map scriptinden mt_kendallın resourcelarına baktım ve kendi yaptığım alana da aynı şekilde yazdım..

''EVENTS=r_default,r_default_rock,r_default_water,r_default_tree,r_default_grass''

ama pickaxele vurduğumda benim alanımda spawn çıkmıyor ve başka yerde kazmayı deneyin diyor, bi alanda mining yapılmasını nasıl sağlayacağım?
Master
59.2997
eğer yanlış hatırlamıyorsam kendi yaptığın alandaki maden çıkmasını istediğin kaynakların type'larını t_rock yapınca çalışması gerekli.
ama herşey static yani statics0.mula işli, cave floor koydum bi bölüme ve o bölümün otomatik olarak alması gerekmezmi almıyor ama? yada koyduğum cave floorun üstüne normal static olarak bi kat daha çekip hepsinin typeını t_rock yapıyımmı ama lag yaratmazmı bu ? sonuçta staticte işli olmucak
mecbur static alman gerecek almadigin zaman olacak durum o madende bir oyuncu geldi kazdi kazdi madende geniş yaptin static almadigin zaman o adam ciktimi girmesi zor olacaktir cunku o kadar itemi yüklemesi zor olacakdir bilgisayarin bu yüzdende sürekli clienti hata verecektir yani onu static yapman sart map scp ten yapicaksin madenin cikacagi yeri
tmm yaptım ama bu seferde hatalar alıyorum consoleda..

ERROR:(sphere_map0.scp,6046)Linking sector #1821 for map 0 for region Maden1 failed (fatal for this region).
Adept
4.3
Maden1 adli region'un tanimini ve madenlerin resource ayarlari kismini buraya koyarsan iyi olur.
[AREADEF a_maden1]
EVENTS=r_default,r_default_rock,r_default_water,r_default_tree,r_default_grass,r_newbie
NAME=maden1
GROUP=Mines & Caves
FLAGS=080
P=5979,1119,0,0
RECT=5961,1113,5999,1126,0

//

[REGIONTYPE r_default_rock t_rock]
// Random rocks
RESOURCES=100.0 mr_nothing
RESOURCES=500.0 mr_iron
//RESOURCES=6.0 mr_rusty
//RESOURCES=6.0 mr_old_copper
//RESOURCES=6.0 mr_dull_copper
//RESOURCES=4.5 mr_bronze
RESOURCES=5.0 mr_copper
RESOURCES=2.0 mr_gold
RESOURCES=1.0 mr_rose
RESOURCES=2.0 mr_agapite
RESOURCES=1.0 mr_bloodrock
RESOURCES=1.0 mr_silver
RESOURCES=0.5 mr_verite
RESOURCES=0.2 mr_Valorite
RESOURCES=0.1 mr_mytheril
RESOURCES=0.1 mr_blackrock
RESOURCES=0.1 mr_diamond
Master
59.2997
sabitlemeden önce t_rock olarak düzenlemen ve o şekilde sabitlenmesini sağlaman gerekiyor.
birşey sabitlediğim yokki, bir şeyden hata veriyor ama sabitlediğim birşey değil maple ilgili birşey sanırım?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.