selamun alykum herkeze hayırlı akşamlar, arkadaşlar Benim serverda ceset parçalanmıyor nasıl yapabilirim.
pof script pack kullanma!!!

yok efenim ben illa hazır script packleri kullanıcam diyorsan fix bir script vardır hatta adı fix.scp bile olabilir playerlara ortak event
neyse oraya bak [büyük ihtimalle e_fix dir eventının adıda] orda arama yap "itemtargon_item" die
o triggeri bulduktan sonra
if targ.id == i_corpse
return 1
gibi bi kod satırı bulman lazım orayı sil cesetleri kesmeyi engelleyen satır
eğerki yoksa o zaman başka ortak eventlara bakıcaksın oda olmazsa tek tek itemların targon_item triggerlarına bakıcaksın ama %99,24 bu dedigim fix scriptinin içinde o satırı bulucaksın ve siliceksin sonra hayatına mutlu mesut devam ediceksin
hocam dediginiz şekilde yaptım ve ceset parçalanıyor yalnız Sphere şöyle bi hata veriyor

22:23:ERROR:(fix.scp,1237)Undefined symbol 'targ'

On=@ItemTargOn_Item
if targ.id == i_corpse
return 1

tşk ederim sagolun..
olm onu yazmıcan oraya:) silcektin onu sen eski halini yaz ben düzeltiyim on=@itemtargon_item triginin altında neler yazıodu onu koy buraya ben düzeltiyim:)))
tmm hocam çok saolasın bi serverın fix scp vardı ordakini koydum oldu hata felan yok.

Bidaha bişey istiycem ama Kısmayın :) Kelleye çift tıklayınca bilet felan verse yapılabilirmi öle bişey.
Sana bi tavsiyede bulunucam.Böyle hiçbir yere varamazsın.Bir sorunun biter diyeri başlar.Sorunun çıktıkça scriptte iki satır ekliyemiyorsan buradaki insanlarda senin emeğini görmedikten sonra yardımı kesebilir.Bak arkadaşım yukarıda dökümanlar bölümü var oradan dersleri incele,scriptler üzerinde oynamalar yap,kod mantığını kavra sonra yapıcak birşeyin kalmadığında veya yukarıdaki dökümanlar ihtiyacına cevap vermediğinde buraya yaz.Fakat buradan istediklerinin içerisinde birazda olsa senin emeğinin olması koşuluyla.
Haklısınız hocam dogru sölüyorsunuz Çok bedavaya kaçıyorum fark ettim.

Tekrar tşk ederim.
Cümleten Herkeze hayırlı Akşamlar..
Yanlış anlama.Bedavaya kaçıyorsun demiyorum.Düşünsede bir server açıyorsun ve serverın bir şekilde ilgi görüyor.Fakat script konusunda hata oluştu.Fakat senin script bilgin olmadığı için o sorunun üstesinden gelemedin.Buda senin serverın için negatif bir durum oluşturur.Biraz zaman geçtikçe demek istediklerimi anlamaya başlarsın.
çok güsel anlattınız ve anladım hocam, zaten içinden çıkamadıgım yardım istedigim konularda scp de olsun başka bişey olsun kopyala yapıştır yapmıyorum inceliyorum
Ve öğrenmeye çalışıyorum nasıl yapılmış nasıl olmuş böyleyken böyle oluyormuş gibisindne düşünerek scp leri ekliyorum.

Tekrar sagolun tşk ederim.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.