Merhabalar ;

Şu an aklımda bir fikir var ve sizinle paylaşmak istiyorum. Yeni açılacak olan sunucular için bir account sistemi yazılsa ve bu account sistemini bütün sunucular birlikte kullansa güzel olurmu ? Her sunucuda bir çok hesap açmak yerine tek bir hesap ile bütün sunuculara girilebilir.
Adept
4.3
Hicbir sunucunun bunu isteyecegini düsünmem, konsept olarak oyuncuyu diger sunuculara kaptirma tehlikesi bulunuyor. Ayrica güvenlik olarak son derece büyük riskler getirir beraberinde.
Güvenlik olarak problem değil ancak yeni açılan sunucuların bunu destekliyeceğini düşünmüştüm
ole bişey olursa adam gider a serverine sonra cıkar girer b serverine c yede lagaluga icin girer sacmalık olur kısacası
E zaten girmek isteyen giriyor?
Master
59.2997
Hiçbir sunucunun bu tarz bir şeye yanaşacağını pek sanmıyorum. Nedenlerine gelirsek;

1) Güvenliğini sağlamak gerçekten zor olur ki bu tarz sistemde mutlaka açık kalır.
2) Bu sistemi kuracak olan kişiye insanlar sunucularının en önemli bölümü olan account sistemi bakımından nasıl güvenebilecek, günümüzde sunucusuna scripter alırken bile güvensizlik çeken kimseler buna hiçbir suret ile yaklaşmayacaktır.
3) Tek bir hesap ile girişte eğer kişinin hesabı başkaları tarafından ele geçirilirse oynadığı tüm serverlardaki hesabı da ele geçmiş olacaktır.

Eğer offical olarak Türkiye'de bir sunucu birleşimi gerçekleşmezse bu tarz bir fikirin olması şu an imkansız maalesef.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.