Novice
0.6

Güncelleme: Server şuan kapalı, fakat tekrar açmak istiyorum. Böyle bir server fikrine siz ne dersiniz? 

Merhabalar, eğlence amaçlı kurduğum bu server'ın amacı ufak bir Türkiye Simülasyonu yaratmak. Fps ve moba oyunlardan çok sıkıldığım şu dönemde böyle birşey denemek istiyorum. Server, pvp veya pve üzerine değil de, tamamiyle tiyatro üzerine kurulu olacak. Tc simülasyonu olduğu için oyuncular arasında herhangi bir eşitlik, serverda bir denge, adalet sistemi vesaire olmayacak.

Page atmak istiyorsanız çantanızda 15k olmalı, aksi takdirde page atamazsınız.

Şehir içinde saldırı altındayken guards yazdığınızda, guards size yardıma %30 ihtimalle gelecek.

Britain şehir merkezi dahil her yere ev kurabileceksiniz.

Küfür, argo hepsi serbest.

En ucuz reg'in tanesi 1k olacak. İn lor atarken bile iki kez düşüneceksiniz.

Ultima Online tarihinin en düşük php seviyesini ayarlayacağız. Kimsenin, hiç bir konuda tam bir uzmanlığı olmayacak. (editlersek belki)

Server'da en büyük gider, ev kirası ve yemek olacak. 

Guild sistemi kapatılacak, yerine Cemaat sistemi gelecek.

Ve daha bir çok absürd olay...

https://ultimaonline.site/

(Server dosyası 1mb)

Not: Server'ı 56d kurdum. "Tc Simülasyonu" fikri hoşuna giden ve ilginç bulan arkadaşlar varsa lütfen mesaj atsınlar, birlikte birşeyler yapmayı deneriz. Eğleneceğimizi umuyorum.

Bu konu Vanq tarafından düzenlendi(2023-10-13 23:46, 6 ay önce)

tutuklanma garantili şahane server fikri tuttum bunu:

Merhabalar, sizinle iletişime geçmek istiyorum. Nereden ulaşabilirim ? discord v.s kullanıyor musunuz ?

Novice
0.6

Server'ı açtığımda baya girip çıkan olmuştu ne dersiniz böyle bir server fikri tutar mı? Daha çok muhabbet üzerine bir server olsun istiyorum.

Hırsızlık sisteminin en kolay olduğu serverı istiyorum.

Edit vesaire göze batmadıkça serbest olacak. Kim Gm'le Seer'la arayı sıkı tutarsa ihya olacak.

Siz de ekleyin birşeyler :)

Bu konu Vanq tarafından düzenlendi(2023-09-26 20:51, 6 ay önce)

Hangi kitleye ulaşmak istediğine bağlı olarak tutabilir.

Novice
0.6

Ben UO'ya 2001'de başladım. Birçok farklı kitleyle vakit geçirdim. Açıkcası hepsinin geleceği bir server olsun isterim. Bir de yeni nesil fps'i yüksek client nasıl yapılıyor. Bu işlerden forumda kim anlar. Buraya yazabilir mi lütfen tanışalım. 

Öncelikle her kitleyi elde tutmanın imkanı yok, (Edit vesaire göze batmadıkça serbest olacak. Kim Gm'le Seer'la arayı sıkı tutarsa ihya olacak.) bu yazdığını yaparsan bu istediğin kitlenin zıt kısmını unutmalısın. İstediğin tarza ancak edit seven oyuncular gelir.

45 saniye dakika sonra eklendi:

Sunucu ServUO veya RunUO olacaksa FPS Client konusunda yardımcı olabilirim. Ancak Sphere içerisinden bağlantılar kurulduğu için o konuda bir bilgim yok.

Novice
0.6
#429210 beth:

Öncelikle her kitleyi elde tutmanın imkanı yok, (Edit vesaire göze batmadıkça serbest olacak. Kim Gm'le Seer'la arayı sıkı tutarsa ihya olacak.) bu yazdığını yaparsan bu istediğin kitlenin zıt kısmını unutmalısın. İstediğin tarza ancak edit seven oyuncular gelir.

