yaa arkadaşlar bir kitap yaptım ekrandakileri stone ediyor bide altına hemn bi fonksiyon koydum oda benden :D ama ekrandakileri stone ederken o kitabın açılmamasını nasıl sağlıcaz acaba bi bilen varmıdır işte

scp bu
[ITEMDEF i_stone_kitap]
NAME=Stone Kitap
ID=i_spellbook
WEIGHT=1
ON=@create
COLOR=0819
TYPE=9914
ATTR=attr_newbie|attr_move_never
CATEGORY=gm items
SUBSECTION=other items
DESCRIPTION=Teleporting Book

on=@dclick
forchars 10
stone

[function ekranstone]
forchars 10
stone

[eof]
Stone altına return 1 koyarsan olacaktır :)
çok teşekkürler yaa ben yeni başladım bu işlere tam olarak ney nerede olucak bilemiyorum sizin gibi üstadlar bana yardımcı olusa sevinirim bu tip konular dökümanlarda ye almıyor birisi bana bu konularda yardımcı olursa mutlu olurum
Benim de pek bilgim olduğu söylenemez. Return 1 in anlamı bildiğim kadarıyla "başka birşey yapma" demek.
Mesela bir item yaptın. Çift tıklayınca istediğin şeyin olmasını yaptın. Fakat aşşağıda yazı çıkar türkçesi : Bu eşyayı kullanmak için yol bulamıyorsun. Örneğin bu yazının çıkmasını da bu şekilde engelleyebilirsin.
birde stoneden sonra endfor kullanmanızı öneririm
[ITEMDEF i_stone_kitap]
NAME=Stone Kitap
ID=i_spellbook
WEIGHT=1
ON=@create
COLOR=0819
TYPE=9914
ATTR=attr_newbie|attr_move_never
CATEGORY=gm items
SUBSECTION=other items
DESCRIPTION=Teleporting Book

on=@dclick
forchars 10
stone

[function ekranstone]
forchars 10
stone

bu scriptin için bukadar jasna categıry subsecton falan için eğer eşyanın kendi fonksiyonunu dışında bir işte kullancaksan onun typını t_script yaparsın.

çünkü spellbook açılır sen eğer t_script yaparsan açılmıyacaktır.

2. side her zaman forları kapat serverın döngüye girebilir. dorand de de her zaman enddo ile kapamalısın çünkü ne zaman bitireceğini belirtmezsen hiç bi zaman bitirmiyecektir :)

öle bir function yaptın madem şöle yap

on=@dclick
src.ekranstone

[function ekranstone]
forchars 10
stone
endfor

bu forun içinede return 1-2-3-4 gibi eklersende bildiğim kadarıyla belirttiğin sayı kadar yap ve bitir demek oluyo.

son olarak player dışınada çalışır bu yazdığın script

[function ekranstone]
forchars 10
if (<isplayer>)
stone
endfor
endif

edit: arada kaçıyo endif

Bu konu Basic tarafından düzenlendi(2009-01-25 23:17, 15 yıl önce)
[function ekranstone]
forchars 10
if (<isplayer>)
stone
endfor

Burada da endif kullansan iyi olur.
ekrandakileri stone etmek için forchars 10 gerekmiyo. değer verilmediği zaman ekrandakileri kontrol eder.
şu anda dedikleriizi yaptım beni stone etmekten başka birşey yapmıyor ekrandaki npcleri bile stone etmiyor :D şimdi ne yapmam gerek
@dclick
src.call f_stones

[function f_stones]
forchars 10
if (<isplayer>)
stone 1
timerf 10,stone 0
endif
endfor

gibi kullanılabilir fakat bu scriptteki amaç nedir anlamadim ne tür bir sistemde kullanıcaksınız ?
kendini stone ediyosa şunu kullan

if (<isplayer>)
if !(<uid> == <src.uid>)
stone 1
endif
endif
endfor

eğer ekrandaki npcleride stone etceksen isplayer yerine isnpc yazarsın gmleri yapcaksan isgm yaparsın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.