Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Evet arkadaşlar daha önce yayınlandı mı bilmiyorum araştırdım bulamadm onun için konu açıyorum varsa eğer özür dilerim.

İnternetten uop aramaya son !

Verdataya npc eklemeyi çoğumuz biliyoruz evet.. Sitede okuduğuma göre çok masraflı bir iş.. Bir anim tool ile anlatılmış hata yapmaman gerekiyor ve en az yarım saat sürüyor bir npc "uop" si yapmak.. E peki bunu daha basite indiremez miyiz yani ne yapabiliriz ?
Aşağıdaki linkten başlayabiliriz :)

https://ultima.lonet.cz/download/uoanimtool1020.rar

Arkadaşlar bu programın içinde anim.mul dan anim5.mul un içindekilere kadar tüm npc leri bulabilirsiniz. Sizin bu npcleri yi uop olarak çıkarmanız için yapmanız gerekenler:

1: Soldaki anim menülerinden birini seç ve kendine bir npc seç
2: Npc nin kod numarasını sağ tıkla --> Export --> Patch
3: Burda karşınıza bir pencere gelecek "New animation" kısmına ordaki listeden bir sayı seçin hangisi olduğu önemli değil.
4: "..." butonundan uop dosyasını kaydedeceğiniz yeri ve ismini seçin
5: Export tuşuna bas !!

Artık uop dosyasına sahipsin!

Verdataya bunları eklemeyi anlatmıyorum sitede zaten gayet detaylı anlatılmış amacım uop dosyalarına hızlı ulaşmanızı sağlamaktı umarım bir çoğunuza yardımcı olabilmişimdir.

Hızlı ve hatasız :)
Bu yazdıkların döküman halinde mevcut ve verdata nın amacı uo da olmayanı vb vb eklemek... ( senin uo nda olmayanları.mesla patxhsiz sin patch le gelenleri eklemek gibi... yada patchlisin olmayanı eklemek gibi :D) Uo Anim Toolla sadece patchle gelen şeyleri ve uonun içinde olanları uop halinde ayarlayabilrsin... =)

Ama şunu da belirtmek istiyorm UO un verdatası demek patch atmaya üşenenlerin ve 2 d ye ekleyemediiniz binekleri npc eklemek demek deil uop tan.. Ben verdatacı diye eliyle ekleyene derim... Onu da pek görmedim =)
Ve bunu Sphere scrip5ting başlığında açmanın amacını çözemedim... xD
Benim bu işte hiçbir iddam yok ve uop arayanlar için birşey paylaşmak istedim
tortuga : Bu yazdıkların döküman halinde mevcut ve verdata nın amacı uo da olmayanı vb vb eklemek... ( senin uo nda olmayanları.mesla patxhsiz sin patch le gelenleri eklemek gibi... yada patchlisin olmayanı eklemek gibi :D) Uo Anim Toolla sadece patchle gelen şeyleri ve uonun içinde olanları uop halinde ayarlayabilrsin... =)

Ama şunu da belirtmek istiyorm UO un verdatası demek patch atmaya üşenenlerin ve 2 d ye ekleyemediiniz binekleri npc eklemek demek deil uop tan.. Ben verdatacı diye eliyle ekleyene derim... Onu da pek görmedim =)
Ve bunu Sphere scrip5ting başlığında açmanın amacını çözemedim... xD

dökümanıda ben yazmıştım :)

ama arkadaş gene düşünmüş teşekkrüler yinede
senden önce 50 kişi yazdı.
Arkadaşlar iyilik niyeti ile açılmış bi topici bu kadar kirletmeseniz ?
yüklenmeyin ya cocugun uzerıne ayıp tır ellerine sağlık hocamda döküman bolumunu arastırsan urasmazdın bukadar herneyse yine tşkrler
Döküman kısmında gördüklerimde imageleri tek tek atıyorlardı inside yoluyla.
güzel, eline sağlık :)
GüzeL Bir Paylaşım
İyi niyetini takdir ediyorum.Eline sağlık. Benden sana +1 karma :)
arkadaş bence çok iyi yapmış saol.
kırık link

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.