Arkadaşlar benim yine saçma gibi gözüken ancak ultimadaki aksiyonu arttırmak için çalışmalarım sürmektedir şuan +18 projem sitenin scripts bölümünde bulunmakta olup https://www.ultima-strike.com/uo-script adresinden ulaşılabilmektedir.Fakat ben projeyi dahada geliştirmek istiyorum bu yüzden ultimanın sadeliğini bozmamak için +21 e gitmiyorum ama +1 +2 +4 +5 +7 +8 +10 +11 +13 +14 +16 +17 gibi kılıçlar yazmak istiyorum fakat sanmayın ki projelerim bunlarla kalacak yeni set projelerimide yapmaktayım şuan Klatrozer setimin yapımına başlamak için vakit arıyorum bu scriptsleride vakit bulunca yazacam herşey yolunda gidecek gibi ama şu scriptslerde bir sorun varki adamlar kılıcı kırabiliyor bunu önlemek için ne yapmam gerek bilen biri varsa söylerse sevinirim 2.olarakta sizde +lıları yazayımmı +1 den +18 e kadar kılıç olsunmu önerileriniz nelerdir açıklarsanız sevinirim..

Bu arada bunlar ne işe yarayabilir:

1- Pvp serverlerinde +11 linin +12 liden pek fazla güç farkı olmayacağından adamlar +15 tutanlara karşı bile +10 - +11 lerle savaşa girebilir
2- Level sistemi olan serverlerde mesela 1-10 level arası +1 tutabilir 10-20 level arası +2 gibi düzenlemeler yapılabilir.
3- Rp serverlerinde ufak skeletonlardan sadece para çıakcağına +1 kılıç veya +2 kılıçlar çıkarsa adamlar güçlenebilir.
4- Tabiki herşeyden önemlisi aksiyon artabilir.

Bu konu xwerswoodx tarafından düzenlendi(2008-10-21 18:50, 15 yıl önce)
Novice
-0.500001
Bna Kalırsa Farklılık Gusel Ama Birseyde Sınırlı Kalmıcak Bircok Seyeden Farklılık Yaparsan Birseyler Basabilirsin ; Ornegin +18 i Sınırlı tut Bulanın Farkı Olsun..

Tavsiyem Bunları Kendi Serverda Kullanmadan Yayınlama!..Sora Emegini Calarlar Yazık Olr..
Bilmiyorum bende düşündüm zamanında ma gereksiz kararına vardım çünkü +3 +6 bla bla blaa +15 e kadar gidio bunlar spherenin orjinali orijinal kalması her zaman en iyisi bence ama bi yerde silahlar baydı bu verdata itemleri ile yeni bi silah yapabilrin artılı degilde baska
tmm güzel on=@create hitpoints 5000 verirsin kırılmaz güzel olur. gerçekçi olcaksada

on=@create
tag.hasar 0

verip tüm silahlara fix eventinede şöle yapabilirsin

on=@gethit
/// buraya layerı işte varsa hasar verdirip kırımasını sağlıyabilirsin
if (<tag.hasar> <= 99)
dorand 4
begin
tag.hasar +=1
src.sysmessage @07a1 Silahiniz Hasar Gordu: Suan <eval<tag0.hasar>> % hasarlidir.
end
enddo
else
remove
src.sysmessage @07a1 <name> adli silahiniz kirildi.
src.act.sayua *Silahi Kirar*
endif

yapabilirsin
Nowanka : Bna Kalırsa Farklılık Gusel Ama Birseyde Sınırlı Kalmıcak Bircok Seyeden Farklılık Yaparsan Birseyler Basabilirsin ; Ornegin +18 i Sınırlı tut Bulanın Farkı Olsun..

Tavsiyem Bunları Kendi Serverda Kullanmadan Yayınlama!..Sora Emegini Calarlar Yazık Olr..

Kendi serverimde bir deneme yapıyoruz arkadaşlar ile +18 leride orda denedik baktık gerçekten savaş güzel oluyor bizde bunu sunduk :D önemli olan burda emeğim çalınsada sonuçta herkesin yolu bu mekana düşüyor bu mekanda olan herkes scriptsi benim yazdığımı bildiğine göre ordakileri uyarabilir ççünkü bu scriptste renkler falan herşey belli zaten 2. olarak emeğimi çapta adını yazan kişiler basit insanlardır bu insanlarda hayatta hiçbirşeyde başarılı olamazlar o yüzden kendileri bilir :)

Basic:
tmm güzel on=@create hitpoints 5000 verirsin kırılmaz güzel olur. gerçekçi olcaksada
on=@create
tag.hasar 0

verip tüm silahlara fix eventinede şöle yapabilirsin

on=@gethit
/// buraya layerı işte varsa hasar verdirip kırımasını sağlıyabilirsin
if (<tag.hasar> <= 99)
dorand 4
begin
tag.hasar +=1
src.sysmessage @07a1 Silahiniz Hasar Gordu: Suan <eval<tag0.hasar>> % hasarlidir.
end
enddo
else
remove
src.sysmessage @07a1 <name> adli silahiniz kirildi.
src.act.sayua *Silahi Kirar*
endif

yapabilirsin

çok saol arkadaşım :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.