Merhaba arkadaşlar. yeni farkettigim bi sorun bu.
Setlerin type t_armor ve sphere.ini de EquippedCast=0 ama hala iron set ile PLAYER büyü atabiliyor ? 56b son revizyon.
Neophyte
26.6001
oyuncu eventınızda spellcast triggerınız varsa type kontrolünüde eklerseniz sorun olmaz
Onu düşündümde hani farklı bi yolu var ise ek birşey eklemeyim diye açtım bu konuyu.Peki bu sorunun çözümü bu diye kabul edelim sebebi ne bu durumun type t_armor olarak ayarladıgım halde hatta orjinal spherenin iron setinde bile neden büyü atar? neyden kaynaklı olabilr ?
Neophyte
26.6001
orjinal script packde platemail set ile büyü atılabiliyor mu bilmiyorum, incelemedim ancak günümüzde tarafımızdan engellendiğini düşünüyorum en azından benim için öyle :)
orjinalinde atılıyordu. bu olay bize nebula ocak script ile birlikte geldi diye hatırlıyorum.
stones'ta atılıyor
nebula_ocak stylada atılmaz ama
Orjinal scp pack'te atılıyor sanrm magery yada fix scp ile engellemek gerekiyor hani ben varsa sphere.ini den bi ayarı diye sordum cünki eskidende olurdu itemin type'sini t_armor yapınca düzelirdi tee 55i de bile böyleydi.Son kez soruyorm varmıdır böyle ufak bi def ayarı yada type ayarı yada sphere.ini ayarı yoksa playerfix spellcast altında findlayermi sordurcaz illa ?

Bu arada böyle bir sorun yaşayan olrsa fix scptinde spellcast triggeri alınta şunu eklesin

if (<findtype.t_armor.cont.uid> == <uid>)
	f_fizzle
	return 1
endif

Bu konu Mrs.xaRiyla tarafından düzenlendi(2012-05-12 09:16, 11 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.