Arkadaşlar güzel bir sunucu yaratabilecek deneyimli bir scripter aramaktayım. Yanlız istediğim koşullar şunlardır;
-Çalıntı script kullanmayacak
-Ultima Online'nın sadeliğini bozmayacak şekilde yenilikler getirecek
-Maddi herhangi bir destek beklemeyecek( Scripter ücreti )

Bu 3 koşulu kabul eden bir scripter arkadaşımız varsa aramızda, sunucu acılınca Plevel 07 verilecektir. Bilgilerinize. İyi eğlenceler.
Umarım aradığınızı bulursunuz, ve sunucu türü nedir ?
-

Bu konu Lydia tarafından düzenlendi(2015-05-10 18:21, 8 yıl önce)
Hadi hayırlısı aradığınızı bulmanız dileği ile iyi şanslar.
aradığını bulman dileğiyle
Adept
4.3
Önce "RP"nin anlamini ögrenin, kullanmadan önce. Bu ülkede RP sunucusu yoktur. Hala cikip da RP diyorsunuz orada burada. PP demeye calisip, RP diyorsunuz.

Bir de bu ülkede insanlarin güzel bir seyler ortaya cikarmak icin cabalamadiklari, PLEVEL icin cabaladiklari üzücü bir durum.
Belki cidden rp sunucusu açmaya çalışıyor arkadaş?
Umarım aradığınızı bulursunuz.
bana kalırsa o nitelikteki adam neden size pirim yaptırsın k? aylık 5 10 neyse verir kendi açar sunucuyu
aradıgınız bulmanız dileğiyle ama ümitlenmeyin bence fazla...
@Neran biraz ağır olmuş. Bu ülke insanlarının menfaat düşkünü olduğu doğrudur, ancak kimin rp bilip kimin bilmediğini sorgulamak çok yanlış. Ya biliyorsa ? Ya yıllarca masaüstü rpg oynamışsa ? Bilemezsiniz.
Adept
4.3
Tecrübe. Her yerde görüyorum bu aralar, o nedenle sert ciktim. Bir RP sunucusu olsaydi, tanitimi cok güzel bir sekilde yapilir, karsimiza konurdu merak etme.

Ki zaten Türkiye'de bu zamana kadar dogru düzgün bir RP sunucu acilmadigi da bunu kafadan dogruluyor.
İşte bu kadar sert çıkmamak gerekli neyse ne ona kalsın.
Bir arkadaş yazmıştı bir yerde, çok hoşuma gitti.

UO'da tam anlamıyla RP nasıl yapabilirsiniz ki ? demiş.

Doğrudur, savaş yapıyor, eve gidiyor ve evin önünde atından inip, atını bağlayan ve eve atsız giren birisi gördünüz mü ? (:

Bende tam anlamıyla rp serverı görmedim. Ama neden olmasın ?

Yalnız şunu gördüm, Rp yapan guild gördüm. Şeref, cesaret, onur gibi kavramları üst seviyede olan oyuncular gördüm. Duello teklifini kabul eden guildmaster gördüm, yanında 15 tane düşmanı olan adamın cesaretiyle savaştığını gördüm, o guildmaster'ı öldürdüğünü gördüm, guild'in tek bir üyesinin bile kılını kıpırdatmadığını gördüm. Guildmaster'ın tebrik ettiğini gördüm. Guildmaster'ı duello teklif edenin canlandırdığını gördüm.

Bu gibi onurlu hareketler bence UO server'larını rp'ye yaklaştırabilen en güzel şeyler.

Ben hatırlarım, zamanında öldürdüğümüz adamı canlandırır, gate açardık. Şimdi ölün bakalım, canlandırsın da gideyim diyin. Yan tarafta reskill yediğinizin resmiyetini açıklıyorlar bir de (:

Peki neden biz böyle yaptık?

Biz böyle öğrendik. Hep öldürdük mü bu oyunda, hayır. Hatta ölmelerimiz, öldürdüklerimizden kat kat fazladır.

Metalon guildi bize gelir, hepimizi dümdüz eder, sonra da hepimizi canlandırır giderdi. Neden peki ?

Üstünlüklerini koruyabilmek için. Oyunun çok farklı amaçları var. Saymakla bitmez, ancak ölmek ve öldürmek de bunlardan biri.
Neran : Tecrübe. Her yerde görüyorum bu aralar, o nedenle sert ciktim. Bir RP sunucusu olsaydi, tanitimi cok güzel bir sekilde yapilir, karsimiza konurdu merak etme.

Ki zaten Türkiye'de bu zamana kadar dogru düzgün bir RP sunucu acilmadigi da bunu kafadan dogruluyor.

Türkiye'de RP yapabilecek kapasitede oyuncu kitlesi vardıda, açmadılar mı :) sorusu geldi aklıma. Bizim insanımıza gelmez. Aksi olsa keşke, tadından yenmez. Ama UO harici RP yapılan online oyunlar var mesela GTA gibi. Oldukça da güzel..
Aradığınızı bulursunuz umarım...
Aradığınızı bulmanız dileği ile

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.