Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

slm.

aranıza yeni katıldım ayrı bir topic açmak istemedim bunla ilgili umarım güzel vakit geçiririm.

56b ile ilgili bir kaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Çok uğraşmama ve arama yapmama rağmen bulamadım :(

1-) Bazı vendorlara satış amaçlı itemi üzerine bıraktığımda "Cannot afford any more at moment" diye bir şey söylüyor vendor. Sanırım türkçede "Şuan bunu alıcak param yok" benzeri birşey söylüyor. Bu sorunun çözümü nedir.

2-) Resurrection scrollun satış fiyatı 178gp. Ben bunu 181gp olarak değiştirmek istiyorum. scriptinden value=181 olarak ayarlıyorum ama satmaya çalıştığımda tekrar 178 gp gözüküyor.

3-) Incognito büyüsü attığımda isim sadece "Man" yada "Woman" oluyor. bunun büyü ile alıcağı isimleri names_humanmale den almasını nasıl sağlarım.

yardım ederseniz minnettar kalırım. tşkler..
Öncelikle hoşgeldin sercan iyi vakit geçirmen dileği ile. Sorunlarına geçelim..

1) vendora satış amaçlı itemleri üzerine bırakarak değil vendorun id sini bulup neler sattğını görerek yapmalısın. Mesela c_h_tanner yani Tanner vendorunu scp lerinin içinde arattırp neler sattığını bul ve ne istiyosan onu ekle. Ekledikten sonra YENİ bir Tanner vendoru çıkart.

2) bazı itemlerin valueleri scp de belirtilen ile denk gelmeyebilir. fakat senin sorunun res scrolunun değerini değiştirdek sonra eski vendorda denemen. bu gibi işlemlerde eski vendoru silip yenisini çıkart

3)

[ITEMDEF 020a2]
//Incognito
DEFNAME=i_rune_incognito
TYPE=T_SPELLICON

bunlar 56b de item_alchemy_magic.scp içinde yer alıyor. bana göre şöyle yapabilirsin. başka türlüde olabilir tabiki.

[ITEMDEF 020a2]
//Incognito
DEFNAME=i_rune_incognito
TYPE=T_SPELLICON

ON=@Equip
src.tag.oldname <name>
src.name <sex #NAMES_HUMANMALE/#NAMES_HUMANFEMALE>

On=@UnEquip
src.name <src.tag.oldname>

bu şekilde değiştirip denermisin.
Hoşbulduk. öncelikle teşekkürler incognito sorunum çözüldü. Equip triggeri üzerinden işlem yaptırmak aklıma gelmemişti. @create altına cont.name şeklinde denemiştim.

1. sorunumu açıklayım. Mesela balıkçı birisi balıkları 999 tane satmak yerine balıkçının üzerine 3500 tane balığı bırakıp bi kerede 3500x5 gp alabilmesi gerek. Yani balıkçılar için kolaylık olur. Dediğin gibi vendoru silip yenisini çıkarmama gerek yok çünkü templatesine eklemedim zaten ekliydi. Bana gerekli olan sanırım vendorların belirli bir miktar parası var galiba item satıldığında bu paradan harcanıyor ve sonudan tükeniyor. tükendiğinde ise bir müddet bekleyip parası dolmadan tekrardan item satın alamıyor. ne üstüne bırakarak nede sell yazıp menüsü ile.

2. ise vendoru silip yeniden çıkardım ve scrolleride silip yeniden çıkardım ama gene aynı.
bunları tam olarak nereye yazıyorus?
Vendorun üzerine bırakınca item almazki.. yanlış itemi sell olarak yazıyosun bence.. Üstelik bir yerde paraları falanda yok. Tükenme gibi bişey söz konusu değil yani. Hata yapıyosun.. Alacağı itemin id si ile satmaya çalıştığın arasında fark olabilir.

Res scrolunun fiyatını biraz değiştir. Yani yüksek rakam yaz. Acaba hiçmi değişmiyor. Örn. 5000
Satılması gerek vendorun üzerine bırakıldığında zaten tüm sphere serverlarda olan birşey. Ama benim sorunum vendorun parasının tükenmemesini sağlamak.
Res scrollün valuesini ne yaparsam yapayım 178 gp olarak gözüküyor.
Ve Incognito sorunum hayla düzelmedi :( genede teşekkür ederim yardım etmeye çalıştığın için.

