arkadaslar bır bag yapmaya calıstım fakat sorunmu war bılmıyorum ıcıne sadece pot koyulcak baska bır sey olmıcak deneme ıcın yaptım fakat yıne olmadı gold harıcı butun ıtemler yıne koyuluyor goldda koyuluyor ben sadece potıon konmasını ıstıyorum id lerini bilmedigim ıcın boyle ornek verdım

bunu fıx scpye ekledım
On=@ITEMDROPON_ITEM
IF (<baseid> == i_bizim_bag)
IF !(<argo> == i_gold)
timerf 1, item_drop <argo.uid>
ENDIF
ENDIF

[FUNCTION item_drop]
<args>.drop

bunu fix.scp ye ekledım i_bizim_bag diede canta yaptım fakat hala daha gold da dahıl butun ıtemler koyuluyor
Araştırma Yapsaydın Belkide çözüm bulurdun.

https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/bag-hakinda-yardim-q28581#249808

Buyur bu işine yarar.
Andain olmadıkı bu ya boyle yaptım sphere tablese player loginede src.events +e_pvpbag yaptım olmadı ??? 56b sphere version

[events pvpbag]
On=@ItemDropon_item
if (<argo.baseid> == i_pvpbag)
if (<act.type>==t_potion) || (<act.baseid>==i_bandage) || (<act.type>==t_reagent) || (<act.baseid>==i_pouch_trapped) || (<act.baseid>==i_fctn_silver) || (<act.baseid>==i_arrow) ||
src.sysmessage @11 olur!!
else
return 1
endif
endif

[itemdef i_pvpbag]
id=i_bag
name a pvp bag
weight=3

on=@create
color=0450
attr=attr_newbie

on=@dclick
src.sysmessage @084a,3,1 Bu posete sadece iksir, bandaj, Tp ve reg koyabilirsiniz..

Bu konu Smquert tarafından düzenlendi(2007-09-18 22:19, 16 yıl önce)
Master
59.2997
+e_pvpbag değil src.events +pvpbag olucak bknz. events te e_pvpbag değil pvpbag =)
On=@dropon_self
if (<argo.type> == t_potion)
     return 0
else
     src.sysmessage @0804 Sadece Potion Koyabilirsiniz.
return 1
endif

Sadece potionlar uykum var ^^' :o_O
Slothere nın dedıgı gıbı oldu ama harici bisi koyunca yazı yazmıyor sadece pot koyabılırsınız falan
Bunu denermisin ben bunu kullanıyorum mesela..

[events pvpbag]
On=@ItemDropon_item
if (<argo.baseid> == i_pvpbag)
if (<act.type>==t_potion) || (<act.baseid>==i_bandage) || (<act.type>==t_reagent) || (<act.baseid>==i_pouch_trapped) || (<act.baseid>==i_fctn_silver) || (<act.baseid>==i_arrow) ||
src.sysmessage @11 olur!!
else
return 1
endif
endif

[itemdef i_pvpbag]
id=i_bag
name a pvp bag
weight=3

on=@create
color=0450
attr=attr_newbie

on=@dclick
src.sysmessage @084a,3,1 Bu posete sadece iksir, bandaj, Tp ve reg koyabilirsiniz..

Slencer oldu fakat bu oldu saten hata mesajı vermıyor ama nese ayarladım ben bırde bısı sorcam sana ben Flame Zostrich yaptım fakat sahibinin kal vas yememesını ıstıyorum nasıl ayarlıyabılırım scp bılgım yok yardımcı olurmusun
Vallahi bende cat pat (; yardım eden arkadaşlarım olur umarım beni aşır bu (;
hmm ok saolasıın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.