23:31:WARNING:MOVE: UID(0d8e7) is moving into a non-defined region (Point: 5147,1957,0,1)
23:31:WARNING:MOVE: UID(0d8e7) is moving into a non-defined region (Point: 5147,1956,0,1)
23:31:ERROR:Bad Spawn point uid=040016b25, id=0
Arkadaşlar bu error nedir bi türlü çözemedim,56b'ye geçiş yaptım fakat bir sürü bunun gibi error var :kufurbaz
Master
59.2997
Spheretables ten map scriptlerini tanıt yeni haritaları açmışsın ancak scriptlerini okuyamadığı için hata veriyor orada yürümeye çalışınca.
ya beyler ben topic açmak istemiyorum boşu boşuna onun içinde bu topicten yazmaya kara verdim benım sorunum serverımda şu hatayı veriyor olması :

FATAL:Unable to bind listen socket 127.0.0.1 port 2593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!

bu ne anlama geliyor onu anlayamadım script le alakası yok ama neyle alakalı ?

YARDIMLARINIZ için simdiden tesekkur ederım saolun.
Ryser Arkadaşın Sorunu Çözülmeden 1 Konu Açma Lütfen. Ryser Çözümün Sphere.exe ni kapat.Ctrl+Alt+Delete Yap İşlemler Bölümünden sphereSvr.exe'lerin tamamını kapat.Tekrar Sphere'ni Aç...

Bu konu l3pp450l tarafından düzenlendi(2008-07-03 12:04, 15 yıl önce)
Merhaba Narsia,

gouid 0d8e7
go 5147,1957,0,1

2 sinden birisini deneyerek hata veren regiona gidip, regiona giren npc yi sil.
Hata şudur, region ayarları olmayan, harita dışı bir yerde npc bulunuyor. Buda hata verdiriyor.
Ryser : ya beyler ben topic açmak istemiyorum boşu boşuna onun içinde bu topicten yazmaya kara verdim benım sorunum serverımda şu hatayı veriyor olması :

FATAL:Unable to bind listen socket 127.0.0.1 port 2593 - Error code: -1
FATAL:Server terminated by error -9!

bu ne anlama geliyor onu anlayamadım script le alakası yok ama neyle alakalı ?

YARDIMLARINIZ için simdiden tesekkur ederım saolun.

spheresrv kapat yada ctrl+alt+delete yap işlemlere gel ordan spheresrv kapat ne kadar varsa sonra tekrar aç serverını düzelir genellikle 2 tane sphere açık olunca verir bu hatayı
berkanu Benim cvp'ımdan Bi Farkı Yok :D
aaa görmemişim D:aaddasfs bazen bende de oluyordu :)
ryser o hatanın nedeni server o portta dinleme yapamıyor yani o portu kullanan bi programın olabilir [örneğin warcraft da oyun kurmak (6112) eğer sende sphere portunu 6112 yaparsan başkası giremez] ama eğer başka bi program açık deilse görev yöneticisinden açık sphereserver ları kapat düzelicektir.

56b de map ler facet facet olarak ayrı scriptlenmek zorunda yani eğer sadece 0 [default] facetını kullanıosan map0.scp, o uid scripti olmayan faceta girmiş yani 1'e

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.