ailem uo ya beygir kesmece dior ben 2 ye giderken basladım uoya simdi oqulu bıraktım 8 yasımdan beri oynuorum ve sımdıkı yasm 17 hala bıramırum uo yu sımdı grafikerlik yapıorum işimi cizdikten sorna devam actiona bırakamıoum
Bağımlılık yapmıyor yapacak birşey bulamassın, en iyi fikir Ultima.
Bazı arkadaşlar edinmeme ve eğlenmeme yaramıştır.
Silindi
Banned
1
Bence ultima online zararlı. Hayatında zaten bir sürü arkadaş ediniceksin. Sadece niye bir oyuna kapanıp edesin ki?? Sosyal hayat diye birşey bırakmıyor. Tabi bağlananlar için.
Hayatta herkezin zaten birçok arkadaşı mevcuttur ama bilmem kastamonu veya doğuda tanıdığın bir arkadaşın yoktur. İnternet ortamları bizlere bunu yaratıyor. Uzak doğu olsun, yabancı ülkeler olsun birçok yerden arkadaş edinebilme ve bu arkadaşlığı birgün real'e taşıma olanığı sunuyor.

Bu konu Some_one tarafından düzenlendi(2009-12-29 22:25, 14 yıl önce)
Master
59.2997
Bana çok şey kazandırdı 5 yıldır uğraştığım şu meret. Scripting'e zamanında her ne kadar laf ettiysem de, beğenmediysem de algoritma açısından müthiş bir kaynak bırakmış oldu bana. Bu sayede programlama mantıkları konusunda bilgi sahibi olmuş oldum. Ayriyetten son zamanlarda eklenen MySQL bağlantıları sayesinde de kendi bölümüm olan veri tabanı üzerinde daha hakim bir temel ile başlamamı sağlamış oldu. Son bir husus olarakta, nadir olarakta Noxier'ın da dediği gibi güzel dostluklar kazanmış olduk.

Bunun bir oyun olduğunu bilip oynadıktan ve iyi yanlarını görmek istedikten sonra, bu oyun bile size çok şeyler katabilir. Yeter ki siz o iyi şeyleri, kötü şeylerin yanında göz ardı etmeyin.
kazandırdıkları 4 abi 1'i gerçekten yol göstericimiz herkezin abisi büyük insan.sayısız kardeş sayısız dost web bilgisi azda olsa grafik bilgisi bi
nemze scripterlik ilkokulda ingilizceme çok katkisi oldu millet daha a b c d öğrennirken ben hocaya hocam cow inek demektir
kill öldürmek demektir friend arkadaş falan diordum feci hava yapıordu.hatsafada bilgisayar bilgisi.uzmanlık.
kaybettirdikleri:8.sinifta 1yil sinif tekrari 4yilda devamsizlik serüveni
Hayatımızın her döneminde eğer eğitim ve sosyal hayatın önüne bir oyun ya da benzer nitelikte kavramlar geçerse başarısızlık kaçınılmaz. Hayatın önüne geçen mevzularda çok üst düzey bilgilere sahip bile olsanız bunlar sosyal hayatta pek işinize yaramıyor gibi. Kendimden örnek verecek olursam lise çağlarımda sabahlara kadar kod yazdığım dönemleri biliyorum. Fakat bunun yerine aşık olduğum kıza bir aşk mektubu yazsam sanırım daha faydalı olurdu. Ya da gece kod yazmak yerine sabah gireceğim fizik sınavına çalışsam okul derecem ve öss puanımda bariz bir artış olurdu. Seçim bizim. Hayatta yaptığım çok az şeyden pişmanlık duydum ve sphere scripting pişman olmadığım bir konu. Kaybettiğim çok şey var ama kazandığım şeyler de az uz şeyler değil :)
ben dünyalar iyisi abi kazandim varmi ötesi özgür abi bana en büyük + yol göstericim
hem yaradi hem yaramadi...
uoyla cok iyi zaman gecirdim mutluydum baya cok iyi arkadaslar kazandim abiler kazandim
ama uo yzundende sinif tekrarladim ama simdi mal mal oturup adam gibi server ariom ama o eski günleri gercekten cok ozledim suan hayatim aslinda geneler olrk b.. gibi neyse...
kendnze iyi bakin us ailesi
çok severim uo'yu... Uo sayesınde cok sevdiğim 3-5 insanla tanıştım ve arkadaş oldum.. Zaten onlarda P*ç çıktı, nekadar sövsem nekadar anasını ansam az şu ultımanın... Sigara gbi bağımlılık yapıor !?!?
iyi yanlarıda var kötü yanlarıda iyi yanı ultima ve scripting sayesinde baya bir bilgisayar bilgim oldu . ve okuyacağım bölümde baya fayda sağlıcayak . çok güzel anılarımız oldu , sağlam dostlar kazandık . kötü yanı ise uo anıları yaşarken diğer hayatı kaçırmış olmam . kızı ekip pvpye girmek , dışarı çıkmak yerine item kasmak , kısaca uo insanı çok asosyalleştiriyor . ve halada bıraktığım halde kurtulamadım etkisinden . eskiden gezmeyi çok severken şimdi evden çıkmak istemiyorum . actionun ortasında yazan sevgiline yanlışlıkla küfür ettiğim oldu ( arkadaşa etcektim yanlışlıkla ona yazmışım xd ) . ama herşeye rağmen güzeldi pişman değilim hiçbir zaman ve pişmanda olmıcam . belki 5-10 yıl kalırsa tekrar devam ederim önce işimi , yuvamı kurmalıyım .
8-9 sene önce cafede tanısıp oyun oynadıgım ınsanlarla smdi aksamları bulusup kafayı cekiyoruz gezioruz tozuoruz... Arkadas edindim sayesınde birsürü...
Novice
11.9
aynen bende birçok arkadaş ve 2 adet kardeş edindim.
ultima online sayesinde web tasarımı ve c++ öğrendim :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.