////Evin multisi

[ITEMDEF i_house_yeni6]
DEFNAME=i_house_oyeni6
Name=Oburx House6
TYPE=T_MULTI
VALUE=200000
CATEGORY=Multis
SUBSECTION=houses
DESCRIPTION=Oburx4
MULTIREGION=-4,-5,5,5
Component=1311 -1 0 0 0
Component=1311 -1 1 0 0
Component=1311 -1 2 0 0
Component=1311 -1 3 0 0
Component=1311 -1 4 0 0
Component=1311 0 0 0 0

On=@Create
timer 900800
morey 2100
morez 15

On=@TargOn_Item
htargitem
return 1

On=@TargOn_Char
htargchar
return 1

on=@timer
timer 650
return 1

on=@pickup_ground
return 1

[EOF]

Boyle bir Ev scp var. (ornek bir scp ) bu cıkartığımda Duvarları static değil bunu yapabilirim...
söyle yapsan olurmu bildiğim benim öyLe

[ITEMDEF i_multi_house_yeni6]
DEFNAME=i_multi_house_oyeni6
yani mutli olunca static gibi görünüyor
@Cronos

Evi axis programı ile mi koyuyorsun?? Eğer axis ile koyuyorsan orda static kutucuğunu kaldırıp koy çünkü eğer static kutucuğuyla koyarsan evde sorun çıkıyor ;)
hayır i_house_yenix Komutu ile :D
aynı şekilde axisten de static olarak koyabiliyosun ama hatalı çıkıyor onun için o kutucuğu kaldırıp koyarsan bi sorun olmuyor.
arkdaşım ne axisi ya axis kullanmadım daha... nasıl çözebilirim diorum... kutucuq diorsun
hımm pardon :D benim anlamadığım ev zaten static yaw :S
Master
59.2997
Component olarak belirlenen item'lar çıkartıldığında static olmazlar. Normal evler ve benzeri item'lar gibi olması için kaydedilen evleri mul dosyalarına eklemeniz gerekiyor. Yanılmıyorsam dökümanlarda bununla ilgili bir döküman vardı, araştırırsan cevabını bulabilirsin.
arkadaşım cok aradaım ama tam olarak bulamadım..Herkes araştır dior bende araştırmadan yazmıyorum zaten
Eski bir konuymus ama ben de arastırmalarım sonucu herhangi bir bilgiye ulaşamadım ; gözümden kaçmışsa da kusura bakmayın .
Cronos : ////Evin multisi

[ITEMDEF i_house_yeni6]
DEFNAME=i_house_oyeni6
Name=Oburx House6
TYPE=T_MULTI
VALUE=200000
CATEGORY=Multis
SUBSECTION=houses
DESCRIPTION=Oburx4
MULTIREGION=-4,-5,5,5
Component=1311 -1 0 0 0
Component=1311 -1 1 0 0
Component=1311 -1 2 0 0
Component=1311 -1 3 0 0
Component=1311 -1 4 0 0
Component=1311 0 0 0 0

On=@Create
timer 900800
morey 2100
morez 15

On=@TargOn_Item
htargitem
return 1

On=@TargOn_Char
htargchar
return 1

on=@timer
timer 650
return 1

on=@pickup_ground
return 1

[EOF]

Boyle bir Ev scp var. (ornek bir scp ) bu cıkartığımda Duvarları static değil bunu yapabilirim...

bu şekil elimde bulunan ev multilerini nasıl static yapıcam acaba. Yani deed i kullandığım zaman ev static olarak açılıcak .
@hain_kostok

Bildiğim kadarıyla slothereninde yazdığı gibi verdataya bunların eklenmesi lazım çünkü diğer evler stabil şeyler ultimanın içinde barınan bulunan dosyalar mantikende zaten böyle hiç bi ekleme yapmadan başka bir multi itemi eşyayı entegre etmek basit bi scriptle olmaz yani mantıklı değil :)
Scriptle yapılması bana da mantıksız geldi de ; nasıl yapılacağını bilen varsa bilgilendirir diyerekten yazdım.
Mümkün olursa aklımdaki bi kaç şeyi yapma fırsatı bulucam da .

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.