arkadaşlar her guilde belli bir alan verdim bunlara guild köyü dedim fakat bu alanlara sadece guildlerin kendi üyeleri girebilcek başkası girmemesi için ne yapabilirim ?
Verdiğin her alandan sonra region da işlem yapman gerekir diye düşünüyorum..Region'a event ekleyip, her guild üyesinin, guild ismini sorgulatıp dediğin şeyi yapabilirsin.. Askerden geldim kafam allak bullak. Buralarda karışmış baya :)
Script bilgim yok denilecek kadar az fakat şöyle bişey düşündüm olabilirmi
mesela pk kalelerine girerken teleporterler src.kills 6 diye aratıyor ben src.title diye aratsam titleye ise Guild ismini yazsam olabilirmi ?
Hayır.. Kimsenin titlesi guild ismi değil.. Şimdi mantık yürütelim.. İnan script açmadım 15 aydır askerden geldim :)

Köyü yaptın 1 tane kapı koydun.. Kapının hemen altına bir adet floor koyabilirsin. Bu floor görünmez olur ve on=step triggerinde üzerinden geçen kişinin guild ismine baktırırsın değilse geri 5 kare atar gibi.. Ama bu sağlıksız olur..

Köyden biri çıkar içerinin markını başkasına verebilir. Bu olabilir vede huzursuzluk yaratır. Bunun için yine dediğim region muhabbeti meydana gelir.. Bak şöyle bir başlangıç yapalım.. Forumlarda harita isimlendirme, region isimlendirme, yeni mekan ismi, gibi şeyleri bir arat. Onları özelliklerine sonra burda bakalım beraber..

Kusura bakma dogan.. Özel işim çıktı.. İnşallah yardım bulursun.. İyi çalışmalar
:D çok enteresan bi düşünce ama nasıl yardım edebilirim bilmiyom karışık biraz :S
O bölgeye bir region ver şöyle bir şey denemedim olmazsa söleyin.

bu altta yazdığımı region.scp yada sphere_region.scp'nin için koy

[regiontype r_guildkoyu]
on=@enter
if !(strmatch('<memoryfindtype.memory_guild.link.name>','Buraya guildin adını yaz')
src.sysmessage @38,,1 [Burayada girmesini istemediğin kişileri nereye atıcağını yaz]
else
src.sysmessage @68,,1 Köye hoşgeldin.
return 1
endif

on=@exit
src.sysmessage @38,,1 Köyden ayrıldınız.

Sonra map.scp'de köyün olduğu bölgeyi bul oraya aşağıda yazdığım gibi bunu koy [EVENTS=r_guildkoyu]

[AREADEF a_dungeon_2]
EVENTS=r_default,r_default_rock,r_default_water,r_default_tree,r_default_grass
NAME=Dungeon
GROUP=Other Dungeons
P=5477,1410,0,0
RECT=5377,1284,5624,1507,0
FLAGS=02
EVENTS=r_guildkoyu

Kafamdan yaptığım bakalım olcak mı dene bakayım.
Master
59.2997
Böyle uğraşıcığınıza köyün etrafını duvarlarla çevirip bir kapı yapın ve script kısmında bulunan guildgate yi ekleyin girişe köye sadece üye olanlar girebilsin.
Oda kısa yolu tabi xD
Guild gateyi aradım fakat bulamadım :(
;-) Dene bakayım bunu çalışcakmı

[itemdef i_guild_gate]
id i_moongate_red
name Guild gate

on=@create
attr attr_static

on=@dclick
src.sysmessage @38,,1 Gate'in üzerine gel
return 1

on=@step
if (<memoryfindtype.memory_guild.link.name> = xxx)  (xxx yazan yere guild adını yaz)
src.go xxx (girmesi istediğin guild üyelerini atmak istediğin yeri yaz)
else
src.sysmessage @38,,1 Sadece bu köyün sahibi olan lonca üyeleri giriş yapabilir.
return 1
endif

Bu konu Death Bringer tarafından düzenlendi(2007-12-06 22:29, 16 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.