arkadaşlar şole bı scp ye urastım ama olmuyor ya 56b sphere versıyonum ben dıyorumkı bu kalkanı ben taktım sen bana 100 vurdun o kalkanı taktıgım ıcın 50 damageyı sana ıyade edıcek ama ben yıne 100 damage alıcam ben bıraz uraslar verdım ama olmadı duzeltebılırmısınız acaba ??

[itemdef i_shield_borg]
id i_shield_chaos
name Borg of Quagmire
armor 250

on=@create
attr attr_decay
hitpoints 9999
color 0a1a1e

on=@equip
src.events +e_borg

on=@unequip
src.events -e_borg

[events e_borg]
on=@gethits
src.act.damage <eval <src.act.damage> /2>
src.newitem  i_sparkles
src.sound 0207
src.act.p <src.p>
src.act.timer 1

[itemdef i_fx_curse]
defname i_sparkles

on=@timer
remove

+ su sparkles decay erroru verıyor
sparklesa attr_decay ver.
createinede timer ver zaman dolunca silinir.

diğeri içinde dur dün sordum bi arkadaşa söyledi

gethit le değil hittry la yapıcakmışız ve bi olayı varmış onun. argn1 vurulan damagemiş argn2 damagetürüymüş. ama nasıl kullanılacak onu tam bilmiyorum denemek lazım
[itemdef i_shield_borg]
id i_shield_chaos
name Borg of Quagmire
armor 250

on=@create
attr attr_decay
timer
hitpoints 9999
color 0a1a1e

on=@equip
src.events +e_borg

on=@unequip
src.events -e_borg

[events e_borg]
on=@gethit
act.argn1 <eval <act.argn1> /2>
act.say @0481,,1 Vurdugunuz Damagenin Yarisi Size Dondu.
src.newitem i_sparkles
src.sound 0207
src.act.p <src.p>
src.act.timer 1

[itemdef i_fx_curse]
defname i_sparkles
on=@create
attr attr_decay

on=@timer
remove

şunu soyle yaptım dıerını nasıl yapraız ??

Bu konu Administraktor tarafından düzenlendi(2008-08-02 23:26, 15 yıl önce)
Hittry değil, gethit yeterli ve hatta daha iyi.

on=@gethit i şöyle değiştir bence:

on=@gethit
if (<argn1>/2)
src.damage <eval <argn1>/2>
src.sysmessage Verdiginiz hasarin yarisi size dondu..
endif
serv.newitem i_fx_sparkle // i_fx_sparkles da olabilir hatırlamıyorum orijinal id neydi
new.p <src.p>
new.timerf 1,remove
src.sound 0207

Tabi bu yazdığım her tür hasarı geri yansıtır, normal vuruşların yanında büyüler dahil yani. Sadece silahla yaratılan hasarları yansıtıcaksan arkadaşın dediği argn2 olayıyla ufak bir değişiklik yapman lazım.

i_shield_borg'daki

on=@create'deki

attr attr_decay
timer

olayları yanlış, kaldır o ikisini.

Edit: Ufak bi değişiklik yaptım, esas mesajındaki aynen 100 dmg yi alıcak yazısını görmemişim, hasar alan kişinin de aldığını yarıya indiriyodu.

Bu konu Trina- tarafından düzenlendi(2008-08-02 23:43, 15 yıl önce)
10 numarasın hocam cok saol :D yanı tek seferde :) sey hocam msn e ekelsem ufacık ucundan yardımlar yaparmsn ? :P
Yok sağol böyle iyiyiz bence :p

Zaten UO'dan ayrılacağım yakında, uo ile bir şey istemiyorum etrafımda.
saol trina teoride anlamıştım olayıda pratiğe bi türlü dökememiştim yardımcı oldun :D
ok trina ozaman beynindekileri unutma o kısımdakı scp bılgılerını bıcak la kes bana kargoyla yolasana cok lazım :p

bide hocalar ben bi ıteme ozellik eklemek ıstıom orngn 25de1 adama critical damage atıcak olsun 200 olsun 300 200 olursa ıyı olur bole bısı olurmu :D ??

Bu konu Administraktor tarafından düzenlendi(2008-08-03 00:01, 15 yıl önce)
Basic : saol trina teoride anlamıştım olayıda pratiğe bi türlü dökememiştim yardımcı oldun :D
Ne mutlu bana yardım edebildiysem :D

ok trina ozaman beynindekileri unutma o kısımdakı scp bılgılerını bıcak la kes bana kargoyla yolasana cok lazım

bide hocalar ben bi ıteme ozellik eklemek ıstıom orngn 25de1 adama critical damage atıcak olsun 200 olsun 300 200 olursa ıyı olur bole bısı olurmu ??
Yok o bilgileri unutmam duruyo onlar :)

Genelde böyle konulara elimden geldiğince yardım ederim, yani biri buraya hazır bir şey postlayıp yapın da kullanıyım demek yerine kendim yaptım ama olmadı yardım lütfen tipindeki konulara. Benim bu şekilde uğraştığım zamanlar çok da uzak gelmiyo bana :D

Şu sıralarda bırakmadan çok işinize yarayacak bi kaynağı Türkçe'ye çevirme üzerinde çalışıyoruz arkadaşımla. Oradan bakarsınız baya işinize yarayacaktır.

Dediğin özelliğe gelirsek,
Kritik hasar vericek olan silaha:

on=@damage
if (rand(25) == 1) // bu demek ki eğer 0 ve 25 arasında rasgele bi sayı seç (0 ve/veya 25 dahil mi bilmiyorum tam), eğer bu sayı şansına 1 gelirse
src.damage 200 // 200 hasar ver
endif

Tabi bu 200'den de fazla vurur, bide silahın kendi vurduğu değer olduğu için. Onu engellemek için de src.damage 200 altına "return 1" eklemek yeterli olur tahminimce.
spherewiki yimi çeviriyosun? bende çalıştımda bazı konulara çok uzaktım bıraktım :D(mysql fln)
Aynen öyle, onu çeviriyorum :d
:) bu arada üzüldüm serverı kapamışsınız. valla herkese güvenilmiyo bu dünyada hep biri bişi yapıyo. çok beğeniyodum sistemleri falan ama öle kötü gidiyosa kapatmak en iyisi. inş daha iyi çalışmalar yaparsın...
trina pm bakarmısın :(
ya bu scp lerın zor olanlarından az bucuk larını bı topıc te anlatabılırmısın trına bı ara ??

yanı neyın ne ıse yaradıgı zor olanları ole On=@dclıck felan dııl :D

on=@ bilmedıklerımız :D gıbı tarzından eyer bole bı konuya değinirsen :D super olar

yardımın ıcın tşkrler
bir sürü trigger var spherewiki Türkçeleştiriyorlarmış inşallah olurda yararlanırız yabancı dilim iyi değil ne zamana olabilir Trina :P

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.