Yardım ederseniz sevinirim.
incognito sorununu bende yaşıyorum
sercan777 : slm.

aranıza yeni katıldım ayrı bir topic açmak istemedim bunla ilgili umarım güzel vakit geçiririm.

56b ile ilgili bir kaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. Çok uğraşmama ve arama yapmama rağmen bulamadım :(

1-) Sphere.inide NPC lerin AI si ile oynamışsın sanırım o optionu kapa duzenlenir.

2-) Belki 2 script olabilir. O yuzden çakışıyo olabilir.

3-) belki baştan kodlanabilir.

yardım ederseniz minnettar kalırım. tşkler..
Sende yaşıyorsan sorunun çözümü yukarıda verilmiş?
1) için şunu söleyebilirim. AI ler ile oynanmasına pek bi ihtimal vermiyorum. Büyük ihtimalle rapidsell açılmamış. Açık olmasına rağmen bu bug fixlenmiyordu öle biliyorum.

on=buy
restock

gibi bişeyler denemeniz iişinizi görür.

2) 999 itemden daha fazla item satılamamakta. Hardcode olarak. ancak 56B de fantazilerde sınır yoktur. NPC triggerlarını okursanız.

@RECEIVEITEM
@REFUSEITEM
@NPCACCEPTITEM

Gibi misal
Silindi
Apprentice
0
Ya Beyler Lütfen Su Sorunumu Cözun Kac Saatir Hemen Hemen 5 saatir Arıorum ya bana Stone Vendorlar Lazım Scp Si Olan Bi Göndersin Lütfen Ya Bitiniz yardımcı Olun Oldum Boynum Agrıdı K.B Ama

Bekliorum... YardıM Ederseniz Cok Sevinirim

Buda Msn Nem Istersenız Burdan Gönderin [email protected]

Sorunumu Cozmek Iıcn Ugrasanalra Ve Cozenlere Tşkr Ederim
[Ragnar] : Sende yaşıyorsan sorunun çözümü yukarıda verilmiş?

Yok malesef çalışmadı. Incognito sorunum hayla devam ediyor.

[Holygun] : 1) için şunu söleyebilirim. AI ler ile oynanmasına pek bi ihtimal vermiyorum. Büyük ihtimalle rapidsell açılmamış. Açık olmasına rağmen bu bug fixlenmiyordu öle biliyorum.

on=buy
restock

gibi bişeyler denemeniz iişinizi görür.

2) 999 itemden daha fazla item satılamamakta. Hardcode olarak. ancak 56B de fantazilerde sınır yoktur. NPC triggerlarını okursanız.

@RECEIVEITEM
@REFUSEITEM
@NPCACCEPTITEM

Gibi misal

AI ler ile oynamadım. Rapidsell açıp denedim farkeden birşey yok. 999 dan fazla item menü üzerinden satılamamakta. Ama npc'nin üzerine bırakma mantığıyla satılması gerek. Bildiğim çoğu sphere serverda böyle bu.

Sorunlarımı tekrardan özet geçeyim:
1. Vendorlara item satıldığında, parası eksiliyor ve tekrar item satmak istediğimde "Cannot afford any more at moment" diye bir şey söylüyor ve bir süre item satamıyorum bu vendora.

2. Resurrection Scroll sorunum düzeldi. June releasesi kullanıyordum, Octobera geçtim düzeldi.

3. Incognito büyüsü ile alınabilen isim erkekler için "Man", kadınlar için "Woman" olabiliyor. İsteğim; bu alıcağı isimleri NAMES_HUMANMALE ve HUMANFEMALE den alması.
[ITEMDEF 020a2]
//Incognito
DEFNAME=i_rune_incognito
TYPE=T_SPELLICON

ON=@Equip
src.tag.oldname <src.name>
src.name <sex #NAMES_HUMANMALE/#NAMES_HUMANFEMALE>

On=@UnEquip
src.name <src.tag.oldname>

Bunu böyle dene bakalım. Olması lazım? Eğer yine aynı ise name.scp içine bak bakalım orada değişik nick'ler yok ise sorun ondandır.
Hayır değişen birşey yok
Name.scp kontrol ettin mi?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.