merhabalar yine ben :) ya ben aşağı yukarı çoğu şeyi hallettim ama halledemediğim bir kaç ufak ayrıntı var mesela owner orataya çıktığı zaman tek kare ateşle çıkıyor hatta invisten gelirken o bile yok :) bunu nasıl halledebiliriz ayrıca ownerım ama duvarların içinden geçemiyorum :) yardımlarınız için çok çok teşekkürler :D
kendine info çek body c_man_gm yap

demeye çalıştıgında efectler scriptlerde var function kısmında bi bak oraya gm efect staff efect gibi
ya bilader body 4 harf istiyor o 4 harfi geçiyor ayrıca yeniyiz yav şu function kısmınıda daha detaylı anlatırsan çok sevinirim
body'nin 4 harf olması imkansız :) ozaman şöyle yap

oyunda .body c_man_gm

https://www.ultima-strike.com/uo-script

bak burda neler var
bilader sen olmasan napıcaz biz şu c_man-gm bodye yazıldı ama yine duvarlardan geçemiyorum bedenime bi gm robe yapıştı o kadar :) suda falan yürüyemiyorum ayrıca ben bu efect spriiptini napıcam yani scp olarak kaydettikten sonra çalışırmı direk yoksa bişiler yapmama gerek varmı??
scriptte function yanında yazanları oyunda uygula

örn: [function xxxxx]
sen oyunda .xxxxx yaparsan uygulanır

ayrıca bodyni gm yapınca okadarda abartılı şeyler yapmaz tanrımı bu :)
yok ya bilader ben ameleyim anlamıyorum tmm hallettim yazıyor ama sadece .fire yazdığımda patlama sesi geliyor o kadar .fixmix tede bişi olmuyor bide mesela başka bir serverda gm lik yaptım plevel 2 ydi 6 yapıp sonra tekrar 2 yaptığı zaman duvarlardan geçebiliyordum evlerin duvarları suda yürüyebiliyordum ama burada plevel 7 server sahibiyim ama yapamıyorum :(
işte body'ni c_man_gm yaptınmı kapı baca heryerden geçersin ayrıca suda yürümeyide ilk kez duyuyorum
peki bilader neyse salla onu bu tek kare ateş efecti yine olmadı efecti ekledim orada funtion fire yazyor .fire yaptım sadece patlama sesi geldi o kadar function fixmix yazıyor .fixmix yaptım hiç bişi olmadı valla kardeş şunları halldelim bugün sana ne kadar teşekkür etsem azdır
scriptlere bakmadım bunu bi dene

[ITEMDEF efect_tas]
NAME=Ice
ID=01771

ON=@CREATE
TIMER=5
ATTR=attr_decay|010
COLOR=0480

[PLEVEL 4]
ice

[FUNCTION ice]
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 -1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 -1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 0 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 0 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE -1 1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 0 -1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 0 -1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 0 1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 0 1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 -1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 -1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 0 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 0 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 1 0
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE 1 1 5
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE <EVAL((<RANDOM(2)>-1)*2)> <EVAL((<RANDOM(2)>-1)*2)>
src.newitem efect_tas
SRC.ACT.P=<SRC.P>
SRC.ACT.MOVE <EVAL((<RANDOM(2)>-1)*2)> <EVAL((<RANDOM(2)>-1)*2)>
bodyni c_man_gm yapınca sadece static olmayan ( kendi yaptığın ) alanların içinden geçebilirsin suda yürüyebilmen için de gir spherechar.scp defname=c_man defname=c_woman ı bul Can kısmına MT_SWIM ekle.
:D:D:D:D:D süper güldüm yaaa aslında güzelmiş bilader etrafımda buzlar oluşuyor fakat zor olur önce invisi aç sonra aynı anda .ice yaz falan yav daha kolayları yokmudur be bilader :( bide bilader seni bulmşken ben bu üstümde owner yazdıramadım yani yazdırdımda ownerın sol tarafında rakamlar yazıyor onu anlayamadım neyin nesidir :) daha bi sürü soracağım soru var sana seni bulmuşken kaçırmıyım sırayla :)
gmfix scriptini kullan aramaya yaz bulursun sonra oyun

[events xxxxx]

artık ne varsa sende oyunda öyle yaparsın .events +xxxxxx yap üzerinde yazar owner mowner falan :D
vallaha events de olmadı o suda yürümede :) sanırım ben yanlış yaptım :) neyse o kalsın sorun değil mesela şu sorunda var benim axsiste anlamadım bir çok şey var ama en önemlisi spawn koyuyorum mesela zombie gibi onları öğrendim fakat koyduğum spawn kendi yerinden 30-40 kare uzağa gidebiliyor bunu nasıl kısıtlayacağız ayrıca bilader şimdi aklıma geldi şu verdiğin scriptte ice ler çıkıyor ya heh onlar fire yapamzmıyız hani şu .tele kullanarak çıkan firelerden vallaha o çok süper olur yav :)
.mtele yazdığında altında çıkan ateşin ID'si i_fire_colom gibi birşeydi onun ID'sine .info yazarak bakabilirsin script'tende ID'sleri istediğin o ID'slere göre ayarlarsan istediğin verimi alabilirsin.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.