Merhabalar Ben Ozel Bir Set Yapmak Istıyorum 5 Parçası Full Olunca 10 Saniyede 5 Hp Vermesini İstiyorum Ama Seti Full Giyince Versin. Bunun İçinde İf Sorguları Gerekiyor Ben İf Sorgularını Anlamıyorum Pek Fazla Yardım Ederseniz Sevinirim. .. ve İf Sorguları ile İlgili Bana Biraz da Bilgi Verirseniz Sevinirim.. Şimdiden İlginize Teşekkür Ediyorum..
https://www.ultima-strike.com/dokuman/script-dersi-if-sorgusu

bu linkte if sorgusu hakkında yazdığım döküman var. If ile alakalı herşeyi anlatıyor.

Söylediğin sistem için sana bir mantık veriyim.

Giyilen her parça için tag.parca ya +1 değer verdir yani deri set parçalarının scriptine şu şekilde bi eklenti yap.

On=@equip
src.tag0.parca += 1

On=@Unequip
src.tag0.parca -= 1

Bu şekilde ne yaptık. Playera giydiğinde tag.parcaya +1 değer verdirdik. Çıkarınca -1 değer verdirdik. Böylece adam 5 parçayıda giydiğinde tag.parca 5 olacak. Onu da ifle kontrol edicez.

On=@equip
src.tag0.parca += 1
if (<src.tag0.parca> == 5)
src.say tum seti giydim
endif

On=@Unequip
src.tag0.parca -= 1
src.say set eksik

Bu şekilde tüm seti giyip giymediğini kontrol ettirebilirsin. 10 saniyede 5 hp verme olayını da tum seti giymişse bir item verdirterek yapabilirsin. Unequip altında da itemi sildirtirsin.
Sercan'ınkine ek olarak şöylede yaparsın sanıyorum;

[TYPEDEF T_SET1]
ON=@EQUIP
SRC.TAG0.SET1 +=1

IF <SRC.TAG0.SET1>==6
// işlemler buraya
ENDIF

ON=@UNEQUIP
SRC.TAG0.SET1 -=1

IF (<SRC.TAG0.SET1> < 6) 
// sildir
ENDIF

set parcalarına TEVENTS=T_SET1 ekle.
Teşekkür Ederim ...
ON=@EQUIP
SRC.DEX=<SRC.DEX>+(-10)
IF ((<src.findlayer.13.baseid>==I_Vampiric_platemail) && (<src.findlayer.24.baseid>==I_Vampiric_legs) && (<src.findlayer.19.baseid>==I_Vampiric_arms) && (<src.findlayer.7.baseid>==I_Vampiric_gloves) && (<src.findlayer.10.baseid>==I_Vampiric_gorget) && (<src.findlayer.6.baseid>==I_Vampiric_helm))
	src.events +e_Vampiric
	SRC.DEX=<SRC.DEX>+(-40)
        SRC.say @07a1 Vampiric Aura
	SRC.EFFECT=3,I_FX_BLESS_EFFECT,6,15,1
	SRC.SOUND=SND_SPELL_POLYMORPH
        SRC.SOUND=0212
ENDIF
yukarıda findlayerlerle gösterilen parçaların tamamı giyilince aşağıdakı özelliklerin hepsi çalışır örnek events le +e_vampiric verilir
tum parçalar giyilince 40 dex verilir
kafanda vampiric aura yazar
bless efect cıkar
polymorph buyusunun ses efekti fln cıkar diye devam ediyor bilmem anlatabildimmi böylede yapabilirsin sen yukarıdaki findlayerleri kopyalarsın I_vampiric_legs yazan yere ı_xxx_xxx diye değiştirirsen olur

böylede yapabilirsin öneri olarak bunu öneririm bugüne kadar hiç bi problem çıkarmadı
ok saol

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.