IF (<region.guarded>==1)
elseif !((<argn> == 24) || (<argn> == 28) || (<argn> == 33) || (<argn> == 34) || (<argn> == 39) || (<argn> == 40) || (<argn> == 41) || (<argn> == 47) || (<argn> == 48) || (<argn> == 49) || (<argn> == 54) || (<argn> == 56) || (<argn> == 57) || (<argn> == 58) || (<argn> == 60) || (<argn> == 61) || (<argn> == 62) || (<argn> == 63) || (<argn> == 64))
f_fizzle
return 1
endif

birde bu tiller gemide yani sahibi harici hareket ettiremesin src.uid devamı nasıldı unuttum ? bunu speeche ekliodukta tam hatırlayamıorum bilen varsa bi zahmet
1.galiba guard bölgesinde bazı büyüleri yasaklamışsın onlar hata veriyor.
2.gemiyi kurunca adam tag fiLan veriyormu bi baksana
1. hata vermio evt o buyuleri gz icinde yasaklamak icin yazdım ama kabul etmio annamadım 2. side tiller hiç bişe eklemedim tag filan benim yapmak istediğim tiller spech olduğu yee yni sole bi yer varya

on=forward
on=ileri

SHIPFORWARD

olan yer on yani tilleri yonetme konusmasının altına sadece sahibi ilerletir die bi se eklicem patronun seyi neydi hatırlayamıourum tıklama yada link olsa yaparım src.uid src.link falan filan ama bunu bilmiom
ref31 <region.uid> bunu neden ayrı yazdın ? ref 31 mi eklemiş oldun ?

bu arada tmm oldu saol

Bu konu siene tarafından düzenlendi(2009-02-13 16:56, 15 yıl önce)
tmmdır saool oldu dieri ile ilgili bi dusuncen varmı gz icindeki yasak buyuler
:) gz icinde yasaklı buyuler field ve summon buyuleri yani vortex filan fieldleri gz icinde atmayı yasaklicam fizzle licak gz cinde bu buyuleri atarlarsa
yok bunuda denedim olmadı bunda var bişiler ama neyse onemli deil saol ayrdımın icin
Player fix eventinin içindeki on=@spellcast bölümüne aşağıdakileri ekleyebilirsin. ( Büyü numaraları yukardan alıntıdır kendim yazmadım.)
on=@spellcast 
if (<region.guarded> == 1) && ((<argn> == 24) || (<argn> == 2 || (<argn> == 33) || (<argn> == 34) || (<argn> == 39) || (<argn> == 40) || (<argn> == 41) || (<argn> == 47) || (<argn> == 4 || (<argn> == 49) || (<argn> == 54) || (<argn> == 56) || (<argn> == 57) || (<argn> == 5 || (<argn> == 60) || (<argn> == 61) || (<argn> == 62) || (<argn> == 63) || (<argn> == 64))
(buraya fizzle fonksiyonunu yaz. eğer yoksa yazmadan dene ama çalışmaz büyük ihtimalle) 
src.message @1152 Sehir icinde bunu yapmamaliyim...
return 1
endif

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.