Adept
4.3
Kücük bir resimli roman yaptim, paylasayim dedim;

https://www.uo-nimloth.net/neran/son_savas.html
İstila!
Kara bulutlar toplanmış,yıldırımlar bir bir iniyordu yeryüzüne. insanlar kaçışıyor ve yardım çığlıkları...Herkesin gözünde bir korku ve hüzün vardı. Kimisi yakınını , kimisi malını yitirmişti bu soğuk fırtınada. Ama doğal olmayan birşeyler vardı o gece Sosaria toprakları üzerinde...Britain Graveyard'ın kuzeyindeki dağların üzerinde 3 pelerinli atlı gözüküyordu. Ve Ardı ardına konusuyorlardı ve bir çeşit hareketler yaparak Vas Ort Grav diye sesleniyorlardı. Kimse anlam veremiyordu bu sözcüklere takii yüce büyücü Grastel gelene kadar. Grastel şehrin merkezinde topladı bütün Sosaria halkını ve dedi. Kötülük yaklaşıyor. Dün gece yaşananlar doğanın bize oynadıgı bir oyun değil! Evlerinize çekilin ve size ulaşacak bilgilere kulak verin ! Ben ve Lord British'in şovalyeleri dağlara cıkıyoruz. Bir dahaki emre kadar kimse dışarıya çıkmasın diye emir verdi ve saraya çekildi. Aradan saatler geçti ve 150-200 kişilik Sovalye ordusu ile dağlara doğru yolunu aldı.Günler geçti , aylar geçti hala bir haber alınmadı ve Britain savunmasız kalmıştı. Eskiden pekte önemli olmayan yaşayan ölüler sıklıkla Britaini basıyor ve can kaybına neden oluyorlardı. Ve bir gece...

Sosaria toprakları üzerinde bazı ışıklar belirdi. Bu ışıklar Trinsic toprakları üzerinden geçilen yollardan geliyordu. Britain halkı zaten yaşayan ölü dehşetiyle carpısırken bir yenisi dahamı çıkıcaktı?

Herkes döndü... Yola bakmaya başladılar. Köprülere duvarlar çekildi. Sessizlik ,soğuk ve bir o kadarda ürpertici bir kış gecesi. Ayak sesleri duyuluyor. Çok şiddetli. Elinde meşalelerle bazı siyah cisimler uzaklardan yaklaşıyorlar. Ve birden bire bir ok yaydan fırladı ! Ve duvarlara destek kuran işçilerden biri öldü ve öldüğünü gören sosaria halkının gözünü korku bürümüştü. Evet ! Evet artık cok netlerdi. Görebiliyorlardı yüzlerini , vücütlarını herşeylerini... Büyük bir orc ordusuydu bu. Bakalım duvarlar ne kadar dayanabilecek ve Britain Halkı duvarlar aşıldıgı zaman ne kadar savaşabilecek...

Savaş 1 gün sürer ve orclar galip gelir.Britainin her köşesinde , her sokagında orclar dolaşmaktadır.İnsanlar köle edilmiş ve orclar türemeye devam etmektedirler. ORC CAMPlarındaki orclar yerlerini terk etmiş ve Britain'e yerleşiyorlardır. Ama insanlarda hala azda olsa bir umut vardır yüce büyücüleri Grastel'e karşı.Aradan uzun bir süre geçer ve Büyük bir ordu Britaine doğru yaklaşmaktadır. Ayak sesleri yerleri inletmektedir. Bu ordu cok büyüktür. Orclar duvarları cekmiş ordusunu hazırlamış, Britain Fields köprüsünde pusmuslardır.Britain halkı ise merakla izlemektedir neler olacak diye. Ve evet ! ÇOK ŞÜKÜR evet ! 200 kişilik şovelye ordusu önünde Grastel Britaine geri dönmektedir. Ama her taraf sessiz sakin ve tenha görünmektedir. Acaba Grastel bu tuzağa düşecek mi? Britain temelli orcların elinde mi kalacak ? Yoksa o 3 kara büyücü öldürüldümü ? Ya diğer şehirler ? Yardım gelecek mi ? Yoksa Britain karanlık lejyonun baskısı altında mı kalacak ? Gelecek herşeyin bedelimi olacak ? Ama tek bildiğimiz şey var... Savaş ! Kan ve Yıkım !

Elimden geldiğinde bir hikaye yazdım. Umarım beğenirsiniz...
Neran : Kücük bir resimli roman yaptim, paylasayim dedim;

https://www.uo-nimloth.net/neran/son_savas.html

kırık link
Çünki Nimloth kapandı.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.