arkadaşlar ben sphere server kurmaya çalıştım ve az kalmıştıki sorun çıktı biliyorum böyle acemi insanlar uoyu karalıyor diyorsunuzdur ama ben sadece arkadaşlarımda oynuyacağım ve asla internete yayınlamaycağım istersem yayınlarım ama uoyu karayanlardan olmak istemiyorum

resim neredn yapıştırılıyor bulamadım ama size açıkça söyleyeyim

kullanıcı adımı ve şifremi giriyoum hani bi ekren çıkıyor ya örneğin kullanıcı ismi 1234 ilk açılan pencerede o var tıklıyorum ve sonra şunu diyor:

Either The Account Name Or Passaword You Provided were innorret......may not active yet please try again dio yardım edin oysaki ben üyeliğime giriyorum ama oyundan atıyor clientten atıyor
yardımederseniz çok sevinirim
Either The Account Name Or Passaword You Provided were innorret......may not active yet please try again dio
Burda sana kullanıcı adın yada şifren yanlış. Hesabın daha aktif olmamış olabilir diyor. Spheredan sen kendine account oluşturdun mu?
yazdığın accountu konsoldan oluşturdunmu?

account add accname sifre
account accname plevel 7
sora save at

hangi clienti kullanıyorsun?

55r için 203 56b için 5.0.3+ kullan.. olmassa orjinal client de olur..

login.cfg yi kendi serverına göre ayarladın mı?

127.0.0.1,2593

olcak o dosyanın içi..

Hepsini yaptıysan save atmayı dene..

Başka bir sebebi olamaz..
arkadaşım ben sphere v55i yi kullanıyom örneğin account add recep yazzdığımda accountumun adı recep olmuyor ancak account yazdıktan sonra isim yazınca oluyor ve şifre olayını çözemedim bu arada 2.0.3 client kullanıyom yardım ederseniz sevinirim
Benim bildigim account isminden sonra şifrenide yazman gerekiyor. account add accname sifre ordan bir problem olmasın?
konsola

account add recep 123123

yaz entera bas 123 yerine şifreni yazabilirsin ben öylesine yazdım sırf recep yazarsan kabul etmez..

sora

A

enter

account recep plevel 7

enter

#

enter

tamamdır..

login.cfg yi unutma..
arkadaşım bak aynen böle dio unknown command account add recep 123 yardım ederseniz sevinirim sphere versionuyla alakalıysa indireyim hemen birde bunu dior
'spherestatusbase1.htm' not found..
alla alla nası olmaz ya :S

dier sorunun cevabı:

web klasorundeki spherestatusbase.htm dosyasını al scripte at serverı kapat aç tamamdır..
"unknown command" demesinin nedeni zaten recep adında bi' account un bulunmasındandır.Onun dışındaki tek ihtimal yazım hatasıdır.
başka versiyonu indirsem olurmu?
"recep"ten başka account açmayı denedin mi? fistandantilus veya Kaankha'nın dediği gibi ?
arkadaşım bne şifreyi yapamıyorum onu anlatamıyorum dediğiniz gibi account add isim şifre unknown command diyor
Bence yaptığın herşeyi sil ondan sonra https://ultima-strike.com/forumlar-m-mesajlar-q-6004.htmll burda yazanların hepsini harfiyen uygula. Belki gormedıgın yanlış yaptığın birşey olabilir.
olmuyor arkadaşlar run uoyu kuruyorum razor dan client açıyorum ekran boöboş :D
Bak şimdi adım 1 :

Uygun bi' Sphere indirilir.(55r402 örneğin)

adım 2 :

Yerel Disk C ye sphere klasörü çıkartılır,scriptlerin varsa scripts klasörüne atılır.

adım 3 :

C:Sphere klasörü içindeki Spheresrv.exe denen melet çalıştırılır.Bir sürü yazı akar arada hatalar verir o hataları ilerde buraya yazıcaksın veya karıştırıcaksın biraz dökümanları vs. kendin hallediceksin sonra gelip sorucaksın.Neyse o hatalara geçtik önce account açıcaksın.Nasıl açıcaksın bi' adım daha atıcaksın.

adım 4 :
Konsola (Spheresrv.exe yi çalıştırdıktan sonra çıkan siyah çoğunluklu pencere) account add Accname password (Accname yazan yere account ismini recepten başka bi'şey yap şifreyede herhangi bi'şey istediğin) yaz enter'a bas)
N'aptık account oluşturduk ama plevel 1 yani player.N'asıl Owner yapıciz ?Bi' adım daha atıyoruz.

adım 5 :

Konsola account accname(yukarda yazmıştın ya hah o işte) plevel 7 yazıyorsun.Böylelikle Sphere ile oyuna girmekle ilgili işlemler tamamlanmış oluyor.Ultima Online ın kurulu olduğu dizine zıplayıp login.cfg yi bulup açıyorsun içine Loginserver=127.0.0.1,2593 yazıyorsun kaydedip kapatıyorsun

adım 6 :
Son olarak uygun bi' clientla ki genelde 2.0.3 tavsiye edilir accname ve şifreni yazıp giriyor char açıp aa server açtım diye sevinip dakika başı .xcolor yazıp duruyorsun olay bu.Eksiksiz yaparsan sorun çıkma ihtimali 0 (sıfır) gibi gözüküyor.

Edited :

Haydaaa ne Runuo'su.Söylesene.! Ne diye sphere scripting bölümüne bu konuyu açtım madem zorun neydi ? Aaaa :S

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.