Şimdi olay şu ki;
Her büyüye tekrar atılma süresi eklemek istiyorum. Mesela oyuncu Paralyse büyüsünü attı diyelim, bir daha 30 sn boyunca o büyüyü atamayacak.
Ayrıca o büyüyü tekrar atabilmesi için geçen süreyi 1, 2, 3, 4.. diye stucktaki gibi saymasını değil de, ekranın yan tarafında HP bar gibi bir bar dolmasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Eğer mümkünse, örnek verebilir misiniz? En azından nasıl yapılacağı konusunda bir kaç öneri...

Teşekkürler.
bol bol gump kullanman gerek buda sistemi ağırlaştırır
Yok aslında sadece oyuncunun bilgisi olsun mahiyetinde. Yani 10 gump kullanılsa bile yeterlidir. 100/10 olarak her 10 saniyede bir bölüm dolabilir yani.

Ama nasıl yapılır işte... :)
Oyun KnightOnline'a dönüyor.
WoW'dan özendiğim bir sistemdir. Knight Online oynamayı tercih edecek kadar aciz kalmadım Allah'a şükür.

Ayrıca bu sistemin Spell Flood olayını bitireceği kanaatindeyim.

In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem

Bu nedir? Anlam veremedim şimdiye kadar.
2 tane farklı renkteki örnegin mavi ve yeşil renkteki gumpları biri arka plan diğeri ön planda olmak üzere 20 ye 100 şeklinde arka plandakini boyutlandırırsan ön plandakinide geriye sayan timerda mesela 100 den geriye sayıyo bu itemin timerini da ön plandaki gump un boyutlandırmasında kullan 20 <eval <src.findid.i_bilmemne.timer>> şeklinte yap sayacında
on=@timer bölümüne
trysrc cont.dialogclose d_bilmemne
trysrc cont.dialog d_bilmemne
timer her çalıştıgında gump küçülür istersen gumpun ortasınada yazıyla % <eval <src.findid.i_bilmemne.timer>> yap keyfine göre geliştir mantık olarak bu ama
actionu öldürceksin lhino :D

hw nin dediği mantık kesinlikle doğrudur ama bir sürü spell olduğu için bir sürü gump kullanmak gerekir.

ama bir fikir vereyim gumpda rune unu kullanırsan güzel bir görüntü elde edebilirsin...
hocam kusura bakma ama farklı birşeyler yapmak adına nedir bu ultimayı deforme etmek? kitleyi soğutuyorsunuz farkındamısınız bilmiyorum.
hadi deforme etmeni geçtim dediğin olayın stabil olarak çalışması bile imkansız.
Lhinovanion : WoW'dan özendiğim bir sistemdir. Knight Online oynamayı tercih edecek kadar aciz kalmadım Allah'a şükür.

In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem

1.Knight Online Oynayanlara Saygısızlık Yapma Hakkın Yokki Yaklaşık 40 Yaşında Oynayan Gordum
2.Bu Söylediğin Şey Senn Bilgisayarını Etkilemiyor Olabilir Ama Playerların Sistemlerinide Düşün...
Adam 30 saniye boyunca ne atsam acaba diye düşünecek :) Bence de bırakın yenilik yapmayı felan mahvoluyor
adam size beni eleştirin dememişki hatta böyle yapsam uo dan saptırırmı diye bi soru da sormamış gördüğüm kadarıyla
lhino fikrin biraz garip ama değişik sistemli bi projeye iyi gidebilir
bu arada hwgordon arkadaşa katılıyorum olacaksa o olur wowdaki biraz kasar adamı illa wowdaki gibi yapıcaksan
yeni gump görüntüleri ekle onları kullan derim şeffaf renk fln
Novice
-0.500001
Hepinize Birer Cevap Vericem Bastan Baslıyalım:

@Administraktor
Bizim Elestri Yapmamız icin Onun Elestirin Demesi Gerekmez Biz Onerimizi Yaparız Dinlerse Dinler

@ahka1234
40 yasındaki Kisi Uoyu Taddıktan Veya Wow u Taddıktan Sora mı Knighta Baslamıs?

@G-String
Haklısın

@Lhinovanion
In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem

Nedir Bilion mu? Uonun Zevkidiri Hic Birini Keserken Adamın Hpsi Gorulmeyecek Kadar Azaldıgını Gorupte Onu Pot Bastırtmadan Gebertmektir,Kacan icinde Ateslerin Onunde Kosarak Actiye Heyecan Vermesidir

Yeter bukdr :)
ahka1234 :
Lhinovanion : WoW'dan özendiğim bir sistemdir. Knight Online oynamayı tercih edecek kadar aciz kalmadım Allah'a şükür.

In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem
In Por Ylem

1.Knight Online Oynayanlara Saygısızlık Yapma Hakkın Yokki Yaklaşık 40 Yaşında Oynayan Gordum
2.Bu Söylediğin Şey Senn Bilgisayarını Etkilemiyor Olabilir Ama Playerların Sistemlerinide Düşün...
1. Knight Online oyununu kirletmeye hakkımız yok ama inatla girmeye çalışıyoruz.
Bu sadece deneme amaçlı bir düşüncemdi. "hwgordon" kesinlikle söylediğin olayı deneyeceğim. Dediğim gibi en azından spell flood ve Warrior kısmına karşı Mage üstünlüğünü biraz dengeleyeceği kanaatindeyim.

Aslında açtığım bu başlığın bahsettiğim konu haricindeki tartışmalara dönüşeceğini düşünmemiştim.
Knight Online'ı kirletmek yada oynayanlara saygısızlık etmek gibi bir niyetim yoktu. Kişisel olarak online oyunlar hakkındaki düşüncelerimle Knight Online mantığı uyuşmadığından dolayı kendimi Knight Online oynarsam aşağılamış olacağımı düşünüyorum. Bu yüzden şahsıma göre bir yorum yapmıştım. Yoksa eşim dahil çevremde Knight Online oynayan çok sayıda insan mevcut.

Yine kişisel düşüncemdir; eğer World of Warcraft başta olmak üzere diğer RP ve MMORP oyunlarında bu tarz bir sistem kullanılmışsa, gerçekten gerekli olduğu içindir. Oyunun altyapısı tabiki ona göre hazırlanmıştır, fakat Ultima Online da fazlasıyla geliştirilebilir bir oyun platformudur.

Zaten yapılan/yapılacak yeniliklere Ultima Online'ı öldürmek olarak değil, şu an ölü çağlarını yaşayan Ultima Online'a yeni bir bakış açısı ile birlikte canlılık kazandırma girişimleri olarak bakmak daha doğru olacaktır. Neticede Ultima Online, script kodlamalarının her sunucuda farklılık göstermesiyle birlikte bir oyun olmaktan çıkmış, geliştirilebilir bir oyun platformu haline gelmiştir. Dolayısıyla her yenilik farklı bir kesime hitap edebilir.

Tabiki sorduğum sorular cevap arama amacının yanı sıra eleştriye açıktır.

Bu konu Lhinovanion tarafından düzenlendi(2009-05-09 15:26, 14 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.