55r 55i devri bitti sanıyorum dün aldığım bi kaç mesajda bunu gördüm peki şu an ne kullanılıyor 056b mi ? eğer buysa şu an kullanılan sphere başlangıcında şöyle bi uyarı var neden bu?
WARNING: --- WARNING ---

This is a nightly build of SphereServer. This build is to be used
for testing and/or bug reporting ONLY. DO NOT run this build on a
live shard unless you know what you are doing!
Nightly builds are automatically made every night from source and
might contain errors, might be unstable or even destroy your
shard as they are mostly untested!

Bir de database kullanıyor sanırım bu sistem, bunun ne faydası oluyor, kullanmak istemiyorsak bu sistemi devre dışı bırakabilirmiyiz?
nightly buildler eskiden sadece test ve bug raporlamak icin kullanilirdi. eger ne yaptiginizi bilmiyorsaniz asla bu buildi kullanmayin. bu build hatalar icerebilir, stabil olmayabilir ve hatta sunucunuzu yokedebilir.

tabi su anda en iyi buildleri bu aslinda.
evet o kısımları anladım yani boş konuşuo o uyarıda açılan serverlar ondan açılıo madem..

peki ya database kullanımı neden? nerden iptal ettirebilirim?
sphere.ini ayarlarından database ayarlarına göz atarsan görüceksin.
evet gördüm ama consolda şöyle bi hata veriyor bunu silsem mi scriptlerden bişey olurmu?
(serv_triggers.scp,93)#veritabani sinamasi basarisiz.
Bloody : peki ya database kullanımı neden?

Neden mi ? :D

Mesela şunu yapmak için,

Bu ve benzeri güzel şeyleri database sayesinde yapabilirsin. (İyi hoş olmasa da yapabilirsin ama daha zor, daha çok yorucu)
teşkür ettim yani daha çok websitesiyle arasındaki bi köprü rolü flan gerek yok bana.. şmdi peki ben başka konu açmıyayım diye buradan sorcam şimdi bi ırk sistemi var diyelim orc'a maske veriyor iyi hoş direk kafasına yerleştiriyor ve oyuncu oynatamıyor kafasındayken buraya kadar bi sorun yok ama adam ölünce canlandığında bu maske çantasına düşüyor ve çantadada oynatamıyor,ben canlandığında yine o maske kafasında kalsın istiyorum bunu nasl yapabilrm
rövaşta? hızuasoadyaıs
revaçta demek istemiş, çok da komik değil. Doğrusunu öğret sırıtacağına.
Evet lai nin dedigi gibi site-server ilişkisini kurmakta işe yarıyor ve ayrıca artık account sistemlerinde herkes database kullanıyor sanırım :D çok daha kullanışlı :)
rövanşla karıştırmışım evet :) diğer soruma cvp alabilrsem bide çok sevinirim soruyu tekrar ediyim:
şimdi bi ırk sistemi var diyelim orc'a maske veriyor iyi hoş direk kafasına yerleştiriyor ve oyuncu oynatamıyor kafasındayken buraya kadar bi sorun yok ama adam ölünce canlandığında bu maske çantasına düşüyor ve çantadada oynatamıyor,ben canlandığında yine o maske kafasında kalsın istiyorum bunu nasl yapabilrm?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.