hata verdi çalışmadı
ne hatası alıyorsun?
undefined symbol hatası verdi ref1.giveitem ""

şu şekilde çalışıyor yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
son hali

on=@dclick
if (<link> == <src.uid>)
ref1 <src>
for <eval <count>-1> 0
ref2=<findcont.<dlocal._for>.uid>
if !(<ref2.type> == t_hair) && !(<ref2.type> == t_beard)
if ((<ref2.type> == t_armor) || (<ref2.type> == t_shield) || (<ref2.type> == t_clothing) || (<ref2.type> == t_armor_leather))
ref2.equip
else
ref2.cont <ref1.findlayer.21>
endif
endif
endfor
endif
Qnd :
on=@dclick
if (<link> == <src.uid>)
ref1 <src>
for <eval <count>-1> 0
endif
endfor
endif

Denermisin ?

Amaç belki burda arkadaşa yardım etmek evet ama. Benim adını vermeyim başka bir platformda aynı konuya aynı adama yazdığım kodları burada yardım maayetinde eklemek komik biraz :)

Joenin eklediği son kod benim başka platformda yazdığım bir koddur. Sorunsuz çalışmaktadır. Saygılar.
Michaell Messenger'da açıkladım sana sadece aynı kodlama, Xearth zaten kendisi şahit şans ne diyelim, öyle diyorsan öyle olsun.
@Michaell

abi kim yazdı kım yazmadı davası yapmıyoz yardımcı oluyoz uzatmayalım :p
Kodun önceki hali;
on=@dclick
if (<link> == <src.uid>)
obj <src>
for 0 <eval <count>-1>
findcont.<dlocal._for>.cont <obj.findlayer.21>
endfor
return 1
endif

Sonraki hali;
on=@dclick
if (<link> == <src.uid>)
ref1 <src>
for <eval <count>-1> 0
endif
endfor
endif

Kodun 8 farklı yerinde alakasız değişiklikler var. Ve hepsi mecburi değişiklikler değil benim alışkanlık ettiğim değişiklikler ref ve gereksiz uid kullanımı gibi :) Aynı beyni kullanıyor olmamız lazım hocam aynı olması için. Birebir aynısı nasıl olabiliyor bir harf fark yok :)

@Xearth
Zaten bende 1 saatir arkadaşa yardımcı oluyorum sorun o değil. Sorununu çözdüm arkadaşın burda sorun yok. Bu yapılan ayıptır ondan bahsediyorum.
Michaell ben alıntı yapmış olsam, // Alıntıdır yazısını her zaman koyarım daha önce senin sistemlerini bir çok kez yayınladım ve // Alıntıdır diyede yazdım bunada yazmaktan çekinmezdim, şans...
:selektor
Son hali ;
[ITEMDEF 02006]
//corpse (all corpses normally are here)
DEFNAME=i_corpse
TYPE=T_CORPSE
TDATA2=09

on=@dclick
if (<link> == <src.uid>)
ref1 <src>
for <eval <count>-1> 0
if ((<ref2.type> == t_armor) || (<ref2.type> == t_shield) || (<ref2.type> == t_clothing) || (<ref2.type> == t_armor_leather))
ref2.equip
else
endif
endif
endfor
endif

Yazan ; Michaell. (Umarım için rahatlamiştir.)
Anlatamıyorum ki. Benim o yazmış bu yazmış gibi bi derdim yok öyle bi derdim olsa piyasadaki gördüğün 29035823095 tane kod bana aittir bi şekilde. Hiçbirisine çıkıp bunu ben yazmıştım bak demiyorum. Aktif sunucuların çoğunda Minax pack kullanılıyor. Çıkıp birilerine bişey söyleyecek olsam öyle söylerim zaten. İsim gibi bi ihtiyacım yok. Ben zaten bıraktım artık bu işleri ilgilenmiyorum. Ama bu olayı görünce dayanamadım yazdım. Arkadaş ben yazdım diyorsa o yazmıştır. Hayırlı günler.
@Michaell

kodlar aynı ama pek bi fikrim yok, başka bir platform'da senın yazdıgını gordum ama kodlar aynıda olabilir.
Kodlarda çok ve alakasız değişiklikler var. Tesadüf olabilecek bişey olsa tenezzül edip yazmam zaten. Eminim ama neyse uzatmayalım. Son postumdur topice iyi günler.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.