2.1
Sphere Scripting ile ilgili konularda sorun çözümlerine yardım yapıldığı bu bölümde belli kriterlere göre yol göstermek ve bilgi paylaşımında bulunmak temel ilkedir. Bu bölüm altında işleyişin sorunsuz şekilde gerçekleşebilmesi için her bireyin üzerine düşen yükümlülükler ve uyması gereken kurallar vardır.

Bu bölümde gerek açtığınız konularda gerekse cevapladığınız konularda bu kurallara uymak zorundasınız.1. Yaşadığınız sorunlarda konu açmadan önce arama sistemini kullanarak daha önce yaşadığınız sorunla ilgili olarak daha önceden açılmış olan konuları incelemeniz bunlardan bir netice ve çözüm elde edemiyorsanız yeni bir konu açarak sorunu dile getirmeniz forum işleyişi açısından pozitif yönde bir adımdır. Bu detayı es geçmemelisiniz.

2. Konularınızda hiçbir zaman küfür ve argo içerikli yazılara yer vermemelisiniz. Yazılanlar şaka amacı bile içerse forumlarımızda 18 yaşın altındaki kullanıcılar var olduğu için bu kişilere kötü örnek doğurabileceğinden moderatorler gerekli editlemeleri yapabilme, mesajlarınızı silebilme ve ağır cezalar uygulama hakkına sahiptir.

3. Konu başlıklarınızı asla büyük harflerle açmamalısınız.

4. Konu başlıklarınız konunun niteliği ile ilgili olmalıdır. Unutmamalısınızki uygun başlıklarla açılan konular ileride arama yapan kişilerin daha kolay netice elde etmesini sağlayacaktır.

5. Yaşadığınız sorunu ve hatayı en ince detayına kadar inerek anlatarak yardım çağrısında bulunmalısınız.

6. Her bölümde olduğu gibi burada da reklam içerikli yazılar yazmak kesinlikle yasaktır.

7. UO Sphere Scripting bölümü, sphere codingde takıldığınız konularda ya da cevabını bilmediğiniz soruların cevabını bulmanız da, bilen kişiler ile fikir alış/verişi yaparak kendinizi geliştirmeniz için vardır. Bu bölümde "ben asd scriptini istiyorum" "bana xyz sistemini yollayacak varmı?" tarzında konu başlıkları açmayınız, yoksa açmış olduğunuz konu sorgusuz sualsiz kilitlenecektir.

8. ''Server arıyorum'' ''Bildiğiniz server var mı '' tarzında konular açmak kesinlikle yasaktır. Çünkü bu tarz konular reklama sebebiyet vermektedir. Bu tarz araşıylarınız için Reklamlar ve Linkler bölümünü kullanmanız gerekmektedir.


9. UO Sphere Scripting bölümünde illegal nitelikte programların linklerini istemek, paylaşmak ya da bu nitelikteki farklı durumları sergilemek kesinlikle yasaktır.

10. Başka platformlarda yaşanılan olaylar (server hack ya da illegal durumlar) Ultima-Strike ile alakalı olmadığı için sergilenmesi lüzumsuz olan konulardır. Ayrıca bu tür konular art niyet gösterilip, amacından çıkarılıp reklam amacıyla sergilenebildiği için yasaktır. Bu tür hatalı ve yasak konuları açanlara yaptırım uygulanır, konular silinir..


Kurallara uymadığını düşündüğünüz her türlü hatalı konu ve mesajı Şikayet Et butonunu kullanarak yetkililere bildirmek daha sağlıklı bir platform ortaya çıkarmakla beraber yetkililerinde yükünü hafifleterek işleyişe hız kazandıracaktır.

Bu başlık altındaki kurallar sürekli güncellenebilir niteliktedir. Bu bölüm altında faaliyet gösteren herkes bu kuralları bilmiş sayılacaktır.

Bu konu Keanu tarafından düzenlendi(2007-03-15 21:43, 12 yıl önce)
Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.