Arkadaşlar Special Ünvanlar Nasıl veriliyor bir yerde gördüm.. .titlesec yada .unvansec şeklinde. GM olan skilleri gösteriyor. Bir Başka Menüde ise. Special Titles Yazıyor.
Dragon Slayer
Butcher
Adventurer
Forest Warden
Hand Of Justice
Nightmare Of Chickens
GlassBlower
Controller
Conqueror of Destard
StoneCrafter

Şeklinde. Ünvanlar var. Oyuncunun Papedrolünde. " AhmetMehmet Good StoneCrafter " Şeklinde Çıkıyor. Mesela. Grandmaster Skill i Şeklinde Değil. Bu Ünvanlar Neye Bağlı oLarak veriliyor. Bunun Scripti neye Göre Yazılmıştır. Bilgisi olan varsa Benimle Paylaşabilirmi ?
Title komutunu kullanarak yapabilirsin.

Oyun içerisinde .title abcdefg yazdığında veya .title Butcher yazdığında kendi karakterinin title'si Butcher olur.
Başkasına verirkende .xtitle komutunu kullanabilirsin.

Script olayından pek anlamam ama onda da mantık aynıdır diye düşünüyorum.

Örn. bir iteme tıklatıp title vermek istiyosan

@dclick
src.title ABDEFG

gibisinden bişilerdir herhalde. Bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar (:
Anlatmak istediğim bu değil title vermek sorun değil ama . mesela. 100 Carpentery Öğrendiğinde. Stonecrafter kitabını okuduğunda. Titlen StoneCrafter yazıyor. Ostard tame ettiğinde 1 tane forest warden titlesi açılıyor. onu istediğin gibi seçebiliyorsun mantık buda. ben de anlamadım pek.
Menü yapacaksın, tüm skilleri kontrol ettireceksin for döngüsü ile, skilli 100.0 a eşit olan skillern adını yansıtacaksın.

Special bölümü için ise, her şeyin belli bir geliş yöntemi vardır, bunu iyi bilmek ve sorgulamak gerekir. Bunu o oyunu oynayanlar bilebilir yanlızca. Bir diğer değişle, sunucudan sunucuya değişen skillerdir bunlar. Çünkü orjinalde bulunmamaktadır.
xwerswoodx : Menü yapacaksın, tüm skilleri kontrol ettireceksin for döngüsü ile, skilli 100.0 a eşit olan skillern adını yansıtacaksın.

Special bölümü için ise, her şeyin belli bir geliş yöntemi vardır, bunu iyi bilmek ve sorgulamak gerekir. Bunu o oyunu oynayanlar bilebilir yanlızca. Bir diğer değişle, sunucudan sunucuya değişen skillerdir bunlar. Çünkü orjinalde bulunmamaktadır.

yabancı serverlar'da quest sistemi ile çalışın şeyler bunlar. aslında. quest vendorundan quest alıp onu bitirince bazı özel titleyi verebiliyor..
Icarus :
xwerswoodx : Menü yapacaksın, tüm skilleri kontrol ettireceksin for döngüsü ile, skilli 100.0 a eşit olan skillern adını yansıtacaksın.

yabancı serverlar'da quest sistemi ile çalışın şeyler bunlar. aslında. quest vendorundan quest alıp onu bitirince bazı özel titleyi verebiliyor..

Bu sistem olympustada mevcuttur. İstersen girip inceleyebilirsin. Epey bir uğraşman gerekli fakat :) Yapılması zor değil fakat detaylı bir olay.
Görev bittiğinde oyuncuya .tag0.skilladı 1 yazarsın. Ünvan verirkende skill adında tag varmı diye sorgulatırsın :)
Tovertis :
Icarus :

Bu sistem olympustada mevcuttur. İstersen girip inceleyebilirsin. Epey bir uğraşman gerekli fakat :) Yapılması zor değil fakat detaylı bir olay.
Sistemler okunmuyor açamıyorum siteyi :S sistemi burdan anlatabilirmisiniz

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.