Chip Online da göz gezdirirken MMO oyunların dünü ve bugünü ile alakalı bir makale gözüme ilişti. Makale genel olarak Ultima Online üzerine durmuş ve Online oyun sektörünün gelişimindeki önemi vurgulanmış. Ben de makaleyi görünce görmeyen arkadaşlar varsa onlar da görsün belki eski güzel günleri hatırlar diye buraya konu açmayı uygun gördüm.

https://www.chip.com.tr/makale/mmo-larin-dunu-ve-bugunu_34793.html

adresinden makaleye ulaşabilirsiniz.
Expert
34.0001
özet varmı din kardeşim, ramazan ramazan bu kadar yazıyı okutma lütfen.
Novice
12.5
UO'nun farkını çok iyi anlatmış.Sanırım UO oynayanlar için her zaman her oyundan farklı bir tadı olacak bir oyun olarak akıllarda kalacaktır.
ultima online bu tür mmorpg türü oyunların atası'dır, makalede de ona değinmişler.
@KeLL Özet olarak; "Syntax ve Tymaron'la istanbula dönünce buluş ultima online serverı açın" diyor.
Bi daha ultima online serverı dedigin duyam, gerisini sen biliyon :D
Uo'yu 98-06 arası aktif bir şekilde oynadım. 6 seneden beri oynamıyorum. 6 seneden beri hiçbir oyun bana uo'daki tadı vermedi...

Ne wow ne dragon age ne cart ne curt...

Uo'daki ortam bambaşkaydı...Öyle ki 6 senedir oyuna girmemiş olmama rağmen hala görüştüğüm arkadaşlar kazandırdı bana.

Kısaca Uo'yu unutmak mümkün değil. Kime sorsam böyle diyor. Ha eski günler gelir mi ? Benim ümidim yok onların hepsi pırlanta gibi anılardır benim için...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.