Scripting konusunda fazla tecru bem olmasada Map editing-Animasyon grafik tasarimda cok olmasada uo ya yeticek kadar programlari kullana bilcek kapasitede tecrubem war" Bu cumle herseyi anlatiyor bu cumleyi ben degil sen yazdin .

Bende sana diyorum ki , eger bu konularda cok iyi degilsin , basarisiz olursun.Husran olur sonucu.Senin ne acicagin ,neyi yapicagin kalibi ile alakali ,sonuc olarak bu isler reklam ister,para ister bunlari bir sekilde cozdun diyelim ki .. Bilgi ? Yapicagin cogu sistemde scp bilgisi fazlasi ile gerekli . Sende bu bilgiyi goremiyorum okadar. Seni tanimam onemli degil ,Efendiligi kisiligi ve bilgiyi konusma belli eder.Ben sunu yapicam,bunu acicam gibi cumle kurmadigim icin sorunum yok.Ama sen bir is yapicaksan , bilgin olmasi lazim.Yoksa yari yoldada kalirsin,Bilgilerinide calarlar.
Ultima10Line : " Scripting konusunda fazla tecru bem olmasada Map editing-Animasyon grafik tasarimda cok olmasada uo ya yeticek kadar programlari kullana bilcek kapasitede tecrubem war" Bu cumle herseyi anlatiyor bu cumleyi ben degil sen yazdin .

Bende sana diyorum ki , eger bu konularda cok iyi degilsin , basarisiz olursun.Husran olur sonucu.Senin ne acicagin ,neyi yapicagin kalibi ile alakali ,sonuc olarak bu isler reklam ister,para ister bunlari bir sekilde cozdun diyelim ki .. Bilgi ? Yapicagin cogu sistemde scp bilgisi fazlasi ile gerekli . Sende bu bilgiyi goremiyorum okadar. Seni tanimam onemli degil ,Efendiligi kisiligi ve bilgiyi konusma belli eder.Ben sunu yapicam,bunu acicam gibi cumle kurmadigim icin sorunum yok.Ama sen bir is yapicaksan , bilgin olmasi lazim.Yoksa yari yoldada kalirsin,Bilgilerinide calarlar.
Yazdigim cumlede tevazu gosterdim diye boyle gereksiz yorumlara kesinlikle luzum yok dunku cocuk degilim fazla tecrubem yok dediysem de gecerli calismalarim oldu.
Kostek olmayacak her yoruma acigim.
Daha fazla cewap yazmayacagim bu konuda.
Emege saygi ve iyi gunler

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.