Konuyla büyük ihtimalle dalga geçilecek farkındayım ama yinede bir şansımızı deneyelim dedim

Aklımızda çok güzel fikirler var.2 arkadaşız ve bugüne kadar hiç scripterlık yapmadık bilgimizde yok bu konularda.Maddi durumumuz Allaha şükür iyi ve eskisi gibi keyif alarak oynayabileceğimiz bir sunucu arıyoruz ama bulamıyoruz çünkü artık alıştığımız sistemler çoğu oyuncuyu baymış durumda kimse yeni açılan serverlara gitmiyor

O nedenle kafamızdaki projeleri bilgili ve yetenekli arkadaşlarla hayata geçirmek istiyoruz.Bizim script yazmaya dair en ufak fikrimiz bile yok :) ama oyuncu olarak oynayan biri olarak kafamızda projeler var.Bunları yazabilecek bizle beraber güzel bir projeye adım atacak arkadaşlar arıyoruz.Serverdan maddi kazanç hiçbir şekilde düşünmüyoruz ama script yazan arkadaşlar bir ücret karşılığında yazmayı kabul ederlerse elbette onlara saygı duyarız ve yazarlarsa istedikleri ücreti verebiliriz

Biraz kafamızdakilerden bahsetmek isterim ama çok detaylı gerçekten hemde beraber birşeyler yapalım diyenler olursa tamamını onlarla paylaşmak daha doğru geliyor ama yinede bazı şeylerden bahsedeyim

Yeni bir server açılınca artık klasik olarak "para kas,item kas,actiona çık" anlayışı birçok insanı sıkmış durumda.Sürekli sil baştan aynı senaryoyu tekrarlamanın ve 1-2 ay sonra server kapanmasının insanları UO dan soğuttuğunu düşünüyorum.Bu anlayışı değiştirmenin tek yoluda oyunda oyunculara yeni amaçlar sunmak gibi geliyor

Uo oynarken farketmişsinizdir ilk 3-4 ay güzel olur sonra işin cılkı çıkmaya başlar çünkü ortada bir amaç kalmaz

Oyuna yeni amaçlar katmak için insanların oyunda sahipleneceği savunabileceği uğruna savaşabileceği birşeyler katmak gerekiyor

Bizim kafamızda oldukça detaylı bir şehir sistemi var.Örneğin şehirlerin valileri olacak,şehirler arası ticaret olacak,şehirler arası ticaretler ekonomiyi etkileyecek,seçimler olacak,arada düzenlenen questlerle şehirlerin kaderleri değişecek

Şehirler sadece makroya bırakılan alanlar olmayacak şehir ortalarında düello alanları,yarışmalar,questler düzenlenecek vs

Bunun yanı sıra ek iş kollarının olmasıda oyuna renk katar gibi düşünüyoruz.Korsanlık ve korsanlığın ayrı bir class olması tarzı fikirlerimiz var

Bu bahsettiklerim aklımızdaki projelerin sadece %1 i diyebilirim

Son olarak ayrıca 3000 3500 civarı bir paramız var kenarda.Bu parayla alem yapıp ruslarla vakit geçirebiliriz evet ama bu kafamızdaki olayı çok yapmak istiyoruz ve böyle bir sistem altyapı sağlanılırsa 1-2 yıl host almayı düşünüyoruz

Tutarsa ve oynanılırsa bizim açımızdan zevkli olur tutmaz ise sağlık olsun deriz :)

Şimdi en can alıcı kısıma gelelim.Kim bu yolda bize yardım etmek ortak olmak ister
Genemi demiyeceğim yeter :D
Uo_Meadhros : Genemi demiyeceğim yeter :D
yaz geldi :D ee artık :D serverlar geliyor
suncuyu açmadan önce uolist teki olan sunuculardaki player sayısına bak derim.parana yazık etmeden önce iyi düşün çünkü oynayacak kişi sayısı kısıtlıdır senden veya başkasından aklındakilerden kaynaklı değil,sistemden kaynaklı bi durum.
Uygulamak istedigin sistemleri ve yetenekleri bir rp sistemine adepte ettirebilirsin senin icin bu daha iyi olur neden dersen ortalıkta pvp sunucu daha fazla Rp sunucu az ve eger ki düşündügün sunucu tarzını aktif hale getirebilen bir scrpter arkadaş bulabilirsin iyişeyler cıkacagını duşunuyorum.

İyi eglenceler iyi Forumlar.
Arkadaşlar hadi yaz geldi açıyoruz demedimki zaten açamayız çünkü öyle bir yeteneğimiz yok

Uğraşılır denenir olursa kışında açılır veya seneye açılır önemli olan kafadaki şeylerin yapılabilmesi.Dediğim gibi maksat bir deneme yapmak eğer olursa zaten maddi bir kazanç beklentisi veya staff olup ego tatmini olayı yok.Güzelce vakit geçirmek oynamak var

Server açıyoruz gelin demedim sadece böyle bir fikrimiz var yardım edenler çıkarsa uğraşalım dedim :)

Bu konu Ghlahn tarafından düzenlendi(2013-06-10 23:34, 10 yıl önce)
Bence senin hayallerini kimse kendi parmaklarında gerçekleştiremez. Her yiğidin farklı yoğurt yiyişi vardır sonuçta. Scripting üzerinde yavaş yavaş kendini geliştirmeni öneririm şahsen :) Bende şu an öyle yapıyorum. Ama server açar mıyım orası mühim :) Hobi olarak Ultima Online üzerine çeşitli hoş şeyler oluşturmak güzel.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.