merhabalar,

ben reward barrel yaptım. bu reward barrelda itemler biletle alınıyor. ben bu biletlerin mezardaki skeletonlaru öldrdukten sonra .bilet yazıp skeletonlara tıklıyınca çantama biletin düşmesini istiyorum. tabiiki skeletonunda .bilet halıne geldıkten sonra kaybolmasını istiyorum bunu nasıl yapabılırım yardıme edermisiniz?
[Function bilet]
targetf f_bilet

[Function f_bilet]
obj=<argn>
if (<obj.id>==skeletonunidsi)
src.newitem i_bilet,sayısı
new.bounce
obj.remove
endif

valla id yerine başka bişiydi unuttum baya uzun zamandır yazmıyorum ayarları yaparsın ben sadece mantığını göstereyim dedim kolay gelsin :)
xwerswoodx : [Function bilet]
targetf f_bilet

[Function f_bilet]
obj=<argn>
new.bounce
obj.remove
endif

valla id yerine başka bişiydi unuttum baya uzun zamandır yazmıyorum ayarları yaparsın ben sadece mantığını göstereyim dedim kolay gelsin :)

Type ile yapsan daha iyi olurdu. :)
Expert
34.0001
Cesetse amount olucak. Öldürüp amount'ına bakın öyle yazın.
KeLL söylemiş ben söylemeden.. açıklamasını yapabilirms sadece.Cesedi açana kadar ceset body of skeleton'dur ornegin ama actıgınızda sadece corpse olur ve tek ayırt edici özelligi amount olur.amount üzerinden gidebilirsiniz.
xwerswoodx : [Function bilet]
targetf f_bilet

[Function f_bilet]
obj=<argn>
new.bounce
obj.remove
endif

obj kullanman gereksiz olmuş, ve bu tarz anlık değişebilecek değerlerde obj kullanmak yerine ref tercih et. ayrıca burada obj yerine argo kullansan olurdu. arkadaşların dediği gibi ceset ayrımlarnı amount ile yapıyoruz. id yerine amount lara göre farklı puanlar verilmesi sağlanabilir fakat temel olarak anlatmak istediğin şey doğru. soruyu soran arkadaş söylenenler doğrultusunda sanırım sistemini tamamlayabilir artık :)
yanlış anlaşılmasın o sadece küçük bir örnekti uzun zamandır uğraşmıyorum herşeyi unutmuşum okul falan yetişmiyor vakit. İyi forumlar :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.