bilet yaratıgı yaptım yaratıgın idsi c_bilet ben bunların cesetlerini en fazla damage verene acilmasini istiyorum bunu nasıl yapa bilirim
[events e_encok]
on=@deathcorpse
for 0 <eval <attacker>-1>
if (<eval <ATTACKER.<LOCAL._for>.DAM>> >= <eval (<str>/100)*14>)
try uid.<argo.uid>.tag0.attackers=<eval <attacker>>
TRY uid.<argo.uid>.tag0.corploot<eval <dlocal._for>>=<attacker.<eval <dlocal._for>>.uid>
try uid.<argo.uid>.say <dlocal._for>
//return 0
else
TRY uid.<argo.uid>.tag0.corploot<eval <dlocal._for>>=0
endif
endfor
//return 1
//return 0

[FUNCTION INSAMEPARTY]
IF (<UID>==<ARGS>)
RETURN 1
ELIF (((!<ISINPARTY>) && (!<UID.<MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET.LINK.UID>.ISINPARTY>)) || ((!<UID.<ARGS>.ISINPARTY>) && (!<UID.<UID.<ARGS>.MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET.LINK.UID>.ISINPARTY>)))
IF ((<NPC>) && (!<MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET>) && (<KARMA><0)) && ((<UID.<ARGS>.NPC>) && (!<UID.<ARGS>.MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET>) && (<UID.<ARGS>.KARMA><0))
RETURN 1
ELSE
RETURN 0
ENDIF
ELIF ((0<UID.<ARGS>.PARTY0c>==<PARTY0c>) || (0<UID.<UID.<ARGS>.MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET.LINK.UID>.PARTY0c>==<PARTY0c>) || (0<UID.<args>.PARTY0c>==0<UID.<MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET.LINK.UID>.PARTY0c>))
  RETURN 1
  ELSE
  RETURN 0
  ENDIF
ENDIF

[FUNCTION PARTY0c]
IF !<ISINPARTY>
RETURN <UID.<MEMORYFINDTYPE.MEMORY_IPET.LINK.UID>.PARTY.MEMBER.0.UID>
ELSE
RETURN <PARTY.MEMBER.0.UID>
ENDIF

Parti komutlarını sphereserverda birisi yayınlarken buldum , dier e_encok eventi kendime ait ayrıca şunu i_corpse scriptinin altına koy dclick triggeri olarak :

On=@DClick
if !(<link.isplayer>)
if <tag0.attackers>
for x 0 <eval <tag0.attackers>-1>
if (<tag0.corploot<dlocal.x>>==<src.uid>) || (<src.insameparty <tag0.corploot<dlocal.x>>>)
src.sysmessage @03c1,6,1,1 Bu cesedi acmaya hakkiniz var...
return 0
endif
endfor
src.sysmessage @38,6,1,1 Bu cesedi acicak kadar hasar vermedin !
return 1
endif
endif

if !(strmatch('<name>','corpse'))
	name Items:
endif

iyi oyunlar
edit : ah ayrıca bu script sadece 56bde çalışır ve npc ye e_encok eventi vermen gerekir

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.