Vereceğim kod taming gibi manuel skillerde çalışmaz.

// defleri bi yere sıkıştırın. sphere_defs gibi biyere.
[defname skilller]
randamateur = 2 // Kolay skillerin Kaç yapışta bir gelmesini istiyosanız. 1 yaparsanız çalışmıyo o yüzden en alttaki rand ayarını silin.
randexpert = 3 // Normal skillerin  Kaç yapışta bir gelmesini istiyosanız
randpro = 4 // Zor skilllerin  Kaç yapışta bir gelmesini istiyosanız

// burayıda fixe ekleyin

on=@skillsuccess
if (<argn> == 30) || (<argn> == 17) //|| (<argn> == xx) ==> Buraya zor olmasını istediğiniz skillin numarasını yazın.
if (rand(<eval <def.randpro>>) == 1)
src.<serv.skill.<argn>.key> +=1
endif
endif

if (<argn> == 0) || (<argn> == 7) // ||(<argn> == xx) ==> buraya normal olmasını istediğiniz skillin numarasını yazın.
if (rand(<eval <def.randexpert>>) == 1
endif
endif

if (rand(<eval <def.randamateur>>) == 1) // Burasıda diğer skilller için geçerli
endif

ben denedim ama sorun olabilir çıkarsa yazın.
iyi bir gump ve iyi bir for bilgisi ile menuden ayarlama yapılabilir ve daha iyi olur diye düşünüyorum in-game içersinde ph oranı ayarlanabilir

emeğine sağlık
Hmm aslında doğru ondanda yazıyım bitane güzel sistem olur. Fikrin için saol...
Eline sağlık güzel paylaşım.
Basic : Hmm aslında doğru ondanda yazıyım bitane güzel sistem olur. Fikrin için saol...

Bende var :d
onu zaten Chernobel yazmıştı diye hatırlıyorum. ayrıca berkay eline sağlık, hoş olmuş.
Master
59.2997
Skillgain gibi stabil bir fonksiyon bulunuyorken +1'ler gerçekten hoş değil. Ayrıca gördüğüm kadarıyla max. skill kısıtlaması felan da eklenmemiş. Bunları fixleyip daha stabil bir v2 bekliyorum senden.
skillgain stabil değil ama "skillgain <argn> 800.0" denedim önce zaten skillgain max skilli ve kilitli olup olmadığını sorguluyo, fakat hiç birşey olmadığını gördüm o yüzden bu hale çevirdim max skill ve skilllock sorguları o yüzden eksik

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.