hangi iteme çift tıklayınca açsın bunu :S
teker teker ingotlara eklememmi lazım
sphere_item_provisions_ore.scp in içindeki ingotların altına dclick ekleyip dialog açtırabilirsin...
tamamda ore lara eklemek istemedm nası olsa onlar ingot olcak. ingotların dclickleri farklı skillm 20 skillm 27 vs. şeklinde bi sorun olurmuki değiştirsem f_skill_blacksmith yapsam
Adept
4.3
TYPEDEF üzerinden git derim.
peki typedef mi ekliym. eklersem nasıl ekliym ingotların hepsine tek tekmi ?
Adept
4.3
TYPEDEF, type tanımlamak içindir. Yani TYPEDEF ile belli bir type'dan olan tüm itemlara aynı Trigger'ı verebilirsin. Böylelikle tek tek eklemen gerekmez.

[TYPEDEF t_ingot]
On=@DClick
.
.
.
hah bende aynısını yaptım

[typedef t_ingot]
on=@dclick
src.dialog d_skill_blacksmithing

şeklinde yaptım ama olmadı
ON=@itemdclick
if (<act.type> == t_ingot)
src.dialog d_skill_blacksmithing
return 1

itemdclickden dene?
malesef olmuyor. başka bi çözümü varmı ki :S
bunu itemdclick'e ekliceksin. Stafflardada itemdclick ayrı olabilir, veya fix eventı sende olmayabilir. ayrıntılara dikkat et.
neranın verdigini yaptıktan sonra bütün ingotları t_ingot yaptınmı belki orda hata vardır olmaması imkansız..
Silindi
Novice
0
bende bişi sorayım ingotlara tıklayınca tek menü açıyorsun ( d_skill_blacksmithing ) fakat bu menüde iron - shadow - verite gibi ayırıyor mu ? bunu merak ettimde
hayır hepsinin ayrı menüsü var veya slotherenin scp sini kullanabilirsin o scp bende var ama slotherenin kendisi atması daha doru olur :D

veya d clickte namesini tag.xxx olarak verirsin

sonra dialogda src.makeitem i_<src.tag.xxx>_platemail gibi verirsin...
abi naptın ya 2 yıllık topici upladın :)
farkında diilim evde diildim sanırım araştırma yaparken açık bırakmışım soru görünnce direk cevap yazdım :P bişi diil yararlanırlar :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.