Arkadaşlar forumda paylaşılan isim sistemlerine baktım denedim ama hepsinde açıklar oluşuyor elinde bugsuz isim sistemi olan paylaşabilir mi
isim sisteminden kastınız nedir ?
Mesela benim ismim osman adam geliyor osman isimli bi çar açıyor açılıyor bunu engellemek istiyorum bu şekil yani
charcreate de database e attırıp kontrol edersin isimleri
onu nasıl yapıyoruz
server triggerında charcreate triggerına database e eklet karakter ismini, var mı yok mu diye de aynı şekilde SELECT ve num_rows kullanırsın
usta tamam okuyorum 10 oldu sadece server trigger diye bir script var sanırım orayı anladım :D
:)
bilen birisi yardım edebilir mi arkadaşlar :D
Adept
4.3
Merhabalar,

Iki yöntem var;

1. Bütün oyun hesaplarindaki karakterleri tarayan bir döngü ile bu isimde olan bir karakterin olup olmadigina bakmak. Yoksa yaratmak, varsa karakter isminin degistirilebilecegi bir dialog actirmak.

2. Bütün karakterlerin isimlerini MySQL-Veritabanina kaydetip, yeni karakter yaratildiginda bu veritabaninda bu ismin olup olmadigini kontrol edip, varsa gene isim degistirmek icin dialog actirmak.

Sevgiler,
Neran
çok doğru diyorsun teşekkür ederim ama nasıl yapıyoruz :)
Adept
4.3
https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sphere-scripting/mysql-top15-sistemi-q41944

Buradaki sistemi inceleyip anlarsan, gerekli herseyi ögrenmis olursun ve istedigin sistemi yapabilirsin.
teşekkür ederim Neran

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.