Arkadaşlar merhaba benim bir arkadaşımın şöyle bir sorunu var oto gm topuk sistemi herşey iyice işliyor fakat gateler kapanınca 1 yell geçmesi gerek ve stonelerin açılması lazım tam orada bir hata var.

Hata gateler kapanıyor ama 1 tane "gmtopuk'a katılımlar bitirildi, iyi oyunlar!" yazısı yan tarafta full geçiyor ve oyundaki herkez donduruyor + 1-2 dakika icindede logout ettiriyor ve client ile bi süre 'verifying account' da takılı kaldığını söyledi kendisi bana yardımcı olabilecek varmı ben ve michaell inceledik ama bir hata bulamadık sistemde fakat hata aşağıdaki gibidir.

15:23:ERROR:(oto_topuk.scp,296)384:Client out overflow 15360+160!
:huh
Merhaba öncelikle bu functionu topuk scriptinde bi yere ekle :

[function topukstoneleriacarmisin]
if (<src.isevent.e_topukyarisma>)
return 0
else
serv.allclients stone 0
serv.allclients sysmessage @0785 Topuk yarismasi baslamistir

daha sonrada topuk gatesinde on=@timer'ın altınada şunu eklemelisin:

topukstoneleriacarmisin
timer 10
remove
serv.newnpc c_m_vortex
new.p 1952,2085
new.color 0785
return 1
Hocam bu bahsettiğinizin bir benzeri buyrun bakın..
[function stac]
if !(<var.vortex>)
serv.newnpc c_topuk
new.p 6047,331,22
var.vortex 1
endif
stone 0
tag0.s 0
tag0.stonever 0
nightsight 1
hits <str>
return 1

Ayrıca diğer eklentidende bi benzeri bakın.
ON=@timer
if !(<dvar.giris>) // kimse girmedi
serv.allclients sysmessage @54,,1 Gm topuk yarismasina kimse katilmadigindan iptal edildi.
remove
link.remove
return 1
endif

serv.b @54,,1 Gm topuk yarismasi katilimlari sona erdi, Iyi oyunlar.
serv.allclients timerf 1,stac
remove
link.remove
return 1
tamam bekliyorum
Sanırım sizde bir hata göremediniz ama nasıl sistemde consolda hata verir bende bunu çözemedim. :huh
scripti göndermedinki nasıl bakayım :)
PM olarak sistemi size yolladım bir cevap bekliyorum. :asik2
Şimdi bende baktım başlattım turnuvayı süre doldu gate kalktı stoneler açıldı ve yarışma sona erdi diye yellde geçti bende de çalıştı yani sphere'da 1 tane bile hata yok acaba sende daha topuk sistemi varmı çakışıyor olabilir..
Hocam bende değil arkadaşta ama arkadaş diyoki başka bi topuk sistemi vardı otomatık değildi onu sildim bunu yaptık diyor dün gece denemiş hata yokmuş ama şimdi var diyor. Acaba consoldada full ERROR yazmıyormuş ama 296.satır hata veriyor diyor acaba ondanmı oluyor bu anlamadım ki eventimi değişmeli anlamadım ki.
296 satırda hata yokki timerf var ben size isterseniz benmkini göndereyim benmki güzel istediklerinizi eklersiniz (zaten eklenecek bişeyde yok ) istermisin?
Bir PM olarak atın birde onu deniyelim bakalım denemekte fayda var. Birde arkadaş bana sorduda ben bayadır bakınmadığım için UO'ya oto deathmach sistemi varmış sizde bulunurmu bundan :)
16:28:ERROR:(oto_topuk.scp,296)280:Client out overflow 15360+160!
Hala yan tarafta full yell geçiyor anlayabilmiş değilim..
Hatanın sebebini söyleyeyim. Başkasının yazdığı scriptleri kullanıp kullanıpda "BİZ YAPTIK BİZ YAPTIK!!!!" dersen bu hatayı alırsın. Nasıl bir yüzsüzlüktür ki bu, hala daha burda milletden yarışma scripti istiyosun. Bu scripti kendin yaz sıfırdan bak öyle bi hata olmıcak emin olabilirsin.
arkadaşın gelsin buraya o anlatsın derdini bide ondan dinleyelim
Bu scripti kimin yazdığı hakkında en ufak bir bilgim yok ben baya bir aradan sonra yeniden yardım amaçlı ara sıra bakınıyorum burada
Ayrıca scriptte bana ait değil ben sadece yardımcı oluyorum "Brain" isimli bir arkadaşın. (arkadaş derken msn'den yardım isteyen bir kişi) :utangac1
Novice
-0.500001
BirSuredir Kardesim Zeus un Imzasındaki Serveri Oynuordu Bigun GmTopuq Var Diye Ben Girdim Sure Dolunca Bi Baktım Aaa Herkez Dustu Oyundan Sacma Sapan Bisey Oldu O Ark Dedigin Sen Olmayasın??Hyr Diilsen Neden Msnden Yardım Isteyen Birinin Serverini Imzanda Tasıorsun??

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.