Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Merhaba arkadaşlar ben serverımda php-fusiondan oyunada üyelik verdiriyorum.Sphere'ye yaptığım mysq okuma scp si ile sorunsuz çalışıyor.

Ancak oyun içinden şifre değiştirildiğinde forumdakinin değiştirilmesini istiyorum.Vede bunu yapıyorum ancak php fusion md5 oldugu için.

düz gelen şifre verisini okumuyor.

Şifre scp sinden bir bölüm :

src.account.password <ARGTXT[0]>
DB.EXECUTE "UPDATE fusion_users SET user_password='<account.pasword>' WHERE user_name='<account.name>'"
src.smx Oyun ve forum sifreniz degistirilmistir.Forum girisinizide yeni sifre ile gerceklestiriniz.
RETURN 1
endif

Kutuya girilen şifre oyunda geçerli oluyor ve sphere md5 hash otomatik md5 liyor ancak <account.password> sürekli olarak consolda hata gösteriyor.Geçerli bir işlem değil şeklinde.

<account.name> yi sphere kabul ediyor ancak password kısmını kabul etmiyor.Bunada çare olarak

src.tag.sifrembudur <ARGTXT[0]> yapıyorum .    SET user_password='<tag.sifrembudur> kısmında databaseye sorunsuz aktarıyor ama dediğim gibi md5 olmuyor.Düz kutuda yazılan şifre gidiyor.Aceba bilgisi olan varmıdır.Şimdiden yardımlarını bekliyorum.
Spherenin kendi içinde herhangi bir girdiyi md5 e dönüştürecek script özelliği varmı yokmu bunu bile bilmiyorum.Sphere.ini den md5 çeiviriyor ancak <account.password> u sphere kabul etmiyor.Buna bi çare düşünen yada nasıl yaparım fikir verecek olan olursa çok teşekkür edeceğim.

Buna tek bir çare biliyorum onuda Php-fusionun bütün md5 okuma özelliğini kaldırmak olcak ama onun dışında yardımlarınızı bekliyorum.

Bu konu demirsoy23 tarafından düzenlendi(2009-12-26 21:59, 14 yıl önce)
src.account.password <ARGTXT[0]>
serv.account update
DB.EXECUTE "UPDATE fusion_users SET user_password='<src.account.pasword>' WHERE user_name='<account.name>'"
src.smx Oyun ve forum sifreniz degistirilmistir.Forum girisinizide yeni sifre ile gerceklestiriniz.
RETURN 1
endif
Sanırım tam anlamamışssın. :D basına src koyuncada olmuyor tabikide.Bu kadar basit bir şeyi atlıcak değilim.Sağol genede.
<src.account.password> da zaten kabul etmiyordu.O eklediğin serv.account update yoktu bende onuda ilave ederek denedim.Gene aynı.

Yokmu buna bi çare bulabilecek birisi yaw:S

Bu konu demirsoy23 tarafından düzenlendi(2009-12-27 05:41, 14 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.