Uo kitlesi ironiden anlar :) Tabi ki herşey düzgün ve güvenilir olacak. Sadece oyun sistemi, yaşadığımız ülke dinamiklerine benzeyecek.

#429207 Vanq:

Server'ı açtığımda baya girip çıkan olmuştu ne dersiniz böyle bir server fikri tutar mı? Daha çok muhabbet üzerine bir server olsun istiyorum.

Hırsızlık sisteminin en kolay olduğu serverı istiyorum.

Edit vesaire göze batmadıkça serbest olacak. Kim Gm'le Seer'la arayı sıkı tutarsa ihya olacak.

Siz de ekleyin birşeyler :)

Kara mizah üzerine bir server? Dengesizlikten güzel bir denge oluşturman lazım. Bir de girip oynayacak adama kolayca RP yapma imkanı vermen lazım. Free account olması kesinlikle fakat yarım saat durup çıkmadan oynayabilmeli. Buna göre sistemlerini yazıp, serverın içine içerik doldurman lazım.

Atıyorum Minoc şehrine bir Minoc Birahanesi koyardım madencilerin çıkışta biralaması için veya Brit köprü'den geçince otomatik 2k ücreti bankasından çekmesi gibi.

Tutabilir.

#429209 Vanq:

Ben UO'ya 2001'de başladım. Birçok farklı kitleyle vakit geçirdim. Açıkcası hepsinin geleceği bir server olsun isterim. Bir de yeni nesil fps'i yüksek client nasıl yapılıyor. Bu işlerden forumda kim anlar. Buraya yazabilir mi lütfen tanışalım. 

OrionUO projesiyle çıkan bir şey daha sonra ClassicUO ile forkladılar ve oradan geliştirmeye devam ettiler. Client içinde gömülü gelen Razor benzeri makro programı nedeniyle gerekli önlemleri almadan Sphere tarzı sunucularda dengeyi baya oynatır ama şuan kullanan aktif sphere sunucular var. 

Novice
0.6
#429212 Lucretius:

Kara mizah üzerine bir server? Dengesizlikten güzel bir denge oluşturman lazım. Bir de girip oynayacak adama kolayca RP yapma imkanı vermen lazım. Free account olması kesinlikle fakat yarım saat durup çıkmadan oynayabilmeli. Buna göre sistemlerini yazıp, serverın içine içerik doldurman lazım.

Atıyorum Minoc şehrine bir Minoc Birahanesi koyardım madencilerin çıkışta biralaması için veya Brit köprü'den geçince otomatik 2k ücreti bankasından çekmesi gibi.

Evet ben de free account olması gerektiğini düşünüp öyle açtım. RP tabi ki ön planda simülasyon bu :) İçerik bulmak kolay ama o içeriğe uygun script oluşturmak problem. Bunun için forumdaki scripter arkadaşlardan ücretli destek alabilirim. Tabi ki tekrar serverı açacak olursam.

3 dakika dakika sonra eklendi:

#429214 Lucretius:
#429209 Vanq:

OrionUO projesiyle çıkan bir şey daha sonra ClassicUO ile forkladılar ve oradan geliştirmeye devam ettiler. Client içinde gömülü gelen Razor benzeri makro programı nedeniyle gerekli önlemleri almadan Sphere tarzı sunucularda dengeyi baya oynatır ama şuan kullanan aktif sphere sunucular var. 

Araştıracağım hocam teşekkürler.

İnşallah sağda solda kandırılmadan, para verip karşılığını alamadan, ücretsiz paylaşılmış sistemleri " ben yaptım " diyenlerle tanışmadan, vaadlere inanıp pişman olmadan önce sen ne istiyorsan senin isteğine göre seninle konuşurken yapılanı görmen için yayın açarak iş yapacağın doğru kişi ile tanışıp iş yapmaya başlarsınız :)

size nasıl ulaşırım? vanq

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.