Arkadaşlar şimdi mesela rotting çıkardım. Bu rottingin spawndan en fazla 5 kare uzaklaşmasını istiyorum. Bunu nasıl ayalayabiliriz ? Normalde ayarlanıyor fakat birisi örneğin rotting e daldığı zaman genede rotting peşinden koşuyor. 5 karenin dışına çıkmamasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabiliriz ?
Sphere.ini dosyasından şu ayardan ayarlıyabilirsiniz..
Burada 5 yaparsanız 5 kare'den sonra spawn'a geri dönecektir..

LostNPCTeleport=5
5 kare lik ayarladım 5i bırak 25 kare geçti geri dönmedi :( Yardımlarınızı beklyorum arkadaşlar kaç gündür uğraşıyorum bulamadım...

Bu konu xxxlllxxx tarafından düzenlendi(2008-06-21 20:56, 15 yıl önce)
distance ayarlarini kontrol et ordan ayarlarini yapabilirsin
HP-Nexiel 'in dediği de distance ayarları fakat olmadı : ((((
Kinova söylemiş ama ben tekrarlıyım spawn ın more1 değeri ayarlı değil mi ?
more ayarı sadece spawndaki npc veya yaratık için geçerli. Fakat bunlara player daldığı zaman taa moonglowdan brite kadar playeri kovalıyo ben kovalamamasını 5 karenin dışına çıkmamasını istiyorum
.set homedist <azami açılma> ve sphere.ini ayarları işine gelmez ise dersen ki benim belirlediğim alanın dışına hiçbir şekilde çıkmasınlar o zaman belirlediğin bölgeye events verdirip @exit triggeri altında işlemlerini yaptırırsın.
belirlediğin bölgeye events verdirip @exit triggeri altında işlemlerini yaptırırsın.
demişsin daha açık anlatırmısın ?

Bu konu xxxlllxxx tarafından düzenlendi(2008-06-21 23:19, 15 yıl önce)
Novice
0.1
HP-Nexiel : Sphere.ini dosyasından şu ayardan ayarlıyabilirsiniz..
Burada 5 yaparsanız 5 kare'den sonra spawn'a geri dönecektir..

LostNPCTeleport=5

tekrar spawana teleport olması için attacklı olduğu kişinin invis flan olması yada uzaklaşması lazım ordan npc ye saldır spawndan çek sonra invis ol görürsün teleport olduğunu.
Onu anladım da mesela player dalıyor rotting e ve rottingi çekmeye çalışıyor o rottingin 5 kareden fazla gitmesini istemiyorum bunu nasıl yapabiliriz ?

Bu konu xxxlllxxx tarafından düzenlendi(2008-06-22 00:25, 15 yıl önce)
Novice
0.1
bunun için bir ayar varmı bilmiyorum ama şu şekilde olabilir.

Rotting'e bir item verdirirsin. Ve timer ile sürekli kontrol ettirirsin spawndan ne kadar uzak ta olduğunu ona göre işlem yaptırırsın.
xxxlllxxx :
belirlediğin bölgeye events verdirip @exit triggeri altında işlemlerini yaptırırsın.
demişsin daha açık anlatırmısın ?

Map

[AREADEF a_spawnlar]
EVENTS=r_spawns // değiştirebilirsin.
NAME=bla bla bla
GROUP=bla bla bla
P=koordinat // .go <alanadi> şeklinde göndereceği yer
RECT=1.koordinat,2.koordinat // spawn 1
RECT=1.koordinat,2.koordinat // spawn 2
RECT=1.koordinat,2.koordinat // spawn 3

Sphere_region.scp

[regiontype r_spawns]

on=@login
on=@exit

triggerleri altındada istediğin işlemleri yaptırırsın.

Return 1 ile işlemi durdurursun.

Daha fazla triggerler ve kullanımları için ; www.spherewiki.com
Her spawn için yapmak zorundayız bundada ?
bence genel ayarlar üzerinden düzenlemelisin. Diğer şekilde 5 kare limit koyulursa npc hiç bi şekilde 5 kare dışına çıkamaz ve 6 kareden npc iki kare silahlarla bile öldürülebilir. Kaldiki mage ile neler yapılabilir sen düşün.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.