Arkadaslar U-S ve Dıger Butun Ultıma Ile Ilgılı Olan Sıtelerde Scrıptlerle Ilgılı Topıkler Var...Fakat Heryerde Olan Bılgıler Bırbırlernın Aynısı...Ve Sole Bısey Var Bu Scrıpt Yardım Forumlarında Anlatınlan Scrıptler On=@Create vs.. Gıbı Seylerden Bahsedılmıs Sadece....Ama Isın Onemlı Tarafı Olan if Dongusu Ve Devamında Gelen Parantez Icı Kodlara Degınılmemıs...Mesala Bı Scrıpt Edıtlıyım Dıyorum Scrıpte Bakıyorum Cok Enteresan Kodlar Falan Var Bı Anlam Veremedıgım Icın Cozemıyorum...Ingılızcemde Iyı Olmadıgı Icın Yabancı Saglam Scrıpt Egıtımı Veren Sıtelerden Yararlanamıyorum...Benım Gıbı Magdur Olan Arkadaslara Sızlern Sayesınde Bıraz Su Scrıpt Isını Asılarsanız Cok Iyı Olur...Emınımkı Bu Forum Altında Lol Ezık Gıt Basının Cagresıne Kendın Bak Bunuda Yazamıyorsan Salaksın Gıbı Kısılerde Cıkıcak Emınım...Ama Sunuda Unutmayalaım Bılgı Paylastıkca Cogalır...Sızden Rıcam Bu Topık Altında Scrıpt Kodlarını Nerde Nasıl Sekılde Kullanıldıgını Anlatırsanız Cok Iyı Olur...Son Bısey Daha Eklemek Istıyorum...Scrıpt Bılgısı Dusuk Olup Ama Kendını Scrıpter Sanan Kısılerde Kafa Karıstırııcı Seyler Yazmasın....Tesekkurler U-S Aılesı....
zaten scripts bölümümüz var
Emınımkı Bu Forum Altında Lol Ezık Gıt Basının Cagresıne Kendın Bak Bunuda Yazamıyorsan Salaksın Gıbı Kısılerde Cıkıcak Emınım...
demissin peki nerden biliyorsun hic bu kisilere sordunmu. denemeden birseyin ole olcagai konusunda nasil emin olabilirisinki ? bence dusunce sistemin cok yanlis
Sankı Ben Scrıpt Bolumu Yok Dedım..Sence O Topıc Veya Dokumanlarda Detaylı Bı Sekılde Anlatıyormu...

@marko13
Ya Ne Sorucam Ole Adamlara...Bırsuru Topıcte Var Olelerı..Post Kasmak Icın Kendını Bılmez Bı Kac Kısı Abuk Subuk Konusup Polemık Yapmak Istıyor...Bole Insanların Oldugunu Sende Bende Cok Iyı Bılıoz...Smdı Kandırmıyalım Bırbırımızı...Ayrıca Konuyuda Dagıtmıyalımkı...Benım Gıbı Scrıpt Denılen Seyı Bılmıyen Arkadaslar Yararlansın....;-)
sphereWiki yi okuyarak başla derim. Sahsen ben kendimi örnek veriyim. tek tek okudum ögrendim. deneyerek ögrendim. He tabi benimde halen bilmedigim şeyler war çünkü upgrade oluyor :D
[Holygun] : sphereWiki yi okuyarak başla derim. Sahsen ben kendimi örnek veriyim. tek tek okudum ögrendim. deneyerek ögrendim. He tabi benimde halen bilmedigim şeyler war çünkü upgrade oluyor :D

"Ingılızcemde Iyı Olmadıgı Icın Yabancı Saglam Scrıpt Egıtımı Veren Sıtelerden Yararlanamıyorum" demiş arkadaş.

