ARkadaşlar Merhaba Daha önceden hiç mysql kullanmamış biri olaraktan mysql i hosta kurmaya çalışıyorum kurdum da fakat bana accoun adı sormadı yüklerken sadece şifre soruyor accoun adını nerden öğreneceğim ?
Vallahi, dökümanlarda bunun anlatımları olması lazımdı, bir kontrol edersen belki bulabilirsin.
appserv kurduysan kullanıcı adı : root
baktım ama dökümanlarda bununla ilgili hiç bi text yok ...
Merhaba,

Hocam ilk kuruşunuzsa siz belirlemediyseniz kullanıcı adı "root" şifreside "root" olarak denermisiniz ?

şifreyi sorarken siz doldurduysanız , kullanıcı adı root dur.
teşekkürler arkadaşlar kullanıcı adının root olduunbu örendim fakat mysql de connect dediğim zaman database ***none*** yazıyor phpmyadminde database oluşuturmuş olmama rağmen.... mysql e uoacc databasesine bağlanmasını nasıl yapacağım ....
define("dbhost","localhost");
	define("dbkul","root");
	define("dbsif","password");
	define("db","dbismi");

@mysql_connect(dbhost,dbkul,dbsif) or die('Veritabani baglanti hatasi.');
	@mysql_select_db(db)or die(db . ' - Veritabani bulunamadi.');

şeklinde bağlanabilirsin,

php dosyana

ini_set('display_errors', 1);
ini_set('log_errors', 1);
eklersen de hatalarını ekrana yazdırabilirsin.
Merhaba,

DB adı , db kullanıcı ve şifresi oluşturdunuzmu ? Oluşturduysanız Php my adminden sql dosyasını import basarak aktarmanız gereklidir. Ve ayrıca eğer account sisteminden bahsediyorsanız. Php dosyasınada db adı, kullanıcı adı ve şifresiyle ilgili bilgileri php dosyasına girmeniz gerekmektedir.

mysql_connect("localhost","xxx","yyy");
mysql_select_db("zzzz");
session_start();

gibi kısım varsa bilgileri girmeniz gerekmektedir. Sanırım account dosyasından bahsediyorsunuz. Sitede bununla ilgili döküman mevcuttur sanırım. Araştırırsanız bulabilirsiniz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.