ben merchant tarzı bir npc istiyorum tek bir tane itemi satın alıcak ve sabit bir fiyat vericek .. yardımcı olabilirseniz sevinirim..
Jequaly : ben merchant tarzı bir npc istiyorum tek bir tane itemi satın alıcak ve sabit bir fiyat vericek .. yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Cok Sey Istiyorsun :)
hemen şöyle yapalım kolay bir sistem tek bir triggerla halledebilirsin.

birtane işlevsiz bir karakter yaratalım.

[chardef c_man_islevsiz]
id c_man
name Islevsiz

on=@create
str 1000
dex 1000
int 0

şimdi herkese açıcaksan bu itemı şöyle yapıyoruz.

fix eventine girin ve şunu yazın.

on=@itemdropon_char //kişi eşyayı bir karakterin üstüne koyarsa tetikleniyo. Bu karakter npc veya bir kişi olabilir
if (<argo.baseid> == c_man_islevsiz) /// burda üzerine koyduğu karakterin baseid sini belirttik
if (<act.baseid> == i_koyulcak_esya) /// burda koyulan itemın baseid sini belirttik
serv.newitem i_gold
new.amount 65000
new.cont <src>
act.remove // burda koyulan itemı sildik. isterseniz bu eşyayı koyulan npcnin çantasınada gönderebiliriz. (act.cont <argo>)
endif
endif
karakteri yarattım .. itemdropon uda fix scriptinin en altına ekledim bide yarattığım karakterin scriptinin altına ekledim fakat itemi üstüne bıraktığımda sadece çantasına gidiyor itemi almıyor yani bir de vericeğim item
elseif (<tag.morex> == 0)

morexi 0 ise alıcak yardımcı olursan sevinirim:)
on=@itemdropon_char //kişi eşyayı bir karakterin üstüne koyarsa tetikleniyo. Bu karakter npc veya bir kişi olabilir
if (<src.morex> == 0)
if (<argo.baseid> == c_man_islevsiz) /// burda üzerine koyduğu karakterin baseid sini belirttik
if (<act.baseid> == i_koyulcak_esya) /// burda koyulan itemın baseid sini belirttik
serv.newitem i_gold
new.amount 65000
new.cont <src>
act.remove // burda koyulan itemı sildik. isterseniz bu eşyayı koyulan npcnin çantasınada gönderebiliriz. (act.cont <argo>)
endif
endif
ENDİF

MOREXİ 0 sa olarak yaptım ama itemı almıyor kısmını anlamadım.
ben şimdi atıyorum i_dye diye bir dye tub var bu kullanılıp bittikten sonra bu vendora satılabilmesini istiyorum para karşılığında anlatabildim mi?
if (<act.baseid> == i_dye) /// burda koyulan itemın baseid sini belirttik
if (<act.morex> == 0)
serv.newitem i_gold
new.amount 65000
new.cont <src>
endif
endif
endif
itemi üstüne koydğmda siliyor fakat parayı vermiyor :)
if (<act.baseid> == i_dye) /// burda koyulan itemın baseid sini belirttik
if (<act.morex> == 0)
newitem i_gold
new.amount 65000
new.bounce
endif
endif
endif

böyle dene

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.