Slm Arkadaşlar Ben İbranice aktif ettim ancak adam diyelim teach yapıor savaş skillerinden biri ancak nasıl engellicem bir türlü fixleyemedim yardımcı olursaniz sevirim hocam acil yardımcı olurmusunuz ?

[PLEVEL 1]
ibranice

[function ibranice]
if ((<src.tactics> > 30.0) || (<src.wrestling> > 30.0) || (<src.swordsmanship> > 30.0) || (<src.fencing> > 30.0) || (<src.macefighting>) || (<src.archery> > 30.0))
src.sysmessage @033 Combat skilline sahip iken bu sistemden yararlanamazsiniz...
events +e_ibranice_acik
else
if (<isevent.e_ibranice_acik>)
sysmessage @055 Ibranice: acik
events -e_ibranice_acik
elseif ((<src.magery> > 98.0) && (<src.meditation> > 98.0) && (<src.anatomy> > 98.0) && (<src.evaluatingintel> > 98.0))
sysmessage @033 Ibranice: kapali
events +e_ibranice_acik
else
sysmessage @033 Bu tur buyu sozlerini bilmiyorsunuz...
endif
endif

[EVENTS e_ibranice_acik]

[FUNCTION ibranicee]
if !(<isevent.e_ibranice_acik>)
if ((<src.magery> > 98.0) && (<src.meditation> > 98.0) && (<src.anatomy> > 98.0) && (<src.evaluatingintel> > 98.0))
var.font = <src.font>
say @0481,8 <args>
return 1
src.say <strtoupper <args>
src.font = <var.font>
return 1
endif
else

[function spell_say]
if ((<src.magery> > 98.0) && (<src.meditation> > 98.0) && (<src.anatomy> > 98.0) && (<src.evaluatingintel> > 98.0))
src.ibranicee <args>
return 1
else
sayua 07a1,6,0,enu <args>

Master
59.2997
Pek anlamadım açıkçası. Eğer bu kullanılıyor ise teach yapılmamasını mı istiyorsun?
Hocam şimdi adam Pur mage kasıp .ibranice yazıcak daha sonra tactic teachleticek skill kasıcak ama ibranice gitmiyor bunu nasıl engeleyebiliriz yani sonradan savaş skill geldiğinde ibranice yenede aktif durumda kalıyor
Master
59.2997
Teach işleminde ibraniceyi kapattırın bir fonksiyon ile.
teach olsa yene iyi 0.1 skill geldiğinde otomatik olarak ibranice kapanmasını istiyorum yapamadım yardımcı olurmusunuz ?
Master
59.2997
Skillgain alırken gerekli kontrolleri yaptırarak bunu da engelleyebilirsin.
nasıl ama bana örnek verebilirmisin yukarda scrip ben engelemeyedim engellicek bişeylerde yardımcı olurmusun ?
Novice
0.1
[function spell_say]
if !((<src.tactics> > 30.0) || (<src.wrestling> > 30.0) || (<src.swordsmanship> > 30.0) || (<src.fencing> > 30.0) || (<src.macefighting>) || (<src.archery> > 30.0))
src.ibranicee <args>
return 1
else
sayua 07a1,6,0,enu <args>
endif
endif

Bu şekilde de olmazmı ??
Login'e koy gerekli scripti

Eğer Adamın üstünde e_ibranice_acik eventi varsa
Eğer tactics swords. fenc mace fight. wrest skill'i 0'dan büyükse,
-e_ibranice_acik
Değilse Ibranice onaylama mesajı ver. sonra da scripti kapat.

(Scripti yazmamı isteme lütfen. Araştırma yapman, öğrenmen açısından daha yararlı)

XoXo'nun mesajını görmedim. O da olur :D (Ayrıca tekrar sorgu yapmak yerine, üstteki sorguya da ekleyebilirsiniz. Tabi && diye değil, || yaparak.

Ek bilgi :

&& : ve.
|| : veya.

Okey oldu arkadaşlar SAOLUN :d
Novice
0.1
ya büyükleri küçük yapmaktan üşendim direk 2.bir döngü açıp ! koydum :D
Xoxo Sorun cıktı şimdi normal büyüleri göstermiyor ne yapmalıyım :S
Novice
0.1
[function spell_say]
if !((<src.tactics> > 30.0) || (<src.wrestling> > 30.0) || (<src.swordsmanship> > 30.0) || (<src.fencing> > 30.0) || (<src.macefighting>) || (<src.archery> > 30.0))
src.ibranicee <args>
return 1
else
src.sayua 07a1,6,0,enu <args>
endif
endif

pek fark edermi bilmiyorum bide böle dene :con
yok İbranice acık ama normal Büyüler okunmuyor..
Novice
0.1
hımm

tukrokun dedi gibi yapıcaz gene döndük başa bu şekilde yap

[function spell_say]
if ((<src.magery> > 98.0) && (<src.meditation> > 98.0) && (<src.anatomy> > 98.0) && (<src.evaluatingintel> > 98.0)) && ((<src.tactics> < 30.0) && (<src.wrestling> < 30.0) && (<src.swordsmanship> < 30.0) && (<src.fencing> <30.0) && (<src.macefighting> < 30.0) && (<src.archery> < 30.0))
src.ibranicee <args>
return 1
else
src.sayua 07a1,6,0,enu <args>
endif

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.