Evet arkadaşlar bu yıllarımızı verdiğimiz ultima online gerçekten bir işinize yaradımı ?
Ilk ben cevapliyim,Evet hemde çok büyük :)

-Bilgisayar Tek. ve Prog. bölümü bitirme tezi teslim edilmesi gerekiyordu.
-Konular ise Web Tasarımı,Kullanıcı Kaydı,Veri Tabanı,Flash Tasarımlı Oyun vb.

-Günler geçer tez hazırlanmaz :) Son gün geldi teslimat ve yapıcak elde hiç bişi yok. ve aklımda bi fikir yiğişti :) Web Tasarımı ? Kullanıcı Kaydı ? Veri Tabanı ? Oyun ?

-Bunların hepsini birden kaplayacak bir cevap " SPHERE SERVER & ULTİMA ONLİNE ".Hiç aklıma gelmezdi...
Ve sonuçlar inanılmaz oldu :) Uzun zamandır can sıkıntısına evimde sphere kurup kafama göre uyarlamıştım içerken sıçarken iyi oluyordu,nerden bilebilrdim ki bi gün bu şekilde işime yarıyacağını ?

-Ayrıca merak eden arkadaşlar için Tez Notu " 100/100 ayrica özel bir tebrik :)
EA Games , Ultima Stike
Syn.BAU Öğr.Grv. Ufuk ÇELİK

Sonsuz Teşekkürler

//Serkan Acar SERT.

Bu konu Imp tarafından düzenlendi(2010-06-06 22:39, 13 yıl önce)
yaramadı bana uo
aslında empati kurarsak çok mantıklı olmuş ultima online. düşünsene komple bir sistem web sitesi oyuna kayıt, oyun hakkında bilgilerin sitede gösterilmesi ve gerçekten oturup oyun oynayabilmek.

çoğu kişi oturup oyun haberleri, hileleri vs yaparken sen oynanabilir bir çalışan sistem sunmuşsun.
En gurur duyduğum noktası ise tez cd ve kitap halinde verilecekti.
Dökümanlar'ı hazırladım matbaa da kitap haline getirildi..Dönüm noktası Kitap elime geçtiğinde oldu .. Mükemmel bir duygu..
Benim yazılım ve veritabanıyla ilgilenmemin profesyonel yönelmemi sağlayan Uo Sphere Script dir. Klavyeyi 10 parmak ve klavyeye bakmadan kullanmam gibi bir çok fayda sağlamıştır :). Aslında Bilgisayar'ı Ultima Online ile bağdaşdırırsak, Bilgisayar parçalarını söküp takmayı bile Ultima-Online ile tanıdım çünki Ultima ile ne kadar haşır neşir olursam o kadar Bilgisayarın içiylede donanımıylada oluyorsun ister istemez. (:
bu arada bende bitirme projemde yarattığım oyun firmasının kurumsal kimliğini hazırlamıştım : )
Oda güzelmiş :)
Ultima Online oynamak bana 7 vazgeçilmez arkadaş 3 yol gösteren abi verdi ben uo'dan daha ne isterim.
iyiyiyiYİYİY
Bana 10 Parmak Yazmak.Bakmadan Yazmak Vazgeçilemez 10 15 Arkadaş 10 15 Abi ... nERDEN aKLıma Gelicekti Sphere -Scriptinge Başlamaya ? Ve Hayatta Artık Algoritmam Cok İyi Oldu iyiki Varsın Ultima Algoritmam Senin Sayende Çok İyi...Dahad aYazabilirim İstiyen Olursa
Ultima Online bizlere fark etmesekte birçok şey öğretiyor. Mesela oyunda 3-4 yıllık arkadaşınızın karaktersiz olduğunu öğrenebiliyorsunuz. 3 yıl boyunca acclerinizi beraber paylaşıyorsunuz ve çok iyi geçiniyorsunuz, ardından bomba gibi arkadaşınız sizi arkanızdan bıçaklıyor. Her ne kadar gerçek olmasa da, bu duyguyu yaşıyorsunuz. İhanetin o soğuk ve keskin esintisi... Bunun yanı sıra, dolandırılmak gibi şeylerde de katkısı var. Ben bu yana bu oyun yüzünden 5-6 kere dolandırıldım. Gerek host firmaları olsun, gerek diğer güvendiğiniz kişiler tarafından. Yani insanları önceden tanıyabilme gibi bir şansımızda oluyor. Çünkü hırsız her zaman çevresinde kendini, hal ve tavırlarından belli eder. İlk başta anlamazsınız ama 1 kere soyuldunuz mu, 2. sinde kimin ne b*kçu olduğunu bilirsiniz. Yani acı, tatlı olsun birçok yönden faydası oluyor. Mesela her ne kadar realde tanışmasakta, uzakta ki kişinin her türlü yardım edeceğini biliyorsunuz. Yani çok iyi sağlam arkadaşlıklarda kurulabiliyor.
Valla bu scriptler,web falan ayrı ama uo benim 1 sene lise hayatımı çaldı :)

Bknz: 2 sene önce Kaldım :D
Aslında Ultima Online'ı iki'ye ayıra biliriz.
Kazandırdıkları , Kaybettirdikleri.

* Kazandırdıkları ; Sosyallik, bilgisayar bilgisi, Tecrübe ve daha aklıma gelmeye çok şey.
* Kaybettirdikler ; Zaman, hayat, okul, tatil ve daha çok şey.

Ultima Online'den sıkılmadığın sürece çok iyi'dir mesela ;

Ramazan aylarında hepimiz oruçluyduk ben mesela Ultima oynarken zaman çabuk geçiyor
bütün gün action yapıyordum ve birden ezan okunuyordu hiç anlamıyordum zamanın geçtiğini

Bazen Hayat Offline , Ultima Online
Bazen Ultima Offline , Hayat Online
Çok kardeş kazandık. 1-2 düşman edindik.
Ultima Online banada cok sey kazandirdi.10 Abi 7 Arkadas Suan Ultima Online Sayesinde cevrem oldu sadece real arklarim vardi simdiyse
ultima online arklarim var hepside birbirinden iyi sever ve sayarlar beni Saol ULTIMA ONLINE

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.