Tekrar selam arkadaşlar cris geri döndü :) Arkadaşlar bana safeye tıkladıklarında moongateden xxx kişi safede yazsın istiyorum ama sonra çıktıklarındada , stuck çektiklerinde -1 düşsün yardımcı olabilirmisiniz acaba bu konu hakkında server açıyorum bomba gibi bombaaaa
safein bulunduğu regiona e_safe diye bir event ver gate'e tıkladığında e_safe eventine sahip olan elemanları saydır. stuck olayını help menuden engelle safede ise stuck atmasın.

** kodu yazmıyorum zira söylediğine göre ''bomba'' bir server açacakmışsın gerisini halledersin.
g-string yorucu bir çözüm söylemiş şöyle yap.

gateden girince var.gireni +=1 diye arttırabilirsin. sonra çıkanlara -=1 yaparsın

yada

bitane item yaratıp onun uidine kayıt yaptırırsın.şöyle mesela bi item yarattın uidi 06ff olsun

regiona gelip

on=@enter
try uid.06ff.var.giren +=1

on=@exit
try uid.06ff.var.giren -=1

moongate ede

on=@click
message @,,1 [Icerde: <uid.06ff.var.giren> Kisi]
teşekkürler.
Basic : g-string yorucu bir çözüm söylemiş şöyle yap.

gateden girince var.gireni +=1 diye arttırabilirsin. sonra çıkanlara -=1 yaparsın

yada

bitane item yaratıp onun uidine kayıt yaptırırsın.şöyle mesela bi item yarattın uidi 06ff olsun

regiona gelip

on=@enter
try uid.06ff.var.giren +=1

on=@exit
try uid.06ff.var.giren -=1

moongate ede

on=@click
message @,,1 [Icerde: <uid.06ff.var.giren> Kisi]

arkadsim iyi demiste eger bunlari item uzerinden yapacaksan var.giren yerine tag.giren olarak kaydettirmen gerekir.

yanlis miyim?
fark etmez ikiside çalışır diye biliyorum ama bidaha okuyup bakıcam.

var savelerde kaydediliyo diye biliyorum.

ediT: tag kullanmak daha yararlı evet.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.