tedbunndy; sphereWiki'nin Türkçe çevirileri U-S'te yapılmaya başlanmıştı onları okuyarak başlayabilirsin, çeviri hala devam ediyor mu tam olarak bilmiyorum. U-S'te Script hakkında açılan her topiği oku, sorunları ve çözümleri takip et vs. kimse bu konu altında scripting'i gelip en başından sonuna anlatmaz, ben sadece uyarayım...
Walla ben ingilizcem iyi değili bahane kabul etmiyorum. Heryerde sözlük war. Her yerde bilgi war. her okulda ingilizce öğretiliyor. Çagımızda eğer iyi bir kesimden insan olmak istiyorsanız zaten ingilizceyide bilmeniz şart. Yani daha başka bişey diyemicem
Tamam Sen Bılıyorsun Madem Oradan Cevırıpde Yazabılırsın Heralde...Bıde Sey Dıcem Ingılızce Bılmıyenı Adam Yerıne Koymuyolarmı...Ben Rusca Bılıyorum Bende Ozaman Rusca Bılmıyenlerı Adam Yerıne Koymuyım..Varmı Bole Bı Sacmalık....
script cok iyi bilmek benim gozumde bişey ifade etmiyor bi temel seyleri ogrendikten sonra bug denen lanetler nasıl fixlenir ogrendikten sonra gerisi hayal gucune baglı kalıor "BENCE"
+ ingilizce bilmemek gibi bişi olamaz yani ingilizce sözlük oldugu zaman herturlu cozulecek bi dil cok zorda deil heleki rusca gibi zor dili ogrenene ingilizce basit gelmesi lazım bende ingilizce biliyorum ruscayada yenı basladım turizmciyim nede olsa:)
Ben Antalyada Yasadıgım Icın Ruslar Cok Gelıp Gıttıgı Icın Cok Lazım Oluyo...Malumunuz Cok Guzel Oluyo Keretalar :)
Yukarıda Demıssın Ya Temel Seylerı Bılmek Yeterlı Oluyor...Ben Iste O temel Seylerden Bazılarını Bılıyorum On=@create Vs Ama Su Parantez Icı Abuk Subuk Harf ler Gırdımı Imandan Cıkıyorum...
Benım sulalem antalyada yasıo ben 9yasıma kadar marmariste yasadım 19yasıma kadar ankara son 2senedir izmir ve babam afyonlu annem tatar dusun artık gerisini sen :yes
Scp bana zor gelmıyor ama cokta kafa yormuyorum sosyal hayatımı bitirdigi yerde umrumda olmaz cunku "Ultima Online" benım hayatımı yedi mahvetti zar zor kendımı ailemden uzak bi universiteye attım bikere ilk olarak sosyal hayatının onune gecmesını engelledikten snra bu işlere az uz kafa yor
2.olarak scp pack denilen lanet bole b.tan serverların acılmasına sebep oluyor fakat sana bişey soleyım scp packler benım script ogrenmeme yardımcı oldu ben daha hiçbir server acmadım yakında acmayı dusunuorum(2yıl bu anı bekledım) scp ogrenmem kimsenın yardımıyla olmadı saolsunlar sorunlarıma us de yardımcı oldular buranın samimiyetinede sonsuz inancım var ama eger elinde bikactane scp pack varsa neler yaptıklarına nasıl yaptıklarına dikkat edip scp ogrenmeye calıs ustune holygun in dedigi gibi wiki den bişeyler kapmaya calıs ve hiçbirsounu gozardı etme
ben scpyi packleri inceleye inceleye ogrendim 2senede...Halada bilmedigim seylerin olduguna eminim ama zamanla....
spherewiki dediğiniz site türkçeye çevirildi

hayır, u-s nin henüz tam anlamıyla açılamamış spherewiki sinden bahsetmiyorum, ben ve birkaç arkadaşım spherewiki yi chapter lar olarak çevirdik..

[email protected]

yardım edebilirim sanırım...
Arkadaslar Ben Bunları Okumustum Zaten Sımdı Bıraz Daha Onem Vererek Incelıcem...Bı Sorunum Falan Oldugunda Bu Topıc Altında Bana Yardım Edermısnızi..???
msn eklersen daha hızlı edebilirim gibi

ama görürsem burdan da ederim

şimdi biri çıkıp "sen etmesen de olur" derdi

eğer ben bir üstteki satırı yazmasaydım..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.