Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Merhaba arkadaşlar.

Belki biliyorsunuzdur sizlere danışmak istediğim bir konu var.

Şimdi bir spawn yarattık. Atıyorum shire.

ben buna 20 saatlik ve 5 distancelık bir morep verdim

morep 1200 1201 5 dedim

timer de bastım bi güzel 72000.

fakat şimdi atıyorum bineği tameledim. Timer i 72000 ledim. timer 71890 larda vs tekrar çıkıyor binek.

Nasıl bir olaydır bu. Benim bildiğim timer 0 olunca more1 deki tanımlı npc spawn olur t_spawn_char da.

bunun çözümünu vs bilen varmı ?

WorldGem Bit scriptim. itemb6.scp de

[ITEMDEF 01ea7]
//Worldgem bit plain and small (see fancy bit at 1f13)
DEFNAME=i_worldgem_bit
VALUE=1
TYPE=T_SPAWN_CHAR
CATEGORY=Provisions - GM Items
SUBSECTION=Special Items
DESCRIPTION=Worldgem Bit

ON=@Timer
IF <MORE>==0
REMOVE
ENDIF
RETURN 0

teşekkür ederim.
Silindi
Expert
5.3
Sphere böyle saçmalıyor arada sırada bunu report etmek lazım 56b nin saçma sorunlarından biri gibi gözüküyor.Acaba aynı sorun 55rde de oluyor mu ?
sphereserver.net'e de yazdım bi cevap yok. bayadır bu spawn takip işi için bişiler yazdım. Herşey 4 4 lük oldu şimdide bu sorun çıktı kafayı yicem. sistemi 4 kere baştan yazmak zorunda kaldım tam oturttum herşeyi illaki bir sorun çıkıcak.

pufs
Bunun bi çözümü vardı bir ara yapmıştık ama çok uzun zaman oldu, neydi acep:ters
ya yeni bir typedef yazmak istemiyorum.

sistemde linklerden memorylerden gidiyorum şimdi tekrardan bi t_spawn_noxier yazmak kastırcak beni. valla bulabilirseniz çok mutlu olurum.
Buyur Noxier,

link.memoryfindtype.memory_ispawned.link.timer {<eval <link.memoryfindtype.memory_ispawned.link.morex>> <eval <link.memoryfindtype.memory_ispawned.link.morey>>}

Taming staff scriptinde "link.memoryfindtype.memory_ispawned.remove" üstüne eklemen yeterli olur.
timer'da sorun yok

mesela benim timer 72000 verdim.

71880 de çıkıyor mesela bende tam bilmiyorum süresini yani 20 saat geçmesi lazımken 10 dakikada geçiyor. info çekince süreyi 71880 gösteriyor vs ama kafayı yicem var bi ayarı ama bakalım.
Ozgurcum, MSN'de konustugumuz gibi bizim scriptlerin timer'inda sorun var yoksa benim Sphere ve Erador scriptlerinde hicbir sekilde sorun yasamiyorum ben Takip sisteminde, direk surelerinde cikiyor hepsi ...

Timer inceleme islemine baslar :D
Silindi
Members
2
Timer scriptleri nedir ya ? Timerin scriptimi varmış :D
Yapilan scriptler vardir timer karistiran ...
fixledim arkadaşlar.

serv.restock ile ilgili bir scriptim vardı. olayı bozan oymuş. yinede teşekkür ederim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.